Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Seminarium podsumowujące cykl webinarów z serii Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo 2025 Osaka, Kansai
Japonia jest jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek na świecie oraz bardzo chłonnym i ciekawym zagranicznych produktów rynkiem. Z liczbą ludności na poziomie ponad 125 mln jest także jednym z największych rynków konsumenckich. Pomimo ogromnego potencjału, Polska od lat odnotowuje jednak deficyt w relacjach handlowych z Japonią.
Zbliżające się Expo 2025 w Osace oraz program promocji gospodarki zaplanowany przez PAIH przed, w trakcie i po zakończeniu wydarzenia, jest okazją do zrównoważenia tych relacji i szansą na wzrost obecności polskich firm na rynku japońskim. Pomimo trudności związanych z odległością, barierami pozataryfowymi oraz wysokimi oczekiwaniami japońskich konsumentów, Japonia stanowi dla zagranicznych firm „bramę do Azji” a sukces na rynku japońskim jest równoznaczny z sukcesami na pozostałych rynkach azjatyckich.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:
- na jakim etapie są przygotowania PAIH do udziału Polski w Expo 2025 w Osace;
- więcej o japońskiej gospodarce i organizatorach Expo oraz szansach biznesowych jakie region Kansai stwarza dla zagranicznych przedsiębiorców;
- o szczegółach programu gospodarczego i partnerskiego zaplanowanego na czas przed i w trakcie Expo 2025 Osaka, Kansai;
- jakie są instrumenty wsparcia polskiego biznesu oraz poznasz bliżej te kierowane do przedsiębiorców zainteresowanych Expo 2025;
- jak rozwijać umiejętnie współpracę z japońskimi partnerami;
- które polskie firmy są już obecne na rynku japońskim oraz jakie wyzwania i szanse czekają na polskich przedsiębiorców w Japonii.
Szkolenie poprowadzą:
- Magdalena Skarżyńska, Wiceprezes Zarządu, PAIH,
- Tomasz Salomon, Zastępca Dyrektora, Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii,
- Eliza Klonowska-Siwak, Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai, Dyrektor Departamentu Wystawy Expo, PAIH,
- dr hab. Arkadiusz Kowalski, prof. SGH, Wicedyrektor Instytutu Gospodarki Światowej SGH,
- Agata Bogdańska, Ekspert, Departament Wystawy Expo, PAIH,
- Atsuko Hirooka, Japońskie Stowarzyszenie Wystawy Światowej Expo 2025 w Osace,
- Pham Thanh Trung, Wydział Spraw Międzynarodowych, Centrum Promocji Międzynarodowych Relacji Biznesowych Miasta Osaki (IBPC Osaka),
- Marek Polański, Dyrektor, Departament Wsparcia Przedsiębiorczości, PARP,
- Wojciech Trusz, Projekt Manager, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (CRPK),
- Magdalena Gąsior, Manager Projektu, Departament Projektów Europejskich, PAIH,
- Piotr Kondraciuk, Dyrektor Departamentu Wsparcia Eksportu KOWR,
- Nina Lubbe-Lubińska, Koordynator ds. Badań i Projektów, JETRO Warszawa,
- Małgorzata Szmidt, Kluczowy Ekspert ds. Programu Promocji Gospodarczej, Departament Wystawy Expo, PAIH,
- Jakub Marszałkowski, Prezes, Indie Games Poland,
- tłumacze jęz. japońskiego (Anna Omi, Tetsuo Hayashi, Andrzej Pindur),
- przedstawiciele kancelarii prawnych (Sławomir Karasiński F/K Legal) oraz polskich przedsiębiorców w Japonii (Piotr Grzywacz, Prezes, Pronoia Group).
Lokalizacja:
Centralny Dom Technologii
ul. Krucza 50
budynek Cedet, 1 piętro
00-025 Warszawa
Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Nasi eksperci
Dyrektor Departamentu Wystawy Expo w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Managerka z bogatym doświadczeniem pracy w japońskich firmach w Polsce i w Japonii. Pracowała m.in. dla: Toyota, Bridgestone, Kajima i JARTS. W latach 2006-2008 pełniła funkcję kierownika Wydziału Dalekowschodniego w Departamencie Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ S.A., a w latach 2008-2018 Radcy, Kierownika Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio.
Łącznie ma ponad 14 lat doświadczenia w dyplomacji i zarządzaniu. W swojej pracy koncentruje się na kwestiach biznesowych, promocji i doskonaleniu rozpoznawalności marki Polski w Japonii, poprawie polsko-japońskiego wolumenu handlu i relacji biznesowych, a także inwestycji.
Z wykształcenia japonistka, stypendystka japońskiego Ministerstwa Nauki „Monbusho” na Uniwersytecie w Kumamoto i na Uniwersytecie Tokijskim oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych w japońskich instytucjach rządowych i biznesowych w Tokio.
Ekspertka ds. programu gospodarczego w Departamencie Wystawy Expo w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji państwowej polskiej i japońskiej. Pracowała m.in. w wydziale polityczno-ekonomicznym w Ambasadzie RP w Tokio, gdzie zajmowała się współpracą gospodarczą oraz techniczno-naukową. Była także koordynatorką ds. projektów w warszawskim oddziale Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego (JETRO).
Jest absolwentką Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwukrotną stypendystką rządu japońskiego na Uniwersytecie Kanazawa i Uniwersytecie Tokijskim.
Manager Projektu w Departamencie Projektów Europejskich w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu i realizacji projektów współfinansowanych. Od 15 lat zawodowo związana z obszarem funduszy unijnych zarówno od strony instytucji przekazujących środki w ramach programów dotacyjnych, jak również od strony biznesu pozyskującego finansowanie dla przedsiębiorców i nadzorującego realizowane przez nich projekty.
Obecnie odpowiedzialna za projekt “Polskie Mosty Technologiczne” w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.