Wydarzenia

Stoisko PAIH na targach ARMINERA

 • Data:
  22 maja 2023
 • Branża:
  Maszyny i urządzenia
 • Miejsce:
  Buenos Aires, Argentyna
 • Udział PAIH (ZBH):
  TAK
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Ambasadą RP w Buenos Aires zapraszają do uczestnictwa w międzynarodowych targach sektora górniczego ARMINERA, podczas których zorganizowane zostanie polskie stoisko. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 maja 2023 r. w Buenos Aires.

ARMINERA 2023

ARMINERA, czyli Międzynarodowe Argentyńskie Targi Przemysłu Wydobywczego to jedne z najbardziej prestiżowych i najważniejszych imprez poświęconych sektorowi górniczemu w Argentynie. Państwo to posiada bogate złoża nie tylko ropy i gazu łupkowych, ale również surowców mineralnych, w tym miedzi, złota srebra oraz metali rzadkich. Argentyna należy także do tzw. Trójkąta Litu, co oznacza, że wspólnie z Chile i Boliwią dysponuje największymi zasobami tego surowca na świecie.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na międzynarodowym rynku energii i surowców sprawiła, że w ostatnim czasie Argentyna znalazła się w centrum zainteresowania światowych potęg górniczych (USA, Kanady, Australii, Chin, Niemiec), a także Unii Europejskiej. W związku z czym w tym roku zdecydowano o połączeniu targów ARMINERA z Konwencją UE-Ameryka Łacińska nt. surowców. Wydarzenie to będzie stanowiło część projektu pn. „Partnerstwo UE-Ameryka Łacińska w zakresie surowców”, którego celem jest promowanie i zacieśnianie współpracy między UE a siedmioma krajami partnerskimi regionu (tj. Argentyną, Brazylią, Chile, Kolumbią, Meksykiem, Peru i Urugwajem) w ramach łańcuchów wartości przemysłu opartego na surowcach mineralnych. W Konwencji wezmą udział przedstawiciele świata polityki, przemysłu oraz sektora prywatnego, a także podmioty zajmujące się badaniami i innowacjami.

ARMINERA stanowi doskonałą okazję dla polskich przedsiębiorców do bliższego poznania specyfiki górnictwa zarówno w Argentynie, jak i w pozostałych państwach regionu. Obecność na targach pozwoli również na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz uczestnictwo w dwóch ważnych imprezach górniczych jednocześnie.

Chęć uczestnictwa w targach należy zgłosić PAIH poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego do 5 maja 2023 r.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy również do kontaktu z przedstawicielami PAIH: tomasz.bajon@paih.gov.pl (język polski) oraz marcelo.villa@paih.gov.pl (język angielski), a także Ambasady RP w Buenos Aires: katarzyna.cholewinska@msz.gov.pl.