Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Pojęcie pracodawcy ekonomicznego i zmiany podatkowe dla pracowników tymczasowych w Szwecji
Wchodzące już od 1 stycznia 2021 r. zmiany prawne będą miały duże konsekwencje dla setek firm i tysięcy polskich pracowników wykonujących pracę najemną na rzecz szwedzkich podmiotów. W samym roku 2019 spośród ponad 84 tysięcy wniosków delegowania aż ponad 21 tysięcy pochodziło z Polski. Aż 60% wniosków dotyczyło branży budowlanej.
Zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy kilka praktycznych kwestii, które podwykonawca musi wziąć pod uwagę, zatrudniając pracowników w Szwecji i prowadząc interesy z klientem zarejestrowanym w tym kraju.
Omówimy również wpływ pozostawania pracowników w Szwecji poza uregulowaną pracą krótkoterminową lub długoterminową oraz jakie nowe obowiązki podatkowe pojawią się zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dowiesz się także o:
- procesie rejestracji zgłaszania i potrącania podatków w Szwecji,
- opodatkowaniu pracowników podwykonawcy,
- certyfikacie F-skatt - dlaczego i kiedy podwykonawca go potrzebuje.
Uczestników webinarium przywita Joanna Hofman, Ambasador RP w Szwecji.
Szkolenie poprowadzą:
- Sebastian Magier, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sztokholmie,
- Mato Saric, Dyrektor, Deloitte Szwecja,
- Joel Salamon, Doradca Podatkowy, Deloitte Sweden.
Webinarium odbędzie się 24 listopada o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.
Nasi eksperci

Sebastian Magier
Biuro PAIH w Sztokholmie
Od dwóch lat w PAIH jako Kierownik ZBH Sztokholm.
Posiada też wieloletnie doświadczenie zawodowe w organizacjach międzynarodowych (Euroregion Bałtyk) i instytucjach unijnych (Program Współpracy Transgranicznej INTERREG Południowy Bałtyk). W latach 2010-2019 pracował w Euroregionie Bałtyk i jego organizacjach członkowskich, przede wszystkim w Szwecji. Przez 5 lat skutecznie kierował Sekretariatem Międzynarodowym Euroregionu rozbudowując znaczenie organizacji i portfolio jej projektów międzynarodowych.
Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania projektami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował także stosunki międzynarodowe regionu Morza Batyckiego na Uniwersytecie Södertörns w Sztokholmie i europeistykę na Uniwersytecie w Goteborgu.
Zna język angielski, szwedzki i rosyjski.