Webinaria

Lokowanie kapitału inwestycyjnego na Afrykę

 • Data:
  7 czerwca 2023
 • Godzina:
  11:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Wielobranżowe
 • Miejsce:
  wydarzenie online

 

data Data:
7 czerwca 2023
  miejsce Godzina:
11:00
miejsce Czas trwania:
70 minut
  branża  Branża:
Wielobranżowe
udział PAIH Rejestracja:
Formularz rejestracyjny
  udział PAIH Miejsce:
Platforma Zoom


Afryka Wschodnia (Kenia, Tanzania, Uganda i Rwanda) zdaniem ekspertów, uważana jest za jeden z niewielu regionów na świecie, w którym można osiągnąć bardzo wysoki zwrot z inwestycji biznesowej.

Jest to miejsce z możliwościami rozwoju ekspansji polskich firm.

Kenia to wiodąca gospodarka regionu Afryki Wschodniej ze stolicą w Nairobi - powszechnie uznawaną za "hub" finansowy i handlowy regionu. Kenia przyciąga najwięcej FDI w centralnej i wschodniej Afryce dzięki bardzo dynamicznemu rynkowi i dużej otwartości na globalny biznes. Z młodym, wykształconym społeczeństwem i stuletnią historią aktywnej przedsiębiorczości, Kenia stanowi przykład rozwoju dla wielu krajów afrykańskich.

Gospodarka Rwandy jest jedną z najszybciej rozwijających się na kontynencie afrykańskim. Na przestrzeni ostatnich dekad, rząd zrealizował wiele inwestycji, w tym m.in. na początku 2020 w stolicy Rwandy, zostało otwarte Kigali International Finance Centre (KIFC).

Jest to projekt realizowany przez Rwanda Finance, którego celem jest przekształcenie stolicy kraju, w główny ośrodek finansowy, zdolny przyciągnąć inwestycje zagraniczne.

W dniach 26-27 czerwca w Kigali w Rwandzie odbędzie się forum EU-Rwanda Business Forum. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich sektorów, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa/agroprzetwórstwa, górnictwa, zdrowia i farmaceutyki oraz zielonej gospodarki.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:

 • dlaczego warto inwestować w Afryce Wschodniej,
 • dlaczego warto budować kapitał inwestycyjny w Rwandzie,
 • o metodach finansowania projektów rozwojowych w obu państwach,
 • na jakie ryzyko musi być przygotowany polski przedsiębiorca chcący rozpocząć współpracę z Afryką,
 • o misji biznesowej na EU-Rwanda Business Forum.


Szkolenie poprowadzi:

 • Michael Mazurewicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kenii.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Michael Mazurewicz

Michael Mazurewicz

Biuro PAIH w Nairobi

Urodzony w Pretorii. Ukończył zarządzanie łańcuchem dostaw w brytyjskiej szkole Logistics Institute (University of Hull).

Ma dziesięcioletnie doświadczenie w sprzedaży, logistyce i doradztwie w zakresie administracji biznesowej w Wielkiej Brytanii, w Polsce oraz w Kenii. Od pięciu lat doradza polskim firmom w działaniu na kontynencie afrykańskim, przede wszystkim w RPA i w Kenii. Aktywnie analizuje potencjał biznesowy oraz środowisko konkurencyjne wschodzących rynków Afryki Wschodniej (Kenia, Uganda, Rwanda) ze szczególną znajomością sektorów: motoryzacyjnego, budowlanego oraz przetwórstwa spożywczego.