Parki przemysłowe i technologiczne

Park Euro-Centrum

PL | EN


Park Euro-Centrum to kompleks nowoczesnych budynków o charakterze biurowym, usługowym i konferencyjno-wystawienniczym. Oferta Parku przeznaczona jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, działających w sektorze technologii energooszczędnych, w tym branży informatycznej.


Lokalizacja

Kompleks zlokalizowany jest w Katowicach - sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz stolicy województwa śląskiego, które należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski z dynamicznie rozwijającą się gospodarką oraz potężnym kapitałem ludzkim. Na Śląsku wytwarza się 12% produktu krajowego brutto, co pod względem gospodarczym stawia ten region na drugim miejscu w kraju. Kapitał ludzki metropolii wynosi ok. 4,6 mln mieszkańców oraz 40 uczelni wyższych. Sprzyjający inwestorom klimat od lat plasuje to województwo na wysokim miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. Decydują o tym m.in. największe zasoby pracy o najwyższej jakości, bogate tradycje przemysłowe, duży rynek zbytu, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura gospodarcza i komunikacyjna. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic: Warszawa, Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Berlin. Park mieści się w węźle europejskich korytarzy transportowych (autostrady A4, A1, DTŚ) w bliskim sąsiedztwie międzynarodowych portów lotniczych Katowice - Pyrzowice oraz Kraków - Balice.


Oferta

  • Biura

Park Euro-Centrum oferuje pod wynajem ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni. Nowoczesne klimatyzowane powierzchnie open space oraz biura są dostosowywane do potrzeb klientów. Istnieje możliwość samodzielnego ich zaprojektowania lub z pomocą architekta firmy. Na terenie Parku dostępne są bankomaty, restauracja, centrum medyczne i parking na prawie 1000 miejsc oraz całodobowy monitoring.

  • Promocja najemców

Zbliżony profil firm mających siedziby na terenie Parku ma sprzyjać wymianie usług i nawiązywaniu współpracy miedzy nimi. Na stworzonym dla najemców portalu promocyjnym mogą oni zaprezentować swoje usługi, aktualne wydarzenia i pozyskać dzięki temu nowych klientów.

  • Firmy w Parku

Park Euro-Centrum S.A. wraz z Parkiem Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum tworzą dynamiczne centrum biznesowe, w którym działa ponad 100 firm. Ich aktualna lista znajduje się na stronie internetowej.


Kontakt

Euro-Centrum S.A.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
tel.: +48 32 251 74 78
e-mail: sekretariat@euro-centrum.com.pl
www.ligocka103.pl


Powrót »