Wydarzenia

Forum Biznesu Polska-Uzbekistan

 • Data:
  13 kwietnia 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Wydarzenie online
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Krajowa Izba Gospodarcza, Izba Handlowo-Przemysłowa Republiki Uzbekistanu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu i Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapraszają na Forum Biznesu Polska-Uzbekistan. Wydarzenie w formule wirtualnej odbędzie się 13 kwietnia o godz. 9:00.

Forum Biznesu Polska-Uzbekistan


Forum organizowane jest w związku z VII posiedzeniem Polsko-Uzbekistańskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Izba Przemysłowo-Handlowa Polska-Azja oraz Polsko-Uzbecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Celem Forum jest przedstawienie potencjału Uzbekistanu i Polski oraz zaprezentowanie możliwości wzajemnej współpracy handlowej i inwestycyjnej między przedsiębiorcami i instytucjami z obydwu krajów. To też szansa na nawiązanie kontaktów biznesowych podczas paneli tematycznych. Współpraca będzie mogła być kontynuowana w późniejszym czasie także przy wsparciu organizacji zaangażowanych w Forum. Ponadto, nawiązane kontakty będą mogłoby być wykorzystane podczas planowanej misji gospodarczej do Uzbekistanu, która w zależności od panujących warunków zorganizowana zostanie w formie stacjonarnej lub online.

Wypełnij formularz online i potwierdź wybrany panel tematyczny. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są do 8 kwietnia 2021 r., do godz. 16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Agenda Forum

Oficjalna część wydarzenia odbędzie się w godz. 9:00-10:00. Następnie zaplanowano wirtualne panele tematyczne i branżowe w formie okrągłych stołów, z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji z Uzbekistanu i z Polski. W trakcie wirtualnych spotkań uczestnicy będą mieli okazję na networking, wymianę doświadczeń oraz propozycji współpracy.

10:15-11:15 - Panel: Finansowe instrumenty wsparcia współpracy uzbekistańskich i polskich przedsiębiorców. Gospodarz panelu - Krajowa Izba Gospodarcza (Zoom)

Uczestniczyć w nim będą polskie i uzbekistańskie instytucje finansowe. Zaprezentują przedsiębiorcom obu krajów narzędzia finansowe, które mogą być wykorzystywane dla realizacji wspólnych projektów handlowych i inwestycyjnych. Podczas panelu przedstawione zostaną również informacje o ułatwieniach podatkowych i innych, a także informacje o ewentualnych źródłach finansowania podejmowanej współpracy.

11:30-13:00 - trzy równoległe panele branżowe:

 • Panel 1 - Wyzwania i możliwości współpracy w zakresie nowych technologii Polska-Uzbekistan. Gospodarz panelu - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Zoom)

  Panel dyskusyjny obejmujący:
  1. Prezentację zapotrzebowania/planowanych reform/strategii i programów rozwoju przez Uzbekistan, w realizacji których mogłyby uczestniczyć polskie podmioty.
  2. Prezentacje polskich rozwiązań w obszarach: smart cities, drony, cyberbezpieczeństwo, Fintech i sektor wodny.

 • Panel 2 - Perspektywy współpracy Polski i Uzbekistanu w branży budowlanej i w budownictwie. Gospodarz panelu - Polska Agencja Inwestycji i Handlu (Zoom)

  Panel w formie okrągłego stołu poświęcony branży budowlanej (m.in. produkcji materiałów budowlanych oraz chemii budowlanej) oraz budownictwu (m.in. przemysłowemu w branży chemicznej). Przedstawione zostaną informacje nt. rynku materiałów budowalnych oraz możliwości współpracy w danym zakresie, a także projekty inwestycyjne związane z budownictwem przemysłowym, m.in. produkcją laminatów.

 • Panel 3 - Współpraca Polska-Uzbekistan w dziedzinie rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. Gospodarz panelu - Izba Przemysłowo Handlowa Polska-Azja (Zoom)

  Jak Polska może stać się hubem dla produktów z Uzbekistanu do UE? Co oferuje uzbeckie rolnictwo Polsce i UE? Oferta polskiego rolnictwa dla Uzbekistanu. Udział polskich firm w modernizacji i rozwoju uzbeckiego rolnictwa oraz przetwórstwa żywności. Wspólne i potrzebne działania rządów i biznesu - co możemy zrobić lepiej? Sadownictwo i wymogi fitosanitarne. Polska wszechstronna technika rolnicza dla uzbeckiego rolnictwa. Technika przetwórstwa żywności. Leki weterynaryjne.

Zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców oraz instytucje do udziału w wydarzeniu. Po otrzymaniu zgłoszeń i wyborze panelu, organizatorzy potwierdzą dane dostępowe do udziału w części oficjalnej wydarzenia oraz w panelach. Każdy panel, a także część oficjalna Forum będą miały oddzielny dostęp.