Webinaria

Branża kosmetyczna w Chile – szanse i perspektywy dla polskich przedsiębiorców

 • Data:
  18 czerwca 2024
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
  60 minut
 • Branża:
  Kosmetyki
 • Miejsce:
  wydarzenie online

Chile jest jednym z największych rynków kosmetycznych i perfumeryjnych w Ameryce Łacińskiej. Chilijska branża kosmetyczna jest dynamiczna i szybko się rozwija. W Chile, podobnie jak w innych krajach Ameryki Łacińskiej, wygląd i pielęgnacja osobista odgrywają ważną rolę w kulturze. To natomiast przekłada się na wysoką konsumpcję produktów kosmetycznych i dbałość o wygląd.

Oferta kosmetyczna na rynku chilijskim dostosowana jest do grup społecznych: produkty kategorii masowej skierowane są do chilijskich odbiorców klasy średniej-niskiej, którzy stanowią większość społeczeństwa. Natomiast kosmetyki kategorii premium kierowane są do konsumentów ze średniej lub wysokiej klasy społecznej. W tej ostatniej import ma większe znaczenie, za markę i jakość szczególnie cenione są produkty z Unii Europejskiej. Nasze rodzime produkty zyskują coraz większe zainteresowanie na tym rynku ze względu na cenę i jakość.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego:

 • dowiesz się jaki jest chilijski konsument,
 • poznasz kanały dystrybucji w Chile,
 • dowiesz się jak wyeksportować swój produkt i jakie problemy możesz napotkać,
 • poznasz najważniejsze wydarzenia w branży kosmetycznej w Chile.

Szkolenie poprowadzą:

 • Adam Pejcha, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
 • Ewelina Poleszak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
 • Miguel Perez, Przedsiębiorca, importer, All Medical Devices.

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Adam Pejcha
Biuro PAIH w Santiago de Chile

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Santiago. Wspiera również działania ZBH w Buenos Aires.

Z Chile związany od 2016 roku. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Santiago, odpowiadając za dyplomację kulturalną i promocję oraz wsparcie Wydziału Ekonomicznego placówki i w Centrum Rozwoju Nanotechnologii (CEDENNA) Uniwersytetu Santiago de Chile, biorąc udział w pracach dot. analizy polityki bezpieczeństwa z zakresu nanotechnologii.

Przez kilka lat prowadził również własną działalność w Chile i Polsce z zakresu PR i usług multimedialnych, a przez niespełna osiem lat związany był z polskim sektorem hutniczym, odpowiadając za tworzenie i realizację licznych projektów z zakresu komunikacji i dialogu społecznego dla największego producenta stali w Polsce i na świecie.

W PAIH od 2019 roku. Początkowo wspierał projekty eksportowe i promocyjne z różnych sektorów na rynkach Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, a od stycznia 2021 roku pracuje w ZBH Santiago.

Posługuje się biegle językiem angielskim i hiszpańskim.

Ewelina Poleszak
Biuro PAIH w Santiago de Chile

Business Development Manager w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Santiago.

Absolwentka studiów podyplomowych z Public Relations i Handlu Elektronicznego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2015 roku mieszka na stałe w Chile. Posiada międzynarodowe doświadczenie w marketingu internetowym, e-commerce i w obsłudze klienta strategicznego.

Zanim dołączyła do zespołu PAIH w 2022 r., pracowała w znanej korporacji mediowej, gdzie zajmowała się tworzeniem strategii i wdrażaniem e-kampanii dla kluczowych klientów na rynku LATAM. Prowadziła również własną działalność konsultingową w obszarze promocji i sprzedaży w Internecie dla firm z sektora spożywczego.

Wyróżnia się doskonałą znajomością rynku chilijskiego i jego kultury biznesowej.

Mówi biegle po polsku, hiszpańsku i angielsku. Zna także portugalski i rosyjski.