Webinaria

Sektor spożywczy i Horeca w Austrii

 • Data:
  17 maja 2023
 • Godzina:
  10:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online

 

data Data:
17 maja 2023
  miejsce Godzina:
10:00
miejsce Czas trwania:
70 minut
  branża  Branża:
Spożywcza
udział PAIH Rejestracja:
Formularz rejestracyjny
  udział PAIH Miejsce:
Platforma Zoom


Austria to kraj, w którym konsumentów cechuje wysoki poziom świadomości, zasobność portfela oraz wysokie wymagania jakościowe. Zachowania te dotyczą również sektora spożywczego i HoReCa.

Zgodnie z danymi GUS w branży spożywczej w ostatnich sześciu latach (2017-2022) obserwuje się stały wzrost polskiego eksportu do Austrii. W powyższym okresie polski eksport do Austrii w branży spożywczej zwiększył się o ok. 76%, osiągając wartość 731,6 mln euro w roku 2022. Stanowi to wzrost o blisko 21% r/r.

W Austrii największym zainteresowaniem cieszą się produkty bio, których sprzedaż notuje stały wzrost. Obserwuje się również wysoki udział marek własnych sieci handlowych w całym segmencie rynku detalicznego, co również zwiększa możliwości eksportowe dla polskich przedsiębiorców.

Dynamiczny rozwój wymiany handlowej pomiędzy Polską i Austrią świadczy o dobrych relacjach gospodarczych. Istotnym aspektem, który ma na to wpływ jest także geograficzna bliskość obu krajów. Dogodne połączenia logistyczne i związane z tym relatywnie niskie koszty umożliwiają łatwy i szybki transport produktów, a także zwiększają konkurencyjność polskich produktów na docelowym rynku.

Zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego poznasz:

 • charakterystykę i perspektywy branży spożywczej i HoReCa w Austrii,
 • kanały dystrybucji i sprzedaży produktów,
 • sposoby na skuteczne nawiązywanie kontaktów z austriackimi partnerami handlowymi.


Szkolenie poprowadzą:

 • Barbara Kamińska-Szuba, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Austrii,
 • Arkadiusz Nieroda, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Austrii,
 • Karolina Myszka-Wilanowska, Starszy Konsultant, Departament Eksportu, PAIH.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Barbara Kamińska-Szuba

Barbara Kamińska-Szuba

Biuro PAIH w Wiedniu

Od kilkunastu lat mieszka w Austrii. Pełniła funkcję menedżera eksportu polskich firm na rynku austriackim. Ma dziesięcioletnie doświadczenie w roli akredytowanego doradcy eksportowego przy Austriackiej Izbie Gospodarczej, doradzała między innymi polskim przedsiębiorstwom w zakresie sprzedaży eksportowej i internacjonalizacji. Współzałożycielka i wieloletnia Prezes organizacji PAIWG w Wiedniu, zrzeszającej polskie i austriackie firmy z różnych sektorów gospodarczych, działające na rzecz wymiany handlowej pomiędzy Polską i Austrią. Organizowała wystąpienia polskich firm na branżowych targach w Austrii.

Absolwentka administrowania przedsiębiorstwem i zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz podyplomowych studiów coachingu biznesowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studiowała także prawo gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu.