Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Krakowski Park TechnologicznyKrakowski Park TechnologicznyKraków

Kraków, stolica Małopolski to tętniąca życiem metropolia w centrum regionu o wysokiej i sprawdzonej atrakcyjności dla turystów i inwestorów. Ogromny potencjał ludzi wykształconych sprawia, że Kraków, miasto najstarszego polskiego uniwersytetu (Uniwersytet Jagielloński), jest dynamicznym centrum akademickim z ponad 150 000 studentów, którzy stanowią 20% populacji miasta. Działające tu liczne instytucje naukowe i badawcze zapewniają idealne środowisko dla przemysłu, oferując współpracę i transfer technologii dla przedsiębiorstw z prawie wszystkich dziedzin gospodarki.

Na wizerunek Krakowa jako miasta nowoczesnego, tworzącego znakomite warunki do rozwoju technologicznych firm, od lat pracuje Krakowski Park Technologiczny.


Małopolska


Jest to region znany z wielu walorów. Najważniejszym z nich jest kapitał ludzki oraz doskonałe skomunikowanie z resztą Polski i Europy. Dzięki ciągle rozwijającemu się Lotnisku Kraków-Balice, autostradzie A4, drodze S7, Małopolska oferuje ciekawe, dobrze skomunikowane tereny inwestycyjne, które sprzyjają szybkiemu rozwojowi przedsiębiorstw.


Pomagamy firmom rozwijać się szybciej


Krakowski Park Technologiczny od ponad 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Od 10 lat prowadzi Inkubator Technologiczny przeznaczony dla początkujących firm z branży IT. Wspiera i inspiruje społeczność startupową organizując szereg wydarzeń, które pomagają weryfikować biznesowe pomysły: warsztaty, hackatony i konferencje. Realizuje program akceleracyjny KPT ScaleUp. Firmy mogą liczyć na wsparcie funduszy zalążkowych, zwolnienia podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowych. Szczególne miejsce w KPT zajmują Przemysł 4.0 i branża growa. KPT współpracuje także z międzynarodową EIT Digital, której celem jest napędzanie cyfrowej transformacji w Europie. Wspólnie z naszymi partnerami prowadzimy zintegrowane biuro obsługi inwestora pod nazwą Centrum Business in Małopolska.

Więcej na: www.kpt.krakow.pl


W ciągu 20 lat działalności krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej wydaliśmy 261 zezwoleń na działalność. Nakłady inwestycyjne wyniosły 4,4 mld oraz powstało 28 000 miejsc pracy.

Od września 2018 roku, tj. od momentu wprowadzenia nowych przepisów Polskiej Strefy Inwestycji, KPT wydał 63 decyzji o wsparciu, przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 2,5 mld nakładów inwestycyjnych i blisko 2000 nowych miejsc pracy.

W naszej ofercie znajdziesz:

 • pakiet pomocy publicznej - zwolnienia z płacenia podatku dochodowego CIT lub PIT w związku z otrzymaniem decyzji o wsparciu,
 • tereny pod inwestycje,
 • powierzchnie biurowe,
 • inkubator technologiczny,
 • powierzchnie tymczasowe (softlanding),
 • fundusz zalążkowy,
 • centrum wymiany technologicznego know-how,
 • dynamiczny hub innowacji sektora ICT,
 • platformę współpracy środowisk akademickich, biznesowych  i administracyjnych,
 • szkolenia z zakresu pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą,
 • szkolenia z zakresu prowadzenia działalności na obszarze sse,
 • opiekę poinwestycyjną w zakresie m.in. wspierania inwestorów w budowaniu i utrzymaniu relacji biznesowych z administracją samorządową, instytucjami otoczenia biznesu oraz budowania połączeń kooperacyjnych z lokalnymi firmami i dostawcami, wsparcie  w opracowaniu planów reinwestycji oraz identyfikacji potencjalnych poddostawców, klientów i konkurentów, centrum wsparcia w problemach bieżących,
 • wspólną realizację projektów.


Największe inwestycje w Małopolsce są na terenie naszej strefy.

Do inwestowania zapraszamy firmy reprezentujące wszystkie branże. Dotychczas najprężniej rozwijają się u nas firmy z sektora IT, chemii, BPO/SSC  i motoryzacji.


Szczegółowe informacje o nowym narzędziu wsparcia inwestycji znajdą Państwo na stronie:
www.kpt.krakow.pl/polska-strefa-inwestycji/informacje-podstawowe

Decyzje o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego – na podstawie wniosku przedsiębiorcy –  wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki.


Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Podole 60,
30-394 Kraków
tel. +48 12 640 19 40
fax +48 12 640 19 45
e-mail: biuro@kpt.krakow.pl
www.kpt.krakow.pl


Osoba kontaktowa:


(Ostatnia aktualizacja danych: sierpień 2020)


Powrót do listy Specjalnych Stref Ekonomicznych >>


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij