Infolinia: 800 800 120
Dlaczego Polska
Strona główna > Dlaczego Polska > Zachęty inwestycyjne > Parki Przemysłowe i Technologiczne > Zawierciański Park Przemysłowo-Technologiczny

Zawierciański Park Przemysłowo-Technologiczny

Zawierciański Park Przemysłowo-Technologiczny zlokalizowany jest w na terenach inwestycyjnych w Strefie Aktywności Gospodarczej obszar A w Zawierciu. Jest bezpośrednio skomunikowany z zachodnią obwodnicą miasta.  Bliskość aglomeracji śląskiej, dobre połączenia drogowe, kolejowe, sąsiedztwo portów lotniczych w Katowicach-Pyrzowicach i Krakowie oraz zielony charakter miasta, to bez wątpienia atuty sprzyjające inwestorom.

Projekt budowy i wyposażenia Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego (ZPPT) w Zawierciu został wdrożony i współfinansowany przy udziale Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Rzeczową realizację zakończono w ostatnim kwartale 2014 r.

Powierzchnia całkowita nowoczesnego budynku Parku liczy łącznie 2 747,46 m 2. Obiekt obejmuje halę przemysłową, pomieszczenia biurowe, nowoczesne laboratorium IT oraz salę szkoleniową. Od czerwca 2015 r. swoją siedzibę ma tutaj Agencja Rozwoju Zawiercia, która  jako zarządza zarówno działalnością Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego, jak Strefą Aktywności Gospodarczej (SAG), prowadząc także biuro obsługi inwestorów oraz zadania z zakresu promocji gospodarczej miasta.

Zadaniem Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego, jako instytucji wsparcia okołobiznesowego jest stymulowanie i rozwój powiązań sieciowych oraz kooperacyjnych pomiędzy instytucjami badawczo-rozwojowymi i przedsiębiorcami przy wsparciu samorządu lokalnego.

Lokalizacja Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego w Strefie Aktywności Gospodarczej  umożliwia i daje podstawę do „sieciowania” i synergicznej działalności lokujących się w Parku i na strefie przedsiębiorstw. Inwestorów przyciągać mogą nie tylko ulgi podatkowe, cena gruntu, ale i przywileje dotyczące usług doradztwa i wsparcia około biznesowego właściwego instytucji takiej jak Agencja Rozwoju Zawiercia i Zawierciański Park Przemysłowo - Technologiczny.


Tereny inwestycyjne

Zawiercie posiada atrakcyjną ofertę inwestycyjną dla przedsiębiorców. Działki przeznaczone dla inwestorów obejmują obszar prawie 250 hektarów i znajdują się w Strefie Aktywności Gospodarczej, która podzielona jest na dwa obszary.

SAG - obszar A przeznaczony jest pod realizację obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i  usług wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną o łącznej powierzchni blisko 200 ha. Obszar z doskonałym dostępem komunikacyjnym, objęty w całości miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Działki w SAG wyróżniają się konkurencyjną ceną gruntu, uzbrojeniem i ulgami podatkowymi. Gmina oferuje elastyczne podejście do inwestora - poza sprzedażą działek umożliwia oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste.

SAG - obszar B położony jest w otulinie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Teren inwestycyjny przeznaczony pod osiedla mieszkaniowe oraz, usługi turystyki, sport i rekreacji. Z myślą o nowych inwestorach w SAG - obszar B, gmina opracowała  koncepcję budowy nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych wraz z całorocznym kompleksem golfowym. Dodatkowo została opracowana  dokumentacja techniczna i projektowo-budowlana związana z uzbrojeniem terenu,  projekt doradczo - promocyjny oraz zostały przeprowadzone kompleksowe badania geotechniczne.


Biuro Obsługi inwestora

Osoba do kontaktów: Wojcjech Dziąbek

Tel.: 729 223 566

E-mail: w.dziabek@zawiercie.eu

WWW: www.panoramy.park.zawiercie.eu


Gmina Zawiercie oferuje ulgi podatkowe na terenach inwestycyjnych.

Oferta Parku

Zawierciański Park Przemysłowo - Technologiczny stwarza idealne warunki do rozwoju innowacyjnych pomysłów, a współpraca z naukowcami ma sprawić by był doskonałym partnerem w procesie komercjalizacji wyników badań i opracowywania nowoczesnych rozwiązań.

Ponadto ZPPT oferuje nieodpłatną usługę doradczą dla każdego mieszkańca Gminy Zawiercie polegającą na:

 • profesjonalnej merytorycznej analizie potrzeb w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych
 • doradztwie w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych,
  • przygotowywaniu dokumentacji konkursowej,
  • rzetelnej obsłudze projektów inwestycyjnych,
  • profesjonalnej pomocy w rozliczaniu pozyskanego dofinansowania,
  • realizacja projektów szkoleniowych,
 • zarządzaniu projektami.

Wirtualne biuro to kolejna oferta Zawierciańskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego skierowana przede wszystkim do osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą lub firm działających już na rynku, ale dążących do redukcji kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Do dyspozycji Zawierciański Park Przemysłowo - Technologiczny oferuje otwartą przestrzeń biurową, laboratorium oraz salę konferencyjną.

Najemcy w Zawierciańskim Parku Przemysłowo-Technologicznym:

 • "WAY2WEB" Sp. z o.o. Sp. k.  
 • "Polski Kupiec" Surowiec Sp. j.   
 • "WERK-LAND" Sp. z o.o.

 

Kontakt:

Zawierciański Park Przemysłowo - Technologiczny
42-400 Zawiercie, ul. Technologiczna 15
tel.: +48 32 494 13 33, 32 494 13 34
e-mail: biuro@park.zawiercie.eu
www.park.zawiercie.eu

 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij