Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

YouNick Technology Park


YouNick – najlepsze miejsce dla Ciebie i Twojej firmy


YouNick Technology Park, dotychczas Nickel Technology Park Poznań, to pierwszy w Polsce prywatny park technologiczny. Od 10 lat stanowi miejsce rozwoju dla innowacyjnych ludzi, pomysłów i biznesów. W 2014 r. park zmienił nazwę i filozofię działania. W centrum wszystkich aktywności postawił człowieka - najemcę, pracownika, inwestora, pomysłodawcę i odbiorcę innowacji. Oferuje unikalne na skalę kraju usługi związane z finansowaniem nowych biznesów oraz rozwojem innowacyjnych produktów i usług, a także nowoczesną, przyjazną infrastrukturę biurową, magazynową i laboratoryjną.

LOKALIZACJA

Park technologiczny YouNick położony jest w Złotnikach pod Poznaniem. Atutem Parku jest lokalizacja w sąsiedztwie głównych szlaków komunikacji krajowej i zagranicznej - przy drodze krajowej numer 11 oraz Zachodniej Obwodnicy Poznania. Węzeł obwodnicy w Złotkowie oddalony jest zaledwie 4,5 km od parku. YouNick znajduje się 12 km od ścisłego centrum Poznania, 15 km od portu lotniczego Poznań – Ławica.  Do YouNick można dojechać komunikacją miejską, w tym bezpośrednio z Dworca PKP Poznań Główny.PROFIL SEKTOROWY

IT/ICT/IOT/ Life Science/Biotechnologia/Farmacja/Opieka zdrowotna/ Chemia

 


OFERTA PARKU

1. Infrastruktura

a) Tereny inwestycyjne

W ofercie YouNick znajdują się 33 ha terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w dynamicznie rozwijającej się Gminie Suchy Las. Gmina ta jest od lat zauważana przez podmioty badające kondycję finansową samorządów. W publikowanych rankingach, gmina plasuje się zawsze w czołówce (dochody gminy na mieszkańca w 2014 roku wyniosły 6581 zł, przy średniej dla Polski 5398,35 zł). Doceniany jest przede wszystkim klimat dla przedsiębiorców, polityka podatkowa i umiejętność zarządzania władz budżetem gminnym.  Sąsiedztwo Poznania, będącego ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i oświatowym, stwarza dogodne warunki dla inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Okolica jest dobrze skomunikowana z obwodnicą Poznania - tuż przy drodze nr 11 i w pobliżu węzła Poznań – Suchy Las. Tereny inwestycyjne YouNick przeznaczone są na budowę: powierzchni biurowych, laboratoryjnych, magazynowych, produkcyjnych (produkcja lekka),  usługowych, serwerowni i parkingów. Zostały wyposażone w infrastrukturę teleinformatyczną, gaz, prąd i wodę.b) Biura

W nowoczesnym kompleksie biurowym znajduje się blisko 12.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A  z możliwością dowolnej aranżacji, rozmieszczonych w 4 biurowcach. Są to propozycje zarówno dla firm, które preferują standardowy podział powierzchni, jak i tych przedsiębiorstw, które szukają otwartych i przyjaznych powierzchni open space.

Najnowsza inwestycja YouNick - Biurowiec nr 3 - to nowoczesny budynek w industrialnym stylu o powierzchni 3.200 m2, złożony z 4 kondygnacji naziemnych i podziemnego parkingu. Na każdym piętrze znajdują się bezpłatne przestrzenie wspólne takie jak kuchnie, salki spotkań, strefy chill-out, strefy pracy kreatywnej, szafki pracownicze oraz sanitariaty z prysznicami, pozwalające obniżyć koszty wynajmu biura. W budynku znajduje się też centrum konferencyjne z warsztatownią (3 łatwo łączone sale na 130 osób łącznie), 5 bezpłatnych sal spotkań, restauracja z tarasem, a także biblioteka multimedialna.
c) Laboratoria

W Parku znajduje się BioNick - nowoczesny ośrodek skupiający polskie i zagraniczne spółki oraz zespoły badawcze z sektorów Life Science, biotechnologicznego i farmaceutycznego o powierzchni 2000 m2. Powierzchnia dostosowana do wymogów SANEPID, GMP, GLP, HACAP, itp. Możliwość rozwoju oraz optymalizacji kosztów poprzez wykorzystanie wspólnej dla wszystkich laboratoriów przestrzeni i urządzeń, takich jak: sterylizatornie, zmywalnie, chłodnie, wirówkownie itp.
d)  Magazyny

W YouNick znajduje się 12.000 m2  powierzchni magazynowej wysokiego składowania. Budowa modułowa (moduł o wielkości ok. 1.800 m2 - 2.400 m2) wraz z powierzchniami socjalnymi z szatniami, łazienkami i kuchnią. Dogodna lokalizacja przy zachodniej obwodnicy Poznania. Dobre doświetlenie hali światłem naturalnym poprzez system świetlików dachowych. Specjalistyczne wyposażenie w doki oraz bramy wjazdowe z poziomu "0”, a także rampy do bocznego rozładunku. Plac manewrowy dla tirów. Teren  jest zamknięty i monitorowany z kontrolą wjazdów i wyjazdów 24h/dobę.
e)
 Infrastruktura dodatkowa wspierająca work-life balance oraz rozwój zawodowy i prywatny (żłobek i przedszkole kompetencyjne, restauracja, tereny zielone, autorski program Humaick).2. Usługi biznesowe

a) finansowanie innowacyjnych biznesów w branży biotechnologicznej, medycznej, chemicznej oraz ICT, w oparciu o inwestycje kapitałowe, środki własne, unijne, VC,  kredyt i leasing, sweat equity. Podczas 5 lat działalności inwestycyjnej YouNick zainwestował 32 mln zł w 21 spółek, tworząc ponad 100 miejsc pracy. Dodatkowo usługa wirtualnego biura, strefa coworkingowa, networking, usługi prawne, księgowe i promocyjne dla startupów.

b) Wsparcie działań podmiotów związanych z YouNick oraz firm i instytucji zewnętrznych w obszarze new product development poprzez TestLab, łączący kompetencje ekspertów procesowych, technologicznych, branżowych i menedżerów inwestycyjnych oraz zespół w pracowni, które pomogą rozwinąć i wprowadzić na rynek innowacyjny produkt/ usługę.
NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

 • 2006 r. - Forbes Regional Executive Meeting, nagroda "Wydarzenie Gospodarcze Roku Województwa Wielkopolskiego".
 • 2007 r. - Tytuł "Solidny Przedsiębiorca" przyznany przez Media Project
 • 2010 r. - Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznany przez Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł, za stworzenie pierwszej w Polsce komercyjnej platformy współpracy nauki z biznesem oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez twórców NTPP.
 • 2013 r. - Tytuł "Rynkowy Lider Innowacji" Jakość, Kreatywność, Efektywność przyznawany przez Dziennik Gazeta Prawna firmom, dla których nadrzędną wartość stanowi jakość oferowanych produktów, usług, wdrożonych standardów zarządzania oraz obsługi klienta.
 • 2015 r. - Nominacja w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards w kategorii New Office of the Year. Eurobuild Awards to nagrody przyznawane firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Konkurs Eurobuild Awards kreuje liderów, wskazuje trendy oraz mocne strony rynku.
 • 2016 r. -  Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości” wraz ze specjalnym wyróżnieniem „Gold Prize”, przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego firmom cechującym się nowoczesnością, innowacyjnością i nowatorskim podejściem do prowadzenia biznesu.FIRMY W YOUNICK

W parku technologicznym YouNick swoją siedzibę ma blisko 60 przedsiębiorstw, zatrudniających łącznie ponad 600 osób. Ulokowały się tu firmy zajmujące się m.in. projektowaniem zaawansowanych systemów IT, outsourcingiem IT, biotechnologią, logistyką, konsultingiem, działalnością usługową oraz produkcyjną. W YouNick swój biznes rozwijają m.in.:

 • BCC sp z o.o. -  niezależna firma konsultingowa, specjalizująca się w usługach SAP, outsourcingu IT i rozwoju oprogramowania.  Zatrudnia ponad 200 osób i jest jedną z największych firm wdrażających systemy IT w Polsce. Lider polskiego eksportu usług SAP, realizuje projekty na całym świecie.
 • TRECOM -  dynamicznie rozwijająca się firma informatyczna z polskim kapitałem i tradycjami sięgającymi 1996 roku,  wspierająca z pasją przedsiębiorstwa poprzez rozwój i optymalizację posiadanych przez nich systemów IT. Głównym zakresem działalności firmy są obszary związane z Security, Data Center, Collaboration i Enterprise Networking.
 • Exact Software Poland sp. z o.o. -  wspiera przedsiębiorstwa w rozwoju poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań i systemów IT, w tym systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP), jak również aplikacji do zarządzania relacjami z klientem (CRM) czy systemów elektronicznego obiegu dokumentów (Workflow).
 • Digital - Center sp. z o.o. -  jeden z najbardziej znanych dostawców sprzętu do digitalizacji oraz usług cyfryzacji w Polsce. Oferuje: digitalizację akt, archiwaliów, audio, dokumentów, muzealiów, zbiorów bibliotecznych i wielu innych.
 • PozLab sp. z o.o. - wiodące na rynku polskim i europejskim, niezależne centrum badań i rozwoju. Zajmuje się pełnym rozwojem produktów innowacyjnych i generycznych i kontrolą jakości sterylnych i niesterylnych środków leczniczych.
 • Centrum Edukacji Bio-medycznej  sp. z o.o. (CEBIM) - świadczy usługi doradcze dla sektora Bio/Life Science. Wspiera m.in innowacyjnych przedsiębiorców (w tym start-up’y, spin-off’y),  jednostki naukowe oraz fundusze inwestycyjne.
 • Centrum Biotechnologii i Badań Mikrobiologicznych sp. z o.o. - świadczy kompleksowe usługi laboratoryjne, w tym w zakresie badań mikrobiologicznych dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej i spożywczej.
 • Smart Pharma sp. z o.o. - zajmuje się opracowywaniem, produkcją i komercjalizacją innowacyjnych produktów medycznych. Wspiera środowiska medyczne - lekarzy i farmaceutów, oraz pacjentów i ich rodziny, a w szczególności rodziców niemowląt i małych dzieci.

 

REFERENCJE NAJEMCÓW

 

DANE KONTAKOWE:

YouNick Technology Park
(Nickel Technology Park Poznań Sp. z o.o.)
Ul. Krzemowa 1,
62-002 Złotniki
Tel. +48 61 65 85 505
E-mail: biuro@younick.pl

Strona internetowa: www.younick.pl
Facebook: www.facebook.com/younick.placetocreate
LinkedIn: www.linkedin.com/company/younick


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij