Infolinia: 800 800 120
Dlaczego Polska

Toruński Park Technologiczny


Toruński Park Technologiczny (TPT) został powołany do życia w maju 2005 r. i jest zarządzany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. (TARR S.A.). Powołanie Parku było wspólną inicjatywą władz regionalnych, lokalnych oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Park zlokalizowany jest w przemysłowej części Torunia na obszarze o łącznej powierzchni ok. 14 ha.

Dogodna lokalizacja

Teren Parku położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 (wcześniej DK1) oraz w odległości ok. 10 km od ważnego węzła komunikacyjnego - skrzyżowania autostrady A1 z drogami krajowymi nr 10 i nr 80. Obecnie w sąsiedztwie Parku została zrealizowana inwestycja w postaci wybudowanej czteropasmowej przeprawy wodnej przez rzekę Wisłę do centrum miasta.

Aktualna oferta inwestycyjna:

Obecnie w swoje ofercie inwestycyjnej posiada ostatnią działkę nr 363 z obrębu 68 o powierzchni 0,3595 ha. Działka jest położona przy utwardzonej asfaltem ulicy Aleksandrowskiej, do działki doprowadzone są wszystkie media tj. kanalizacja sanitarno- deszczowa, instalacje teletechniczne, sieć energetyczna, sieć wodociągowa. Według obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego działka znajduje się na terenie oznaczonym symbolem 1.18-U/P2 o przeznaczeniu podstawowym: tereny usługowo-produkcyjne.

Osoby i firmy zainteresowane ofertą kupna działki prosimy o kontakt: 56 699 54 02.


Misja i główne cele TPT

Misją Parku jest bezpośrednie wzmocnienie konkurencyjności regionu toruńskiego przez działanie na rzecz rozwoju gospodarczego całego województwa kujawsko-pomorskiego, zwracając szczególną uwagę na potrzeby przedsiębiorców w procesie integracji z Unią Europejską. Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie, tworzenie nowych miejsc pracy oraz ułatwienie kontaktów pomiędzy „nauką a biznesem” – to główne cele działalności Toruńskiego Parku Technologicznego.

Dlaczego warto być w Parku?

Toruński Park Technologiczny to doskonałe miejsce dla firm z branży ICT, w którym mogą one rozwijać swój potencjał. Tworzymy odpowiednie środowisko dla innowacyjnych projektów biznesowych.

Exea Data Center w zasięgu ręki

Sąsiedztwo nowoczesnego centrum przetwarzania danych stworzonego z myślą o rozwiązaniach Cloud Computing daje możliwość łatwego i szybkiego wynajęcia infrastruktury lub oprogramowania bez ponoszenia kosztów ich zakupu. Profesjonalni i obiektywni doradcy udzielą również wszystkich potrzebnych informacji. Dzięki temu w prosty i niedrogi sposób można skorzystać z najnowszych technologii, a przed Państwa  projektami otworzą się nowe możliwości.

Inkubator nowych technologii

Budujemy nowoczesny akcelerator dla biznesu. Wkrótce uruchomimy Exea Smart Space – 1000 m2 kreatywnej powierzchni, która będzie pobudzać do twórczego działania i przyspieszy rozwój biznesu inkubowanych firm. Specjalnie zaprojektowana przestrzeń do pracy - strefy networkingu i relaksu, innowacyjny program akceleracji i inwestycje finansowe w najciekawsze startupy to największe atuty naszej najnowszej inwestycji.

Pełna oferta

Toruński Park Technologiczny ponadto oferuje powierzchnie biurowe i szkoleniowe do wynajęcia, wsparcie we współpracy międzynarodowej, dostęp do finansowania bezzwrotnego, doradztwo, usługi proinnowacyjne, szkolenia oraz wirtualne biura. Pełny zakres znajduje się na stronie TechnoParku.

 

Kontakt

Toruński Park Technologiczny
ul. Włocławska 167
87-100 Toruń

E-mail: sekretariat@technopark.org.pl
www.technopark.org.pl


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij