Webinaria

Polsko-duńska współpraca gospodarcza w obliczu COVID-19. Szanse, możliwości i znaczenie strategicznego partnerstwa gospodarczego Polski i Danii

 • Data:
  03 grudnia 2020
 • Godzina:
  10:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Inne
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Wyzwania związane z zieloną transformacją, rozpoczęty w wyniku pandemii proces skracania globalnych łańcuchów dostaw i konieczność zacieśnienia współpracy gospodarczej w ramach UE są szansą dla Polski i Danii na wzmocnienie więzi gospodarczych. Walka ze skutkami COVID-19 wymagać będzie współdziałania. Partnerstwo polsko-duńskie, z uwagi na dotychczasowe pozytywne doświadczenia, może być cennym narzędziem w odbudowie gospodarczej obu krajów, a także Europy.

W ostatnich piętnastu latach Polska przyciągnęła duńskie inwestycje o łącznej wartości 6,86 mld USD. Stworzyły one prawie 38 tysięcy nowych miejsc pracy. Dla Danii zysk ze współpracy także jest ogromny. Wymiana handlowa pomiędzy oboma krajami kwitnie od lat, a Polska jest 9. rynkiem eksportowym dla Danii.

Celem niniejszego webinarium jest przedstawienie możliwości inwestycji, handlu i współpracy polsko-duńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów najbardziej perspektywicznych takich jak klimat, energia, IT i żywność.

Webinarium odbędzie się 3 grudnia o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku angielskim.


Webinar_DK_PL

Nasi eksperci

Marta Orlikowska

Marta Orlikowska

Biuro PAIH w Kopenhadze

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w pracy z rynkiem duńskim.

Absolwentka podyplomowych studiów z zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz public relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Magister skandynawistyki. Stypendystka Demokratifonden. Włada biegle językiem duńskim i angielskim.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła od sektora mody, pracując w centrali LPP S.A. w Gdańsku, gdzie była częścią zespołu, który zakładał odzieżową markę Cropp. W 2004 r. pomagała Furuno Danmark A/S w ich ekspansji na polski rynek i otwarciu spółki córki – Furuno Polska. Ponad dekadę pracowała dla duńskiego ministerstwa spraw zagranicznych, piastując w ambasadzie Danii w Warszawie pozycję oficera ds. polityki i kultury. W latach 2015-2018 kierowała działem komunikacji ambasady Danii w Warszawie, odpowiadając za kontakty z mediami i strategię komunikacji placówki. W 2018 r. związała się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, dla której prowadzi zagraniczne biuro handlowe PAIH w Kopenhadze.

Prywatnie pasjonatka fotografii mody. Stypendystka Støvring Hojskole w Danii. W 2003 r. obroniła licencjat w dziedzinie fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Najbliższe wydarzenia

30 listopada - 03 grudnia
Zagrzeb, Chorwacja
30 listopada - 01 grudnia
Helsinki, Finlandia
04 grudnia - 07 grudnia
Dubaj, ZEA