Webinaria

Warsaw-Chicago Innovation Bridge

 • Data:
  25 lutego 2021
 • Godzina:
  16:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Inne
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Łączna wartość wymiany handlowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi potroiła się w ciągu ostatniej dekady. W ubiegłym roku Polska dołączyła do grona 10 partnerów USA o najszybszym rocznym wzroście obrotów handlowych (7%).

Te coraz silniejsze więzi wzmacniają się jeszcze dzięki wyjątkowym relacjom dwóch miast. Chicago i Warszawę łączy wspólna historia i kultura. W końcu to właśnie one szczycą się największą populacją Polaków na świecie! Oba miasta są również kluczowymi ośrodkami startupów, technologii i innowacji.

Ze względu na swoją pozycję w światowej czołówce ekosystemów startupów (pierwsza piętnastka), Chicago jest idealnym partnerem dla Warszawy - największego centrum technologicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Warsaw-Chicago Innovation Bridge jest wielką szansą do rozwoju, nauki oraz dzielenia się wiedzą dla polskich przedsiębiorców oferujących rozwiązania technologiczne.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium, podczas którego:

 • dowiesz się jak wyglądają ekosystemy biznesowe i technologiczne Chicago oraz Warszawy,
 • usłyszysz o możliwościach współpracy z:
  • Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz naszym biurem w Chicago,
  • Chicagowską Izbą Gospodarczą (Chicagoland Chamber of Commerce),
  • ChicagoNEXT oraz World Business Chicago,
  • Startup Hub Poland,
  • wieloma innymi podmiotami z Chicago oraz Warszawy,
 • poznasz potencjalnych partnerów biznesowych podczas sesji prezentacyjnej oraz sesji networkingowej.


Wydarzenie poprowadzą:

 • Michał Rzeźnik, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Chicago,
 • Alexandra Oleksiuk, Ekspert Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Chicago,
 • Ewa Geresz, Dyrektor, Venture Café Warsaw,
 • Iwona Węgrzyn-Bocheńska, Starszy Specjalista ds. Handlu Międzynarodowego, Biuro Handlu i Inwestycji stanu Illinois, Współprzewodnicząca Warszawskiego Komitetu Chicago Sister Cities International (CSCI),
 • Conrad Nowak, Partner, Hinshaw & Culbertson LLP, Współprzewodniczący Warszawskiego Komitetu Chicago Sister Cities International (CSCI),
 • Ewelina Tomczyk-Malec, Starszy Specjalista ds. Relacji Inwestorskich, Dept. Rozwoju Ekonomicznego M. St. Warszawa,
 • Tom Bartkoski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Międzynarodowego, World Business Chicago (WBC),
 • Agnieszka Szweda, Ekspert, Centrum Inwestycji PAIH,
 • Joey Mak, Wiceprezes ds. Programów, Chicagoland Chamber of Commerce (CCC),
 • Maciej Sadowski, CEO, Startup Hub Poland,
 • Abin Kuriakose, Wiceprezes ds. Strategii i Innowacji, ChicagoNEXT.


Głównym partnerem wydarzenia jest Venture Cafe Warsaw reprezentowany przez Panią Ewę Geresz.

Partnerem instytucjonalnym wydarzenia jest Konsulat Generalny RP w Chicago reprezentowany przez Panią Konsul Małgorzatę Bąk-Guzik p.o. Konsul Generalnej RP w Chicago.

Wydarzenie odbędzie się 25 lutego o godz. 16:00 i będzie prowadzone w języku angielskim.

Nasi eksperci

Michał J. Rzeźnik

Michał J. Rzeźnik

Biuro PAIH w Chicago

Absolwent rachunkowości oraz ekonomii University of Illinois at Chicago (UIC). Od 2 lat kieruje Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Chicago.

Menedżer z 11-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym na rynkach amerykańskim i polskim. Przed dołączeniem do sektora publicznego zajmował się doradztwem i audytem finansowym (głównie Big 4), zarządzając licznymi zespołami dla dużych i średnich klientów. Prowadził badania i przeglądy jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z amerykańskimi (US GAAP), polskimi (PAR) oraz międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (IFRS). Posiada także znaczne doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.

W przeszłości organizował seminaria i konferencje o charakterze gospodarczym skupiające przedstawicieli z całego świata.

Agnieszka Szweda

Agnieszka Szweda

Centrum Inwestycji PAIH

Agnieszka jest ekspertem w Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Poprzez kompleksowe doradztwo rynkowe wspiera krajowych i zagranicznych inwestorów przy realizacji nowych projektów inwestycyjnych w Polsce.

Z Agencją związana jest od 2016 roku, kiedy powierzono jej misję stworzenia pierwszego w historii zagranicznego biura handlowego PAIH w Singapurze. Pionierska misja zakończyła się sukcesem, dając początek globalnej sieci przedstawicielstw PAIH na całym świecie. W Singapurze Agnieszka rozpoczęła aktywną promocję potencjału Polski w zakresie nowoczesnych technologii, wprowadzając pierwsze polskie spółki technologiczne na tamtejszy nierozpoznany jeszcze, ale technologicznie chłonny rynek. Ta aktywność zaowocowała pojawieniem się polskich innowacji w Singapurze, a często także ich dalszą ekspansją w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Agnieszka ma ponad 20-letnie doświadczenie w promocji handlu międzynarodowego, rozwijaniu współpracy gospodarczo-inwestycyjnej w imieniu sektora rządowego. Zanim rozpoczęła swoją misję w PAIH, brała udział w wielu międzynarodowych projektach na rzecz bilateralnej współpracy handlowo-inwestycyjnej Polski z zagranicą. Pracowała w departamentach odpowiedzialnych za współpracę gospodarczą w Ambasadzie Wielkiej Brytanii (UKTI), Malezji (MATRADE) oraz Filipin.

Kariera Agnieszki w sektorze publicznym rozpoczęła się w 1999 r. w regionie, z którego pochodzi, na Śląsku. Agnieszka tworzyła i kierowała Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego, które było pierwszym tego typu centrum dedykowanym inwestorom zagranicznym funkcjonującym w ramach tworzącej się dopiero wówczas regionalnej administracji w Polsce. Od tamtego czasu, nieprzerwanie, Agnieszka angażuje się w promocję Polski, polskich firm i technologii na arenie międzynarodowej.

Alexandra Oleksiuk

Alexandra Oleksiuk

Biuro PAIH w Chicago

Alexandra Oleksiuk pełni funkcję Eksperta w zagranicznym biurze Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Chicago. Biuro to jest odpowiedzialne za promocję handlu i inwestycji między Polską a 12 stanami regionu Środkowo-Zachodniego. Alexandra specjalizuje się w pomocy firmom w opracowywaniu i dopracowywaniu biznesplanów, strategii, materiałów marketingowych, kampanii reklamowych oraz rozwiązywaniu niektórych kwestii regulacyjnych.

Charakteryzuje ją dynamiczny, profesjonalny i pro-biznesowy sposób działania, jak i przemyślane, energiczne i holistyczne podejście do pomagania firm na globalnym rynku. Alexandra aktywnie działa w różnych organizacjach obywatelskich i biznesowych, w tym w World Business Chicago, Sister Cities International oraz Chicago Council on Global Affairs, jak również została uznana przez Chicagoland Chamber of Commerce jako „Emerging Leader”. Jest absolwentką Vanderbilt University.