Wydarzenia

Polskie stoisko narodowe na targach rolniczych Sahara 2022

 • Data:
  11 września 2022
 • Branża:
  Inne
 • Miejsce:
  Kair, Egipt
 • Udział PAIH (ZBH):
  TAK
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu serdecznie zaprasza polskie firmy do udziału w targach rolniczych Sahara 2022. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-14 września w Kairze.

Sahara 2022

Sahara 2022 to trzydziesta czwarta edycja wydarzenia, które odbywa się pod patronatem egipskiego Ministerstwa Rolnictwa i jest miejscem spotkań profesjonalistów działających w egipskiej branży rolniczej i okolicznych rynkach Afryki i Bliskiego Wschodu. W ramach targów odbędą się konferencje i sesje networkingowe z udziałem przedstawicieli egipskich ministerstw, instytucji oraz największych firm branży rolniczej.

Przedstawiciele ZBH w Kairze organizują w ramach targów stoisko narodowe, na którym polskie firmy będą mogły zaprezentować swoje produkty i rozwiązania. Udział w wydarzeniu będzie okazją do pozyskania informacji o rynku egipskim oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Więcej informacji udziela:

O Egipcie

Egipt ze swoją ponad 100-milionową populacją jest najludniejszym krajem Bliskiego Wschodu i największą gospodarką w Afryce Północnej. Chociaż Egipt jest ok. 3 razy większy od Polski, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności, jego powierzchnia uprawna jest ok. 3 razy mniejsza. Mimo tego kraj ten jest jednym z największych na świecie producentów owoców cytrusowych, warzyw, truskawek, daktyli czy oliwek, a blisko ⅔ ryb poławianych w całej Afryce pochodzi właśnie z Egiptu.

Egipskie władze nadały priorytet mechanizacji i przyjęciu innowacyjnych technologii w rolnictwie, poszukując międzynarodowych partnerów, aby osiągnąć te cele, przede wszystkim w obszarach rekultywacji, upraw szklarniowych, nawadniania, nawozów, rybołówstwa i hodowli zwierząt oraz przetwarzania i przechowywania żywności.