Webinaria

PAIH – świat w Twoim zasięgu

 • Data:
  21 czerwca 2022
 • Godzina:
  09:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Motoryzacja
  Części lotnicze i drony
  Biotechnologia i farmaceutyka
  Budowa i wykańczanie budowli
  IT/ICT
  Jachty i łodzie
  Kosmetyki
  Maszyny i urządzenia
  Meble
  Odzież i biżuteria
  Sprzęt medyczny
  Żywność
  Zielone technologie
  Inne
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Zapraszamy na webinarium poświęcone rynkom Brazylii, Meksyku i Australii. Podczas szkolenia nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem w zakresie potencjału rynków zagranicznych jak i wsparcia eksportu.

Zaprezentowane zostaną projekty wspierające internacjonalizację firm - ABC Eksportu i Polskie Mosty Technologiczne.

Szkolenie poprowadzą:

 • Angelika Wójcik, Menedżer Projektu, Departament Projektów, PAIH,
 • Jakub Wilchelm, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sydney,
 • Patrycja Staszewska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku,
 • Paulo Szeptycki, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w São Paulo,
 • Paweł Kasprowicz, Ekspert, Departament Strategii i Promocji Gospodarczej, PAIH.


Webinarium odbędzie się 21 czerwca o godz. 9:00 i będzie prowadzone w języku polskim. Szkolenie będzie składać się z dwóch części, australijskiej od 9 do 11 i amerykańskiej od 14 do 16.

Nasi eksperci

Patrycja Staszewska

Patrycja Staszewska

Biuro PAIH w Meksyku

Od 2005 r. mieszka w Meksyku i zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu między Meksykiem a Europą. Wyróżnia się doskonałą znajomością europejskiej i meksykańskiej kultury biznesu i posiada dwunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku meksykańskim.

Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi; organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń z zakresu promocji gospodarczej i misji gospodarczych, organizowaniu warsztatów, paneli i spotkań B2B dla firm europejskich, meksykańskich i instytucji państwowych. W 2008 r. pracowała jako Menedżer Projektów dla Biura Handlowego Finlandii Business Finland w Mexico City, koordynowała działania promocyjne i wspierała możliwości biznesowe między firmami meksykańskimi i fińskimi. W 2009 r. w ramach współpracy z Norweską Izbą Handlową Innovation Norway koordynowała oficjalną wizytę Księcia Haakona i Księżniczki Mette Marit z Norwegii i norweskiej misji gospodarczej 80 przedsiębiorstw z sektora naftowo-gazowego. Od maja 2009 r. do 2012 r. pracowała jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Narodowej i od 2010 r. jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Międzynarodowej Europy i Azji w Meksykańskiej Agencji Promocji Inwestycji i Handlu (ProMexico). W grudniu 2010 r. była członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 – Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zmian Klimatycznych w Cancun w Meksyku. W ramach tego projektu była odpowiedzialna za organizację i koordynację 50 paneli ekspertów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W 2012 roku założyła własną firmę doradczo-konsultingową – Intermex Business zajmującą się wsparciem europejskiego biznesu na rynku meksykańskim i działalność i promocją zagranicznego handlu w Meksyku. Od styczniu 2016 roku pracowała w Ambasadzie RP w Meksyku jako Analityk ds. Ekonomicznych wspierała rozwój współpracy handlowej między Polską i Meksykiem.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu w Niemczech.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.

Jakub Wilchelm

Jakub Wilchelm

Biuro PAIH w Sydney

Obecnie kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Sydney, przed przystąpieniem do zespołu PAIH przez wiele lat prowadził projekty górnicze w Polsce, Australii, Chinach i wielu innych regionach świata.

W 2014 roku zainicjował polską inwestycję górniczą w Australii znanego producenta sprzętu górniczego. W 2015 roku utworzył australijską spółkę, którą zarządzał przez 3 lata, serwisując i dostarczając polskie produkty górnicze do największych grup wydobywczych w Australii.

Paulo Szeptycki

Paulo Szeptycki

Biuro PAIH w São Paulo

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem Magistra w dyplomacji współczesnej. Ukończył specjalizację w stosunkach międzynarodowych w Institut d’Études Politiques de Paris (Sciences Po).

Związany z brazylijską Polonią, pracował m.in. jako tłumacz i doradca dla zagranicznych firm zainteresowanych brazylijskim rynkiem. Doświadczenie zawodowe zdobył również w MSZ oraz w Parlamencie Europejskim.

Obecnie kieruje Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w São Paulo, gdzie od pół roku udziela wsparcia polskim firmom w ekspansji zagranicznej.