Aktualności

PAIH na POLBOAT YACHTING FESTIVAL

Najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery - przed nami Polboat Yachting Fetstival, czyli najważniejsze wydarzenie poświęcone branży jachtowej w tej części Europy. Event odbywa się pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). W trakcie czterodniowego festiwalu podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy PAIH a Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY - Polboat.

POLBOAT YACHTING FESTIVAL


Polska branża jachtowa doceniana jest na całym świecie. To jednocześnie sektor od lat promowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Jachty i łodzie to jedna z najbardziej perspektywicznych i zaawansowanych technologicznie gałęzi naszej gospodarki, kojarzona z dobrami luksusowymi i najwyższą jakością. Polska jest europejską potęgą i światowym wiceliderem w budowie jachtów i łodzi, wielokrotnie nagradzanych na najważniejszych światowych wystawach, targach i konkursach za jakość i innowacyjność. Blisko 95 proc. produkcji jednostek przeznaczonych jest na eksport, co potwierdza zaufanie zagranicznych inwestorów i odbiorców do polskich marek, ale też fakt, że jednostki made in Poland wyznaczają trendy.

Polska promuje jachty, jachty promują Polskę

Polboat Yachting Fetstival to wyjątkowa okazja dla polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających do prezentacji aktualnej oferty przemysłu jachtowego. Podczas tegorocznej edycji, w Marina Yacht Park zobaczymy blisko 70 jachtów i łodzi z czołowych polskich stoczni, m.in.: Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Wave Catamarans, Northman, Delphia, Balt Yacht, Parker Poland, La Mare Houseboats, TES Yachts, Viko Yachts, Mazuria, Koga, Pro Air, Sportis, Cree Yacht. Pojawią się też prestiżowe zagranicze marki m.in.: Jeanneau, Saxdor, Windy, Nimbus, Flipper, SeaDoo, Bavaria, Hanse, Dehler, Cranchi, Uttern, z których wiele produkowanych jest w Polsce. Na gdańskiej wystawie będzie okazja obejrzeć aż siedem premier - Maxus 34, Galeon 325 GTO, Saxdor 320, Nimbus T8, Flipper 900 DC, Wave 50, Cranchi T36 Crossover. Niewątpliwym atutem wydarzenia jest fakt, że odbywa sie ono w naturalnych dla jachtów warunkach - na wodzie. Można będzie więc nie tylko jachty obejrzeć, ale i wypróbować ich właściwości nautyczne. Wiele stoczni zapowiedziało możliwość osobistego testowania jednostek.

Wspólnie na rzecz branży

PAIH od wielu lat współpracuje z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY - Polboat, m.in. przy wspólnej organizacji stoisk narodowych na najważniejszych wydarzeniach wystawienniczych na świecie czy misji przyjazdowych dla zagranicznych dziennikarzy i kontrahentów. Ale to też współpraca na rzecz zbliżającego się wielkimi krokami Expo2020 w Dubaju. Porozumienie o współpracy, które w imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podpisze Prezes PAIH Krzysztof Drynda, będzie zwieńczeniem dotychczasowego partnerstwa i wyznaczeniem kierunków współpracy na przyszłość.

Misja przyjazdowa dla przedstawicieli sektora jachtów i łodzi z USA i Chin - Gdynia 2019:


Organizatorem Polboat Yachting Fetstival jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT).

Partnerami wydarzenia są Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Miasto Gdynia, Polski Związek Żeglarski, Forum Gospodarki Morskiej, Sunreef Yachts, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Courtyard by Marriott, InterCars, Exide, Dynaxo, Elcamp, Banglob, RR Security.

Patronat medialny sprawują: Forbes, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trojmasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, NoweZagle.pl, Yachtsmen.eu.POLBOAT YACHTING FESTIVAL, 15-18.07.2021
Wstęp na POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:

  • 15 lipca 2021 (czwartek): 11.00 - 18.00
  • 16 lipca 2021 (piątek): 11.00 - 18.00
  • 17 lipca 2021 (sobota): 11.00 -18.00
  • 18 lipca 2021 (niedziela): 11.00-16.00

Uroczystość otwarcia wystawy z udziałem zaproszonych gości odbędzie się we czwartek (15 lipca 2021) o godzinie 12:00.

Więcej informacji: www.yachtingfestival.pl