Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
PAIH Webinaria
Strona główna > PAIH Webinaria
3 grudnia 2020 | godz: 10:00 | wydarzenie online

Polsko-duńska współpraca gospodarcza w obliczu COVID-19. Szanse, możliwości i znaczenie strategicznego partnerstwa gospodarczego Polski i Danii

Wyzwania związane z zieloną transformacją, rozpoczęty w wyniku pandemii proces skracania globalnych łańcuchów dostaw i konieczność zacieśnienia współpracy gospodarczej w ramach UE są szansą dla Polski i Danii na wzmocnienie więzi gospodarczych. Walka ze skutkami COVID-19 wymagać będzie współdziałania. Partnerstwo polsko-duńskie, z uwagi na dotychczasowe pozytywne doświadczenia, może być cennym narzędziem w odbudowie gospodarczej obu krajów, a także Europy.

W ostatnich piętnastu latach Polska przyciągnęła duńskie inwestycje o łącznej wartości 6,86 mld USD. Stworzyły one prawie 38 tysięcy nowych miejsc pracy. Dla Danii zysk ze współpracy także jest ogromny. Wymiana handlowa pomiędzy oboma krajami kwitnie od lat, a Polska jest 9. rynkiem eksportowym dla Danii.

Celem niniejszego webinarium jest przedstawienie możliwości inwestycji, handlu i współpracy polsko-duńskiej, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów najbardziej perspektywicznych takich jak klimat, energia, IT i żywność.

Webinarium odbędzie się 3 grudnia o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku angielskim.


Webinar_DK_PL


Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij