Webinaria

E-commerce w Ameryce Łacińskiej

 • Data:
  12 grudnia 2022
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  IT/ICT
 • Miejsce:
  wydarzenie online

 

data Data:
12 grudnia 2022
  miejsce Godzina:
15:00
miejsce Czas trwania:
70 minut
  branża  Branża:
IT/ICT
udział PAIH Rejestracja:
Formularz rejestracyjny
  udział PAIH Miejsce:
Platforma Zoom


Łatwość dostępu do informacji o produktach i usługach oraz pandemia COVID-19 przyczyniły się do powstania nowego profilu konsumenta online w krajach Ameryki Łacińskiej. Brazylia, Chile, Kolumbia i Meksyk to rynki o największych możliwościach rozwoju w handlu elektronicznym.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego poznasz:

 • charakterystykę branży e-commerce w Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku,
 • profil konsumenta online w tych krajach,
 • trendy, możliwości oraz wyzwania rynkowe.


Szkolenie poprowadzą:

 • Karolina Orlandi, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w São Paulo,
 • Anna Dobrzycka, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Bogocie,
 • Adam Pejcha, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
 • Ewelina Poleszak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
 • Patrycja Staszewska, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku,
 • Patrycja Augustyniak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Pobierz materiały

Nasi eksperci

Karolina Orlandi

Karolina Orlandi

Biuro PAIH w São Paulo

Magister ekonomii polskich i brazylijskich uczelni. Specjalizuje się w ekonomii instytucjonalnej oraz polityce handlowej Brazylii. Jest wykładowcą ekonomii instytucjonalnej na studiach podyplomowych na uniwersytecie Mackenzie w São Paulo. Jest też absolwentką filologii brazylijskiej.

Doświadczenie zdobyła w konsultingu doradzając małym i średnim przedsiębiorstwom w ich planach internacjonalizacji. Pracowała również jako tłumacz w dziedzinie ekonomii.

Płynnie włada językiem polskim, angielskim oraz portugalskim.

Od 2021 r. związana z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w São Paulo, gdzie doradza polskim przedsiębiorcom w ekspansji na rynek brazylijski.

Anna Dobrzycka

Anna Dobrzycka

Biuro PAIH w Bogocie

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Bogocie.

Absolwentka kierunku Business Administration na Uniwersytecie w Maryland. Obecnie w trakcie studiów MBA.

Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach managerskich w przedsiębiorstwach zajmującymi się inwestycjami w nieruchomości, budownictwem komercyjnym i mieszkaniowym w Stanach Zjednoczonych. Pracowała dla lokalnych spółek, m.in. Samon Construction, Long Fance and Home, Washingtonian Design and Build.

Od 2017 mieszka na stałe w Kolumbii, gdzie zajmowała się doradztwem inwestycyjnym dla sektora odnawialnych energii. Prowadziła też własną działalność gospodarczą. W PAIH od lutego 2022 roku.

Biegle posługuje się językami polskim, hiszpańskim i angielskim.

Adam Pejcha

Adam Pejcha

Biuro PAIH w Santiago de Chile

p.o. Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Santiago. Wspiera również działania ZBH w Buenos Aires.

Z Chile związany od 2016 roku. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Santiago, odpowiadając za dyplomację kulturalną i promocję oraz wsparcie Wydziału Ekonomicznego placówki i w Centrum Rozwoju Nanotechnologii (CEDENNA) Uniwersytetu Santiago de Chile, biorąc udział w pracach dot. analizy polityki bezpieczeństwa z zakresu nanotechnologii.

Przez kilka lat prowadził również własną działalność w Chile i Polsce z zakresu PR i usług multimedialnych, a przez niespełna osiem lat związany był z polskim sektorem hutniczym, odpowiadając za tworzenie i realizację licznych projektów z zakresu komunikacji i dialogu społecznego dla największego producenta stali w Polsce i na świecie.

