Webinaria

Sektor meblowy w Austrii i na Białorusi. Specyfika branży, perspektywy, szanse i ryzyka dla polskich przedsiębiorców

 • Data:
  4 czerwca 2020
 • Godzina:
  11:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Meble
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać potencjał rynku austriackiego oraz rynku białoruskiego dla branży meblowej? Skąd pozyskać surowce i gdzie szukać dystrybutorów? Zapraszamy na nasze webinarium!

Webinarium pt. "Sektor meblowy w Austrii i na Białorusi. Specyfika branży, perspektywy, szanse i ryzyka dla polskich przedsiębiorców" odbędzie się 4 czerwca o godz. 11.00 czasu polskiego (CET).

Kierownicy  Zagranicznych Biur Handlowych w Austrii i Białorusi zaprezentują w jaki sposób wykorzystać potencjał rynków dla branży meblowej, a także:

 • omówią charakterystykę i perspektywy branży w Austrii i na Białorusi,
 • przedstawią kanały dystrybucji produktów oraz dostęp do bazy surowcowej,
  opowiedzą o działalności i ofercie Wolnych Stref Ekonomicznych na Białorusi,
 • zaprezentują sposoby na skuteczne nawiązywanie kontaktów z austriackimi partnerami handlowymi.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Barbara Kamińska-Szuba

Barbara Kamińska-Szuba

Biuro PAIH w Wiedniu

Od kilkunastu lat mieszka w Austrii. Pełniła funkcję menedżera eksportu polskich firm na rynku austriackim. Ma dziesięcioletnie doświadczenie w roli akredytowanego doradcy eksportowego przy Austriackiej Izbie Gospodarczej, doradzała między innymi polskim przedsiębiorstwom w zakresie sprzedaży eksportowej i internacjonalizacji. Współzałożycielka i wieloletnia Prezes organizacji PAIWG w Wiedniu, zrzeszającej polskie i austriackie firmy z różnych sektorów gospodarczych, działające na rzecz wymiany handlowej pomiędzy Polską i Austrią. Organizowała wystąpienia polskich firm na branżowych targach w Austrii.

Absolwentka administrowania przedsiębiorstwem i zarządzania zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz podyplomowych studiów coachingu biznesowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studiowała także prawo gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu.

Mikołaj Tauber

Mikołaj Tauber

Biuro PAIH w Mińsku

Od 2005 roku związany zawodowo z rynkami Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu (w szczególności Rosja, Białoruś, Kazachstan, Gruzja, Azerbejdżan, Armenia). Przez kilkanaście lat współpracował z Biurem Organizacyjnym Forum Ekonomicznego w Krynicy Górskiej, gdzie pełnił funkcję kierownika obszaru Azji Centralnej, Kaukazu Południowego, a także Turcji i Białorusi. W latach 2010-2014 był doradcą rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ds. rozwoju i współpracy z Krajami Azji Centralnej i Europy Wschodniej. Zajmował się także konsultingiem i wprowadzaniem polskich firm na rynki Azji Centralnej, Kaukazu i Europy Wschodniej.

Studiował na UW, SGH, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.