Webinaria

Pojęcie pracodawcy ekonomicznego i zmiany podatkowe dla pracowników tymczasowych w Szwecji

 • Data:
  24 listopada 2020
 • Godzina:
  10:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Inne
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Szwedzki parlament przyjął ustawę wprowadzającą koncepcję pracodawcy ekonomicznego oraz zmianę przepisów podatkowych względem pracy tymczasowej w Szwecji. Nowe prawo dotyczy przede wszystkim osób pracujących tymczasowo oraz pracodawców zagranicznych. Weź udział w naszym bezpłatnym webinarium i dowiedz się jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej.

Wchodzące już od 1 stycznia 2021 r. zmiany prawne będą miały duże konsekwencje dla setek firm i tysięcy polskich pracowników wykonujących pracę najemną na rzecz szwedzkich podmiotów. W samym roku 2019 spośród ponad 84 tysięcy wniosków delegowania aż ponad 21 tysięcy pochodziło z Polski. Aż 60% wniosków dotyczyło branży budowlanej.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy kilka praktycznych kwestii, które podwykonawca musi wziąć pod uwagę, zatrudniając pracowników w Szwecji i prowadząc interesy z klientem zarejestrowanym w tym kraju.

Omówimy również wpływ pozostawania pracowników w Szwecji poza uregulowaną pracą krótkoterminową lub długoterminową oraz jakie nowe obowiązki podatkowe pojawią się zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dowiesz się także o:

 • procesie rejestracji zgłaszania i potrącania podatków w Szwecji,
 • opodatkowaniu pracowników podwykonawcy,
 • certyfikacie F-skatt – dlaczego i kiedy podwykonawca go potrzebuje.


Uczestników webinarium przywita Joanna Hofman, Ambasador RP w Szwecji.

Szkolenie poprowadzą:

 • Sebastian Magier, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sztokholmie,
 • Mato Saric, Dyrektor, Deloitte Szwecja,
 • Joel Salamon, Doradca Podatkowy, Deloitte Sweden.


Webinarium odbędzie się 24 listopada o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Nasi eksperci

Sebastian Magier

Sebastian Magier

Biuro PAIH w Sztokholmie

Od dwóch lat w PAIH jako Kierownik ZBH Sztokholm.

Posiada też wieloletnie doświadczenie zawodowe w organizacjach międzynarodowych (Euroregion Bałtyk) i instytucjach unijnych (Program Współpracy Transgranicznej INTERREG Południowy Bałtyk). W latach 2010-2019 pracował w Euroregionie Bałtyk i jego organizacjach członkowskich, przede wszystkim w Szwecji. Przez 5 lat skutecznie kierował Sekretariatem Międzynarodowym Euroregionu rozbudowując znaczenie organizacji i portfolio jej projektów międzynarodowych.

Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania projektami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował także stosunki międzynarodowe regionu Morza Batyckiego na Uniwersytecie Södertörns w Sztokholmie i europeistykę na Uniwersytecie w Goteborgu.

Zna język angielski, szwedzki i rosyjski.