Webinaria

Digitalizacja w biznesie. Sektor e-commerce – szanse i wyzwania na rynku meksykańskim

  • Data:
    26 listopada 2024
  • Godzina:
    15:00
  • Czas trwania:
    60 minut
  • Branża:
    IT/ICT
  • Miejsce:
    wydarzenie online

Handel elektroniczny w Meksyku odnotował w ostatnich latach znaczny wzrost, a prognozy wskazują, że tendencja ta będzie nadal rosnąć. Obecnie kraj ten pozycjonowany jest jako jeden z najbardziej dynamicznych rynków e-commerce w Ameryce Łacińskiej. Jako kluczowe czynniki wzrostu tego sektora wskazuje się przyjęcie technologii cyfrowych i zwiększenie dostępu do Internetu.

Pomimo znaczącego wzrostu handel elektroniczny w Meksyku stoi także przed pewnymi wyzwaniami. Logistyka pozostaje kluczowym obszarem, który wymaga poprawy, aby zapewnić satysfakcję klientów. Poważną obawą jest także cyberbezpieczeństwo. Wyzwania te stwarzają jednak również obiecujące możliwości dla przedsiębiorców.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego:

  • poznasz trendy panujące w sektorze e-commerce,
  • dowiesz się jak eksportować rozwiązania dla tej branży,
  • posłuchasz o wyzwaniach i szansach w sektorze e-commerce.

Szkolenie poprowadzą:

  • Patrycja Staszewska, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku,
  • Ewelina Badziak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku,
  • Dorota Lewczuk, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku.

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Patrycja Staszewska
Biuro PAIH w Meksyku

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku od 2017 roku.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu.

Od 2005 r. mieszka w Meksyku, gdzie zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu. Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi.

W przeszłości współpracowała z Biurem Handlowym Finlandii Business Finland, Norweską Izbą Handlową Innovation Norway oraz Agencją Promocji Inwestycji i Handlu ProMexico. Była także członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 i analitykiem ds. ekonomicznych w Ambasadzie RP w Meksyku.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.

Ewelina Badziak
Biuro PAIH w Meksyku

Business Development Manager w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Meksyku.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowym środowisku biznesowym. Pierwsze kroki w biznesie stawiała w korporacjach, Shellu i Heinekenie, zdobywając doświadczenie m.in. w identyfikacji i przenoszeniu procesów biznesowych.

W PAIH od 6 lat wspiera polski biznes poprzez organizację webinariów, szkoleń, konferencji, stoisk na targach oraz misji gospodarczych.

Ukończyła Międzynarodowe stosunki gospodarcze (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), Latynoamerykanistykę (Uniwersytet Jagielloński), Filologię rosyjsko-ukraińską (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), Akademię Młodych Dyplomatów (Europejska Akademia Dyplomacji) oraz studia podyplomowe na kierunku „Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej” (Uniwersytet Warszawski).

Włada biegle językiem angielskim, hiszpańskim, ukraińskim i rosyjskim.

Dorota Lewczuk
Biuro PAIH w Meksyku

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Meksyku.

Na początku swojej drogi zawodowej pracowała w Ministerstwie Finansów, gdzie zajmowała się kwestiami podatku VAT w Polsce i Unii Europejskiej. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych grupach roboczych w ramach projektów UE, zdobywając tym samym doświadczenie współpracy w środowisku wielokulturowym.

Od 17 lat mieszka i pracuje w Meksyku.

Ukończyła Politechnikę Warszawską na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz prawo w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im Heleny Chodkowskiej w Warszawie, posiada studia podyplomowe oraz kursy, w tym międzynarodowe, w zakresie administracji i podatków.

Posługuje się płynnie językiem hiszpańskim i angielskim.