Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Zagraniczne Biuro Handlowe NairobiKrakowski Park TechnologicznyKraków

Jednym z największych atutów Małopolski jest jej stolica, znany na całym świecie Kraków. Według fDi Intelligence to drugie, po Warszawie, polskie miasto przyszłości 2017/18. W ciągu 10 lat, do 2015 r., przyciągnęło 138 inwestycji zagranicznych i liczba ta od tego czasu cały czas dynamicznie rośnie.

Kraków jest słusznie postrzegany jako technologiczne centrum Polski. Na wizerunek Krakowa jako miasta nowoczesnego, tworzącego znakomite warunki do rozwoju technologicznych firm, od lat pracuje Krakowski Park Technologiczny.

Małopolska


Jest to region znany z wielu walorów. Najważniejszym z nich jest kapitał ludzki oraz doskonałe skomunikowanie z resztą Polski i Europy. Dzięki ciągle rozwijającemu się Lotnisku Kraków-Balice, autostradzie A4, drodze S7, Małopolska oferuje ciekawe, dobrze skomunikowane tereny inwestycyjne, które sprzyjają szybkiemu rozwojowi przedsiębiorstw.

Po sukces przyjdź do Krakowskiego Parku Technologicznego


Tutaj rozumiemy potrzeby biznesu. Dlatego powołaliśmy wspólnie z naszymi partnerami zintegrowane biuro obsługi inwestora pod nazwą Centrum Business in Małopolska. U nas każdy inwestor otrzyma pełen pakiet informacji potrzebny do przeprowadzenia inwestycji, obejmujący także ofertę terenów oraz biur dostępnych na regionalnym rynku. Utworzyliśmy także dwa inkubatory technologiczne, fundusz zalążkowy, klastry oraz najnowocześniejszy w Małopolsce park dedykowany firmom ICT. Prowadzimy szkolenia, doradzamy, pomagamy nawiązać kontakty międzynarodowe. W ofercie mamy też drugą edycję autorskiego programu akceleracyjnego KPT ScaleUp dla młodych firm posiadających rozwiązanie B2B w obszarze innowacji dla przemysłu oraz smart city. Również w tym projekcie jesteśmy blisko dużego biznesu, działamy bowiem w partnerstwie z 10 dużymi przedsiębiorstwami zainteresowanymi pozyskaniem innowacyjnych rozwiązań oraz inwestowaniem w startupy.

Więcej na: http://www.businessinmalopolska.pl

W ciągu 20 lat działalności krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej wydaliśmy 261 zezwoleń na działalność. Nakłady inwestycyjne wyniosły 4,4 mld oraz powstało 28 000 miejsc pracy.

Mamy nadzieję, że nowe przepisy, staną się nowym impulsem do rozwoju nie tylko firm, ale także  małopolskich gmin.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • pakiet pomocy publicznej - zwolnienia z płacenia podatku dochodowego CIT lub PIT w związku z otrzymaniem decyzji o wsparciu,
 • tereny pod inwestycje,
 • powierzchnie biurowe,
 • inkubator technologiczny,
 • powierzchnie tymczasowe (softlanding),
 • fundusz zalążkowy,
 • centrum wymiany technologicznego know-how,
 • dynamiczny hub innowacji sektora ICT,
 • platformę współpracy środowisk akademickich, biznesowych  i administracyjnych,
 • szkolenia z zakresu pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą,
 • szkolenia z zakresu prowadzenia działalności na obszarze sse,
 • opiekę poinwestycyjną w zakresie m.in. wspierania inwestorów w budowaniu i utrzymaniu relacji biznesowych z administracją samorządową, instytucjami otoczenia biznesu oraz budowania połączeń kooperacyjnych z lokalnymi firmami i dostawcami, wsparcie  w opracowaniu planów reinwestycji oraz identyfikacji potencjalnych poddostawców, klientów i konkurentów, centrum wsparcia w problemach bieżących,
 • wspólną realizację projektów.

Największe inwestycje w Małopolsce są na terenie naszej strefy.

Do inwestowania zapraszamy firmy reprezentujące wszystkie branże. Dotychczas najprężniej rozwijają się u nas firmy z sektora IT, chemii, BPO/SSC  i motoryzacji.

Szczegółowe informacje o nowym narzędziu wsparcia inwestycji znajdą Państwo na stronie:
http://www.kpt.krakow.pl/polska-strefa-inwestycji/informacje-podstawowe/

Decyzje o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego – na podstawie wniosku przedsiębiorcy –  wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki.


Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Podole 60,
30-394 Kraków
tel. +48 12 640 19 40
fax +48 12 640 19 45
e-mail: biuro@kpt.krakow.pl
www.kpt.krakow.pl


(Ostatnia aktualizacja danych: wrzesień 2018)


Powrót do listy Specjalnych Stref Ekonomicznych >>


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij