Wydarzenia

PAIH na AutoEvent 2021

 • Data:
  31 sierpnia 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Zawiercie
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Przed nami kolejne duże wydarzenie w branży automotive. W dniach 31 sierpnia - 1 września w Zawierciu odbędzie się AutoEvent 2021, czyli konferencja przemysłu motoryzacyjnego, na której eksperci ze świata biznesu, nauki i administracji poszukują wspólnych rozwiązań na rzecz rozwoju branży. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

AutoEvent 2021


Konferencja AutoEvent organizowana jest przez Polską Izbę Motoryzacji nieprzerwanie od roku 2005. W corocznym spotkaniu udział biorą m.in. przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów. W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją i dostarczaniem materiałów oraz fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki, jak i oprogramowania dla przemysłu.

Tegoroczna edycja AutoEvent 2021 oscylować będzie jak zawsze wokół bieżących i istotnych tematów dla sektora automotive. Podczas dwudniowej konferencji zaproszeni eksperci odniosą się do takich kwestii jak Zielony Ład "Fit for 55", poszukają odpowiedzi na zerwane łańcuchy dostaw, oraz zmierzą się z wyzwaniami stojącymi przed całą branżą, jak chociażby zmiany na rynku pracownika.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu objęła wydarzenie patronatem, ale na tym nie kończą się aktywności PAIH podczas konferencji. Przedstawiciele Agencji wezmą udział m.in. w panelu dyskusyjnym „Ekonomia do góry nogami”. Wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy sprzedaż aut w Unii Europejskiej wróci do poziomu sprzed pandemii Covid-19, a jeśli tak to kiedy. Głos ekspertów PAIH wybrzmi też podczas panelu „Odpowiedzi na zerwane łańcuchy dostaw”. Po raz kolejny podejmiemy się debaty na jeden z najbardziej palących dla gospodarki tematów. Ponadto, podczas wydarzenia planowanie jest podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu i Polską Izbę Motoryzacyjną.

Część dyskusyjna to jednak tylko jeden z wielu elementów spotkania branży w Zawierciu. Równie istotna dla uczestniczących w konferencji firm będzie część B2B, pozwalająca nawiązać nowe kontakty biznesowe, ale i utrwalić czy też odnowić te zawarte w przeszłości. Uczestnicy będą też mieli możliwość prezentacji swoich produktów i usług.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: autoevent.pl.