Webinaria

Prawo zamówień publicznych w Niemczech

 • Data:
  6 sierpnia 2020
 • Godzina:
  14:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Inne
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Twoja firma działa na rynku niemieckim? Interesuje Cię temat zamówień publicznych w Niemczech? Weź udział w naszym bezpłatnym webinarium i poszerz wiedzę, która pozwoli Ci rozwinąć Twoja firmę za Odrą.

Czy wiesz, że roczna wartość niemieckiego rynku zamówień publicznych szacowana jest na 360 mld euro? To ogromny potencjał, który mogą wykorzystać także polscy przedsiębiorcy. Warto próbować swoich sił, jednak niezbędne jest przygotowanie i przestrzeganie kluczowych zasad. W związku z tym zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:

 • gdzie szukać przetargów,
 • jak należy się do nich zgłosić,
 • jakie wymogi należy spełnić,
 • jak odnaleźć się w procedurze zamówień w Niemczech.


Szkolenie poprowadzą:

 • Łukasz Chrabański, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH we Frankfurcie,
 • Anna Polańska, Ekspert Zagranicznego Biura Handlowego PAIH we Frankfurcie,
 • Marcin Bartkowiak, Adwokat, Kancelaria Bird&Bird.


Webinarium odbędzie się 6 sierpnia o godz. 14:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Łukasz Chrabański

Łukasz Chrabański

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem

Absolwent finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował także w Management Center Innsbruck w Austrii oraz na HEC Liege Management School – University of Liege w Belgii. Jest również absolwentem stypendium DAAD w Kassel. Podczas studiów realizował ponadto program Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej, Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Gospodarki, Belgijskiej Izbie Gospodarczej ora EY. Prowadził też własną działalność gospodarczą.

W Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu obecny od 2,5 roku, gdzie początkowo zajmował się obsługą zagranicznych inwestorów przy realizacji projektów inwestycyjnych głównie z zakresu usług dla biznesu (BSS). Na swoim koncie ma realizację wielu projektów zarówno usługowych jak i przemysłowych, głównie z kapitałem niemieckim i amerykańskim. Obecnie jako kierownik ZBH Frankfurt wspiera w ekspansji polskich przedsiębiorców w Niemczech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

Zna niemiecki, angielski, francuski oraz hiszpański.

Anna Polańska

Anna Polańska

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem

Absolwentka ekonomii na Lancaster University, VU University Amsterdam oraz Goethe University we Frankfurcie nad Menem. Studiowała również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, Europejskim Banku Centralnym, MŚP, polskich bankach oraz w Center for Financial Studies na Goethe University.

Z Polską Agencją Inwestycji i Handlu związana od 2017 r. W marcu 2020 r. objęła funkcję referentki d.s. kobiet w Heskim Związku Karate.

Biegle posługuje się językami angielskim oraz niemieckim, a także hiszpańskim.