Aktualności

Forum Biznesu Polska-Nowa Zelandia

Zapraszamy polskich przedsiębiorców na Forum Biznesu Polska-Nowa Zelandia, które w formule online zorganizowane zostanie 24 czerwca br. o godz. 8.30. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z potencjałem rynku nowozelandzkiego oraz najbardziej perspektywicznymi branżami eksportowymi.

Forum Biznesu Polska-Nowa Zelandia


Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) w Australii rozszerza swoją ofertę wsparcia polskich przedsiębiorców na Nową Zelandię. W związku z tym, zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Forum Biznesu Polska-Nowa Zelandia, które odbędzie się w formule online. Organizatorem wydarzenia jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z polonijną organizacją biznesową Polanz z Nowej Zelandii, Ambasadą Nowej Zelandii w Polsce oraz Ambasadą RP w Nowej Zelandii. W Forum udział wezmą m.in.:

 • Grzegorz Kowal, Ambasador RP w Nowej Zelandii, Ambasada RP w Nowej Zelandii,
 • Mary Thurston, Ambasador Nowej Zelandii w Polsce, Ambasada Nowej Zelandii w Polsce,
 • Robert Tomanek, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii,
 • Rob Taylor, Zastępca Sekretarza ds. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Nowej Zelandii,
 • Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.,
 • Dylan Lawrence, Dyrektor Zarządzający ds. inwestycji, New Zealand Trade and Enterprise - tbc,
 • Jakub Wilchelm, Kierownik biura PAIH w Sydney,
 • Ralf Klis, Prezydent, Polanz,
 • Jarosław Włudyka, Managing Director, Comarch Ltd,
 • Violetta Abrasowicz-Madej, Managing Director, Royaleson,
 • Mike Greulich, Managing Director, Izodom NZ.


Zaproszeni goście podzielą się z uczestnikami wydarzenia praktyczną wiedzą na temat prowadzenia działalności biznesowej w Nowej Zelandii. Opowiedzą o swoich doświadczeniach we współpracy z firmami nowozelandzkimi, przekażą wiedzę o kulturze biznesowej i warunkach prowadzenia działalności gospodarczej, a także podzielą się wskazówkami związanymi z nawiązywaniem i utrzymywaniem kontaktów biznesowych. Forum będzie też doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą PAIH i zainicjowania rozmów bilateralnych z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

Choć geograficznie dzieli nas ogromna odległość, ważne jest dla nas wzmocnienie obustronnych relacji na linii Polska-Nowa Zelandia. Jesteśmy przekonani, że wspólną pracą możemy zwiększyć wolumen polskiego eksportu, ale też przyciągnąć do naszego kraju kolejnych strategicznych inwestorów. Nowa Zelandia jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek wolnorynkowych na świecie. Dzięki wyjątkowej kulturze biznesowej, kraj ten zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, pod względem łatwości prowadzenia biznesu. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu lokalnych partnerów, polskie firmy będą mogły rozwijać swoją działalność handlową i inwestycyjną, a nowozelandzkie firmy poznają bliżej potencjał gospodarczy Polski. Okazją do tego jest właśnie organizowane przez nas Forum Biznesu, na które serdecznie zapraszamy rodzime firmy zainteresowane ekspansją zagraniczną - mówi Jakub Wilchelm, Kierownik biura PAIH w Sydney.

Forum Biznesu odbędzie się 24 czerwca o godz. 08:30 i będzie prowadzone w języku angielskim.

Zapraszamy polskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w spotkaniu online i rejestrację za pośrednictwem formularza. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.