Wydarzenia

Thailand – Poland: new gateway for trade opportunities

 • Data:
  14 maja 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Webinarium
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w webinarze "Thailand - Poland: new gateway for trade opportunities", który odbędzie się 14 maja o godz. 9.30 CET. Gospodarzem wydarzenia jest Ambasada Tajlandii w Warszawie, a organizacjami współpracującymi, obok PAIH, są Department of International Trade, Ministry of Commerce w Tajlandii oraz Polsko-Azjatycka Izba Handlowa.

Thailand-Poland


W trakcie spotkania przedstawiciele obu krajów będą dyskutować na temat nowych możliwości i potencjału wzajemnej współpracy, która zdaniem Biura Handlowego PAIH w Tajlandii jest szczególnie perspektywiczna dla polskich statupów z sektora nowych technologii oraz producentów zaawansowanego sprzętu medycznego.

Czy polskie fintechy i agrotechy zdobędą rynki w Tajlandii?

Okazuje się, że są na to duże szanse, bo gospodarka Tajlandii mimo dodatniego bilansu handlowego i rozwiniętych sektorów strategicznych takich jak np. motoryzacja, ma duży potencjał do rozwoju w obszarze nowych technologii. Aby przyspieszyć rozwój, rząd oprócz rozwoju organicznego nawiązuje strategiczne partnerstwa zagraniczne, w tym z Polską. W 2019 Thailand National Innovation Agency podpisała porozumienie o współpracy z Startup Poland, licząc na dobrą współpracę z firmami działającymi m.in. w segmentach: fintech i agrotech. Dodatkowe możliwości pojawiły się także ostatnio w zakresie współpracy B2B między studiami gamedev w Polsce i w Tajlandii. Drogę do tej współpracy otwiera zawarte niedawne porozumienie TGA (Thai Gaming Software Industry Association) i DEPA (organizacja rządowa wspierająca digitalizację kraju) i dialog z polskimi studiami produkującymi gry komputerowe.

Czy również sprzęt medyczny made in Poland ma szanse zaistnieć na tamtejszym rynku?

Tajlandia jest regionalnym hubem medycznym i jednym z wiodących kierunków w turystyce medycznej Szacuje się, że ponad 4 mln obcokrajowców co roku korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej w Tajlandii. Segment ten stanowi ponad 10% tajlandzkiej gospodarki a jego wartość jest szacowana na ok. 2,7 mld. USD. Tajlandia importuje głównie zaawansowany sprzęt medyczny, a potencjalnymi odbiorcami jest ok. 1500 szpitali funkcjonujących na terenie kraju. Jako jeden z nielicznych sektorów nadal charakteryzuje się optymistycznymi prognozowanymi wzrostami mimo sytuacji związanej z Covid-19.

Zapraszamy do udziału.

Rejestracja


Załącznik: