Infolinia: 800 800 120
 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
Dlaczego Polska

Zagraniczne Biuro Handlowe NairobiSpecjalana Strefa Ekonomiczna  Łódź

Łódzka Specjalna Strefa EkonomicznaŁSSE Spark - iskra dla rozwoju


Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1750 ha i obejmuje swoim zasięgiem województwo łódzkie, wschodnią część województwa wielkopolskiego i zachodnią część województwa mazowieckiego. Oferuje zlokalizowane w centrum Polski, świetnie skomunikowane, atrakcyjne tereny pod inwestycje przemysłowe i wybrane usługi. Duży wybór działek inwestycyjnych, ulgi podatkowe oraz profesjonalne doradztwo w zakresie pomocy publicznej na inwestycje sprawiają, że Łódzka Strefa jest idealnym miejscem dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem działalności.


Gwarantujemy:

 • wysoki poziom pomocy publicznej (do 55%),
 • doskonałe położenie w centrum Polski i Europy: skrzyżowanie autostrad A1 (E75 Helsinki-Ateny) i A2 (E30 Berlin-Moskwa), towarowe połączenie kolejowe Łódź-Chengdu (Chiny); międzynarodowy port lotniczy im. W. Reymonta,
 • atrakcyjne tereny inwestycyjne,
 • profesjonalny zespół, który zapewnia kompleksową obsługę Inwestora,
 • dobre kontakty z władzami lokalnymi i osobami w urzędach odpowiedzialnymi za obsługę inwestorów, co przyspiesza proces wydawania zezwolenia na prowadzenie działalności w ŁSSE,
 • współpracę ze szkołami zawodowymi i uczelniami wyższymi w Regionie Łódzkim,
 • animowanie kontaktów i współpracę pomiędzy firmami a szkołami zawodowymi w zakresie tworzenia klas patronackich, dostosowania programów nauczania do wymogów i oczekiwań przyszłych pracodawców; dobre praktyki z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi, propagowanie kształcenia dualnego, kursów zawodowych.


Pomoc publiczna

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej SSE, mogą skorzystać z pomocy publicznej przyznanej w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub osób fizycznych. Istnieje także możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Pomoc publiczna przyznawana jest z tytułu:

Poziom pomocy publicznej jest zależny od wielkości przedsiębiorstwa, oraz województwa. W województwie łódzkim przedstawia się następująco:


Oferta inwestycyjna

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna dysponuje bogatą ofertą inwestycyjną zawierającą zarówno powierzchnie biurowe klasy A, idealne dla działalności BPO oraz IT, jak również tereny typu greenfield pod budowę zakładów produkcyjnych. W usytuowanych w centralnej Polsce 45 podstrefach dostępne są liczne, zaopatrzone w media i posiadające dogodny dojazd działki inwestycyjne.

Po więcej informacji o naszych terenach inwestycyjnych zapraszamy na stronę: www.sse.lodz.pl/tereny


Małe i Średnie Przedsiębiorstwa

ŁSSE jest otwarta na małe i średnie przedsiębiorstwa. Stanowią one 50% wszystkich firm skupionych w Łódzkiej SSE. Firmom z tego sektora oferujemy:

 • Tereny inwestycyjne i biura o małej powierzchni
  ŁSSE posiada w swojej ofercie działki o powierzchni już od 0,5 ha zlokalizowane w różnych podstrefach w Regionie Łódzkim, Wielkopolsce oraz na Mazowszu. Oferujemy także powierzchnie biurowe objęte statusem Strefy, na których można prowadzić działalność m.in. w takich branżach jak BPO czy IT.

 • Wsparcie biznesowe
  W ramach wsparcia, przy realizacji inwestycji, pracownicy ŁSSE pomagają w kontaktach z gestorami sieci, sporządzaniu wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci np. gazowej czy energetycznej. W ramach Strefy powstał Program Partner, czyli rzetelni, sprawdzeni partnerzy w różnych branżach począwszy od projektów technicznych, poprzez budowę, nadzór, wyposażenie i rekrutacje pracowników, a także inne usługi (finansowe, doradcze, etc).

