Wydarzenia

Czerpanie korzyści z unijnych umów handlowych prostsze niż kiedykolwiek wcześniej

 • Data:
  10 lutego 2022
 • Branża:
 • Miejsce:
  Webinarium
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Wśród wielu wyzwań, przed którymi stoją MŚP, chcąc uzyskać dostęp do rynków międzynarodowych, dwoma istotnymi są koszty związane z wejściem na nowe rynki oraz dostęp do informacji.

Szkolenie wirtualne Access2Markets


Komisja Europejska wykonała duży krok w kierunku poprawy dostępu do informacji o unijnych umowach handlowych, uruchamiając w październiku 2020 r. portal internetowy Access2Markets. Umożliwia on firmom wyszukiwanie szczegółowych informacji na temat importowanych i eksportowanych towarów, w tym taryf, podatków, reguł pochodzenia, wymagań dotyczących produktów, procedur celnych, barier handlowych i statystyk przepływu handlu. Biorąc pod uwagę fakt, że Unia Europejska zawarła do tej pory ponad 45 porozumień z ponad 70 państwami i regionami na całym świecie, uporządkowanie treści było bardzo potrzebne.

W portalu można znaleźć informacje o regułach pochodzenia dla wszystkich krajów partnerskich UE. Ciekawą funkcjonalnością jest opcja porównywania tychże reguł w różnych umowach i dla różnych produktach.

Wielkim atutem tego narzędzia jest to, że jest dostępne w wielu wersjach językowych.

Nawet 10 000 użytkowników dziennie korzysta z zasobów Access2Markets. Te statystyki potwierdzają, że biznes potrzebuje i szuka dostępu do rzetelnej informacji.

Już 10 lutego Dyrekcja ds. Handlu Komisji Europejskiej organizuje praktyczne, wirtualne szkolenie w języku angielskim (z dostępnym tłumaczeniem na język polski) dla zainteresowanych poznaniem możliwości narzędzia Access2Markets.

Zapraszamy Państwa do udziału, a wcześniej do rejestracji pod linkiem.