Polskie Mosty Technologiczne

Indonezja, Korea Płd., Singapur – IV nabór 2019 już otwarty!

17 czerwca 2019
Nie przegap swojej szansy na ekspansję zagraniczną i zgłoś swój wniosek już dziś! Być może to Twoją usługą lub produktem już niedługo zachwycą się konsumenci w Indonezji, Korei Południowej lub Singapurze.

Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


Zespół Polskich Mostów Technologicznych nie zwalnia tempa i 12 czerwca br. zorganizował kolejne seminarium otwierające nabór wniosków do projektu Polskie Mosty Technologiczne. Tym razem na rynek indonezyjski, koreański oraz singapurski.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


Jakie produkty mają szansę spodobać się tamtejszym konsumentom? Jak odnieść sukces na tych odległych nie tylko geograficznie, ale też kulturowo rynkach? Jakich błędów nie popełniać? O tym podczas seminarium mówili prelegenci.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


- Choć rynek indonezyjski odznacza się silną konkurencją międzynarodową oraz znaczącymi różnicami w kulturze biznesu. To odnalezienie lokalnego i zaufanego partnera biznesowego pomaga w przezwyciężeniu tych niedogodności - mówił Jacek Kołomyjec, Kierownik ZBH Dżakarta. - Pracownicy Zagranicznego Biura Handlowego PAIH pomogą nie tylko w ich odnalezieniu, ale i zrozumieniu lokalnych przepisów prawnych - dodał.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


- Perspektywiczne sektory dla polskich przedsiębiorców w Indonezji to: automatyzacja i maszyny, ICT (teleinformatyka), nowoczesne technologie i sprzęt medyczny, przemysł wydobywczy i wyposażenie służb publicznych (policja, wojsko). W ostatnich latach w Indonezji odnotowano również wzrost zapotrzebowania na: biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów, technologie środowiskowe, wyposażenie wnętrz i meble, turystykę - wyliczała Simona Sienkiewicz z East Analytics. - Polskie firmy takie jak: Inglot, Bakalland, Mlekovita, Bakoma czy Brainly już odniosły sukces na rynku indonezyjskim - warto podążać ich śladem - dodała.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


Zdaniem Andrzeja Jakubowskiego z Polish Business Club in Jakarta Indonezją powinny zainteresować się przede wszystkim firmy z sektora IT.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


- Jeśli chcesz odnieść sukces w Korei Południowej musisz zainwestować w relacje międzyludzkie - mówił Paweł Szkudlarek, SPS Tax & Law. - Równie ważne jest odnalezienie osoby, która będzie dbała o nasze interesy na miejscu. Najlepiej by był to parter lokalny - dodał. W przypadku rynku koreańskiego warto ryzykować w ekspansji zagranicznej. Nawet niekompletny produkt czy pomysł może się sprzedać.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


- Singapur - to idealne miejsce jeśli marzysz o ekspansji do innych państw regionu ASEAN. Tym bardziej, że to tu odbywa się najwięcej imprez targowych - mówił dr Łukasz Fyderek, East Analytics. - Jakie branże mają szanse odnieść sukces na tym rynku? ICT i Sektor Life Science, ale nie tylko… wystarczy spojrzeć na sukces firm takich jak: Ziaja, Inglot, Mlekovita, Konspol, Roldrob, Superdrob, Animex Foods, Adros, czy małe firmy odzieżowe by zrozumieć, że każdy pomysł może się „sprzedać” w Singapurze - zachęcał do ekspansji ekspert.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


- Nie bój się zgłosić swojej firmy do programu. Złożenie wniosku jest prostsze niż myślisz a sukces jaki może przynieść Ci udział w projekcie Polskich Mostów Technologicznych - tylko Cię pozytywnie zaskoczy - przekonywał zespół PMT. Dlatego zapraszamy do składania wniosków przez System Obsługi Elektronicznej SOE już dziś.


Seminarium - Indonezja, Korea Płd., Singapur


Chcesz wiedzieć więcej? Otwórz prezentacje naszych prelegentów:


* * *

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.


PMT - logotypy