W PAIH od 2019 roku. Początkowo wspierał projekty eksportowe i promocyjne z różnych sektorów na rynkach Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, a od stycznia 2021 roku pracuje w ZBH Santiago.

Posługuje się biegle językiem angielskim i hiszpańskim.

Ewelina Poleszak

Ewelina Poleszak

Biuro PAIH w Santiago de Chile

Business Development Manager w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Santiago.

Absolwentka studiów podyplomowych z Public Relations i Handlu Elektronicznego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2015 roku mieszka na stałe w Chile. Posiada międzynarodowe doświadczenie w marketingu internetowym, e-commerce i w obsłudze klienta strategicznego.

Zanim dołączyła do zespołu PAIH w 2022 r., pracowała w znanej korporacji mediowej, gdzie zajmowała się tworzeniem strategii i wdrażaniem e-kampanii dla kluczowych klientów na rynku LATAM. Prowadziła również własną działalność konsultingową w obszarze promocji i sprzedaży w Internecie dla firm z sektora spożywczego.

Wyróżnia się doskonałą znajomością rynku chilijskiego i jego kultury biznesowej.

Mówi biegle po polsku, hiszpańsku i angielsku. Zna także portugalski i rosyjski.

Patrycja Staszewska

Patrycja Staszewska

Biuro PAIH w Meksyku

Od 2005 r. mieszka w Meksyku i zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu między Meksykiem a Europą. Wyróżnia się doskonałą znajomością europejskiej i meksykańskiej kultury biznesu i posiada dwunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku meksykańskim.

Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi; organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń z zakresu promocji gospodarczej i misji gospodarczych, organizowaniu warsztatów, paneli i spotkań B2B dla firm europejskich, meksykańskich i instytucji państwowych. W 2008 r. pracowała jako Menedżer Projektów dla Biura Handlowego Finlandii Business Finland w Mexico City, koordynowała działania promocyjne i wspierała możliwości biznesowe między firmami meksykańskimi i fińskimi. W 2009 r. w ramach współpracy z Norweską Izbą Handlową Innovation Norway koordynowała oficjalną wizytę Księcia Haakona i Księżniczki Mette Marit z Norwegii i norweskiej misji gospodarczej 80 przedsiębiorstw z sektora naftowo-gazowego. Od maja 2009 r. do 2012 r. pracowała jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Narodowej i od 2010 r. jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Międzynarodowej Europy i Azji w Meksykańskiej Agencji Promocji Inwestycji i Handlu (ProMexico). W grudniu 2010 r. była członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 – Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zmian Klimatycznych w Cancun w Meksyku. W ramach tego projektu była odpowiedzialna za organizację i koordynację 50 paneli ekspertów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W 2012 roku założyła własną firmę doradczo-konsultingową – Intermex Business zajmującą się wsparciem europejskiego biznesu na rynku meksykańskim i działalność i promocją zagranicznego handlu w Meksyku. Od styczniu 2016 roku pracowała w Ambasadzie RP w Meksyku jako Analityk ds. Ekonomicznych wspierała rozwój współpracy handlowej między Polską i Meksykiem.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu w Niemczech.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.

Patrycja Augustyniak

Patrycja Augustyniak

Biuro PAIH w Meksyku

Business Development Manager w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Meksyku.

Studiowała stosunki międzynarodowe i zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Hiszpanii na Universidad de León. Od początku swojej kariery pracowała w środowisku międzynarodowym oraz była wolontariuszką NGO w ramach unijnych programów wspierających młodzież i przedsiębiorczość.

Od ponad pięciu lat wspiera firmy polskie w ekspansji na rynek meksykański, w szczególności branżę ICT, OZE oraz e-commerce. Śledzi tendencje rynkowe i stale poszukuje możliwości biznesowych dla polskich eksporterów.

Interesuje się kulturą biznesową, zwłaszcza w ujęciu Ameryki Łacińskiej oraz współpracą międzynarodową i gospodarką obiegu zamkniętego.

Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku.