Webinaria

In the Driver’s Seat: An Introduction to the Polish Automotive Industry – A Webinar and Networking Event

 • Data:
  15 października 2020
 • Godzina:
  09:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Motoryzacja
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Stosunki handlowe Polski i Stanów Zjednoczonych odniosły ogromne korzyści w dwustronnym handlu częściami samochodowymi. W ubiegłym roku import części motoryzacyjnych do USA z Polski wzrósł o prawie 54% do 354,1 mln USD; wzrost ten pomógł uczynić Polskę 10. najszybciej rozwijającym się partnerem handlowym USA.

Stany Zjednoczone są drugim co do wielkości rynkiem sprzedaży i produkcji samochodów na świecie. W 2018 roku sprzedaż lekkich samochodów w USA osiągnęła 17,2 miliona sztuk, co jest czwartym rokiem z rzędu, w którym sprzedaż osiągnęła lub przekroczyła 17 milionów sztuk.

Przemysł motoryzacyjny również znajduje się w czołówce innowacji. Nowe inicjatywy badawczo-rozwojowe przekształcają branżę, aby lepiej reagować na możliwości XXI wieku. Według Auto Alliance, z 105 miliardów dolarów wydanych na badania i rozwój na całym świecie, prawie jedna piąta (18 miliardów dolarów) jest wydawana w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy do udziału w naszym webinarium, podczas którego:

 • dowiesz się więcej o polskiej branży motoryzacyjnej,
 • dowiesz się o wpływie COVID-19 i alternatywach dla łańcucha dostaw,
 • będziesz mieć możliwość nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami amerykańskimi.


Po prelekcjach odbędzie się 90-cio minutowa sesja B2B, w trakcie której będziesz mieć możliwość nawiązania kontaktów z uczestniczącymi w wydarzeniu amerykańskimi przedsiębiorcami.

Szkolenie poprowadzą:

 • Grzegorz Gałczyński, Kierownik ds. Branż Strategicznych, Centrum Eksportu PAIH,
 • Michał Rzeźnik, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Chicago,
 • Alexandra Oleksiuk, Ekspert Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Chicago,
 • Jakub Faryś, Prezes, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego,
 • Bartosz Mielecki, Prezes, Polska Grupa Motoryzacyjna,
 • Jacek Opala, Członek Zarządu Exact Systems, Ekspert Polskiej Izby Motoryzacji,
 • Tomasz Bęben, Dyrektor ds. prawnych i przemysłu, Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.


Webinarium odbędzie się 15 października o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku angielskim.


Spotkanie przygotowane we współpracy z:

PZPM   PGM   PIM   SDCM

 

DRP   DEGC   RAEDC   Indy Partnership

Nasi eksperci

Bartosz Mielecki

Bartosz Mielecki

Polska Grupa Motoryzacyjna

Od 2016 roku Dyrektor Zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Współtworzy i zarządza organizacją będącą pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym wyłącznie polskich prywatnych dostawców części i akcesoriów motoryzacyjnych. Od 2019 roku kieruje również konsorcjum kilku polskich producentów części motoryzacyjnych, które zajmuje się sprzedażą części zamiennych wyprodukowanych w Polsce na odległych i wymagających rynkach eksportowych.

Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Executive MBA na Oxford Brookes University.

Jacek Opala

Jacek Opala

Polska Izba Motoryzacji

Od 16 lat związany z branżą automotive. W Exact Systems odpowiedzialny za rozwój spółki, do jego głównych obowiązków należy zarządzanie działami sprzedaży w 13 krajach gdzie firma posiada swoje przedstawicielstwa. Dziś łączy funkcje członka zarządu, dyrektora ds. rozwoju sprzedaży oraz osoby odpowiedzialnej za PR grupy kapitałowej Exact Systems. Bez kompleksów uczestniczył we wprowadzeniu polskiej firmy świadczącej usługi kontroli jakości na rynki zagraniczne m.in. niemiecki, brytyjski i chiński.

Pomysłodawca corocznego międzynarodowego badania nastrojów w branży motoryzacyjnej „MotoBarometr” oraz „Akademii Jakości” – innowacyjnego projektu edukacyjnego, który ma na celu teoretyczne oraz warsztatowo-praktyczne kształcenie pracowników oraz partnerów firmy z z branży motoryzacyjnej. Jego działania ukierunkowane są na wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Wielokrotnie reprezentował kraj występując jako prelegent na najważniejszych światowych konferencjach branży automotive.

Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej Procesowej i Fizyki Stosowanej na Politechnice Częstochowskiej, posiada także dyplom MBA Franklin University.

Alexandra Oleksiuk

Alexandra Oleksiuk

Biuro PAIH w Chicago

Alexandra Oleksiuk pełni funkcję Eksperta w zagranicznym biurze Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Chicago. Biuro to jest odpowiedzialne za promocję handlu i inwestycji między Polską a 12 stanami regionu Środkowo-Zachodniego. Alexandra specjalizuje się w pomocy firmom w opracowywaniu i dopracowywaniu biznesplanów, strategii, materiałów marketingowych, kampanii reklamowych oraz rozwiązywaniu niektórych kwestii regulacyjnych.

Charakteryzuje ją dynamiczny, profesjonalny i pro-biznesowy sposób działania, jak i przemyślane, energiczne i holistyczne podejście do pomagania firm na globalnym rynku. Alexandra aktywnie działa w różnych organizacjach obywatelskich i biznesowych, w tym w World Business Chicago, Sister Cities International oraz Chicago Council on Global Affairs, jak również została uznana przez Chicagoland Chamber of Commerce jako „Emerging Leader”. Jest absolwentką Vanderbilt University.

Grzegorz Gałczyński

Grzegorz Gałczyński

Centrum Obsługi Przedsiębiorstw PAIH

Menedżer ds. Branż Strategicznych w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Jedenaście lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej, w tym osiem lat na stanowiskach kierowniczych.

Odpowiedzialny za koordynację działań Agencji dotyczących przemysłu motoryzacyjnego, otwieranie nowych rynków, relacje z organizacjami sektora motoryzacyjnego.

Jakub Faryś

Jakub Faryś

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego

Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Pod jego kierownictwem – od 2002 r. PZPM stał się największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą oficjalnych importerów, przedstawicieli producentów i producentów pojazdów samochodowych, motocykli,  a także producentów nadwozi, przyczep, naczep oraz części, zespołów i elementów pojazdów samochodowych, przeznaczonych do pierwszego montażu. Wspiera działania na rzecz rozwoju i promocji polskiego sektora motoryzacyjnego, uczestniczy w pracach rządu i komisji parlamentarnych przy opiniowaniu projektów najistotniejszych aktów prawnych dotyczących motoryzacji. Reprezentuje interesy firm członkowskich w organach Unii Europejskiej – w tym na forum Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

W 2019 roku objął prestiżową funkcję Przewodniczącego Liaison Committee w ACEA, która skupia prezesów organizacji motoryzacyjnych z 30 krajów europejskich (członkowie stowarzyszeni) i funkcjonuje w strukturze ACEA obok członków zwyczajnych, którymi są wszystkie europejskie koncerny motoryzacyjne.

Tomasz Bęben

Tomasz Bęben

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

Radca Prawny. Dyrektor ds. Prawnych i Przemysłu w Stowarzyszeniu Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Z SDCM związany od kilku lat, wcześniej doświadczenie zdobywał w krakowskich i warszawskich kancelariach prawnych. Odpowiedzialny za monitorowanie procesów legislacyjnych i opiniowanie aktów prawnych wpływających na przemysł i rynek motoryzacyjny. Reprezentuje interesy członków SDCM w pracach polskiego Parlamentu, Ministerstw jak również w organach Unii Europejskiej. Członek Legal Advisory Group Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych (CLEPA).

Michał J. Rzeźnik

Michał J. Rzeźnik

Biuro PAIH w Chicago

Absolwent rachunkowości oraz ekonomii University of Illinois at Chicago (UIC). Od 2 lat kieruje Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Chicago.

Menedżer z 11-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym na rynkach amerykańskim i polskim. Przed dołączeniem do sektora publicznego zajmował się doradztwem i audytem finansowym (głównie Big 4), zarządzając licznymi zespołami dla dużych i średnich klientów. Prowadził badania i przeglądy jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z amerykańskimi (US GAAP), polskimi (PAR) oraz międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej (IFRS). Posiada także znaczne doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.

W przeszłości organizował seminaria i konferencje o charakterze gospodarczym skupiające przedstawicieli z całego świata.