 • Strefa RozwoYou
  Projekt Strefa RozwoYou jest realizowany przez  ŁSSE S.A. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 . Wsparcie kierujemy do pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych z terenu województwa łódzkiego. Dotujemy do 80% wysokości budżetów szkoleniowych firm, maksymalnie 6 000 zł (wraz z wkładem własnym MŚP) na pracownika

Pomoc zespołu

Każdy Inwestor dostaje w ŁSSE swojego opiekuna, który prowadzi go przez cały proces wydania zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w ŁSSE. Służymy także pomocą przedsiębiorcom już działającym w Strefie. Wysoki poziom obsługi został już wielokrotnie nagrodzony, a lista wydanych - 272 zezwoleń - jest najlepszą rekomendacją dla całego zespołu ŁSSE.

 • ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi w celu usprawnienia przebiegu procesu inwestycyjnego,
 • wspieramy inwestorów w kontaktach z firmami dostarczającymi media (dostawcy gazu, energii etc.),
 • organizujemy bezpłatne szkolenia dla Inwestorów,
 • organizujemy coroczne spotkania integrujące Inwestorów,
 • promujemy Inwestorów w mediach,
 • udzielamy wsparcia w kontaktach z Ministerstwem Rozwoju.

Startup Spark

Startup Spark to innowacyjny model wpierania startupów, którego celem jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji. Model zakłada tworzenie dedykowanych zespołów projektowych, które będą się składać mentorów, czyli specjalistów z doświadczeniem w akceleracji, przedstawicieli dużych firm, przy których początkujący przedsiębiorcy dojrzeją biznesowo oraz zespołów produkcyjnych z doświadczeniem we wdrażaniu produktów.


Zapraszamy do kontaktu
Agnieszka Sobieszek
Z-ca  Dyrektora Pozyskiwania i Obsługi Inwestora
kontakt i bieżąca obsługa Inwestorów
tel. (+48) 42 275 50 52
agnieszka.sobieszek@sse.lodz.pl


Dorota Lombardi
Dyrektor Pozyskiwania i Obsługi Inwestora
kontakt i bieżąca obsługa Inwestorów
tel. (+48) 42 275 50 51
dorota.lombardi@sse.lodz.pl

Rafał Karolczak
Specjalista ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestora
kontakt i bieżąca obsługa Inwestorów
tel.: +48 42 275 50 55
rafal.karolczak@sse.lodz.pl


Anna Kądzielewska
Specjalista ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestora
kontakt i bieżąca obsługa Inwestorów
tel.: +48 42 275 50 74
anna.kadzielewska@sse.lodz.pl


Małgorzata Wróbel
Specjalista ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestora
kontakt i bieżąca obsługa Inwestorów
tel.: +48 42 275 50 93
malgorzata.wrobel@sse.lodz.pl


Kontakt:

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
ul. Tymienieckiego 22G
90-349 Łódź
tel.: +48 42 676 27 53, +48 42 676 27 54
fax: +48 42 676 27 55
e-mail: info@sse.lodz.pl
www.sse.lodz.pl

Nagrody i wyróżnienia


Społeczna odpowiedzialność biznesu

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., jako jedyna strefa ekonomiczna w Polsce, ma za zadanie m.in. rewitalizację zabytkowych terenów poprzemysłowych.

Nieprzypadkowo też CSR opiera się na postaci Henryka Grohmana, jednego z największych łódzkich fabrykantów, z pochodzenia Niemca, z wyboru Polaka, wybitnego mecenasa sztuki i kultury. ŁSSE, nawiązując do kodycylu swojego mentora, w obszarze CSR skupia się na sztukach plastycznych, muzyce i działalności prospołecznej wzmacniającej obywatelskie postawy.

(Ostatnia aktualizacja danych: marzec 2018)


Powrót do listy Specjalnych Stref Ekonomicznych >>


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij