Inwestycje

Technopark Pomerania


 

Nazwa: Technopark Pomerania
Typ Parku: Park naukowo-technologiczny
Podmiot zarządzający: Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o.
Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Kapitał zakładowy: 72 626 500,00 PLN w całości opłacony

KRS: 0000116662
REGON: 812104930
NIP: 955-20-00-238

Dane kontaktowe:
Adres: ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin
tel. 91 85 22 911
biuro@spnt.pl
www.technopark-pomerania.pl

  • typ Parku - park naukowo-technologiczny
  • etap rozwoju - rozwinięty

 


Obiekt położony 15 minut od centrum miasta, z możliwym dojazdem tramwajem lub rowerem miejskim. Otoczony jest dwoma parkami miejskimi, w bliskim sąsiedztwie Teatru Letniego i Jasnych Błoni.

 

 

Profil sektorowy

Branża ICT, nowe technologie i innowacje

Oferta Parku

Technopark Pomerania wspiera rozwój innowacyjnych mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw IT w Szczecinie i regionie Pomorza Zachodniego.

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze oraz kompleksowym programom wsparcia w Technoparku Pomerania tworzone są najlepsze warunki dla dynamicznego rozwoju firm z branży IT – od inkubacji dla początkujących tzw. start-upów do wzmacniania funkcjonujących już na rynku przedsiębiorstw, zrzeszonych też pod skrzydłami Klastra ICT Pomorze Zachodnie.


Technopark Pomerania

 

Usługi Technoparku Pomerania:

Przestrzeń dla biznesu

Technopark Pomerania w kompleksie czterech obiektów (F1, F2, F3, F4) oferuje ok. 13 tys. mkw przestrzeni biznesowej, w tym ponad 6 tys. mkw to przestrzenie biurowe, a pozostała część to przestrzenie wspólne, coworking, sale spotkań oraz centrum konferencyjne. Dostępne biura mają między 18 a 200 mkw (przestrzenie typu open space). Sale spotkań i sale konferencyjne mają powierzchnię od 20 do 200 mkw i mogą pomieścić od 10 do nawet 250 uczestników. Wszystkie posiadają nowoczesne wyposażenie konferencyjne. W pobliżu centrum konferencyjnego znajduje się restauracja.

 


Technopark Pomerania, konferencja

 

Centrum Danych

Budynek F4 mieści jedno z największych w regionie centrum danych, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa dla przechowywania i przetwarzania danych cyfrowych. Centrum danych świadczy usługi zarówno dla lokatorów Technoparku, jak i dla jednostek administracji publicznej, jednostek medycznych oraz zewnętrznych klientów.

 

Programy wsparcia dla biznesu:

Program inkubacji dla startupów

Pakiet usług konsultingowych połączony z najmem powierzchni. Usługi te zawierają m.in. doradztwo biznesowe w zakresie planowania i organizacji biznesu, marketingu i PR, szkolenia i wydarzenia branżowe, porady prawne i księgowe, wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych i kontaktach z inwestorami.

Program Ekspansji

Program Ekspansji wspomaga rozwój bardziej doświadczonych firm ICT, ulokowanych w Technoparku, poprzez dostęp do szerokiej sieci kontaktów, usług doradczych wspomagających zarządzanie firmą, informacji o pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania, wsparcia marketingowego i PR, branżowych wydarzeń i szkoleń.

 


Fot. Technopark Pomerania, wydarzenie integracyjne dla lokatorów

 

Coworking

Wspólne biuro dla freelancerów i małych zespołów. To kompleksowe otoczenie biznesowe, w którym obok siebie funkcjonują firmy na różnym etapie rozwoju - start-upy, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże firmy technologiczne. Coworkerzy za dodatkową opłatą mogą także korzystać z drukarki, drukarki 3D, plotera czy wirtualnego serwera.

Wirtualne Biuro

Wirtualne biuro to usługa umożliwiająca rejestrację firmy bez ponoszenia kosztów najmu biura. Dzięki niemu firma nie będzie zarejestrowana pod adresem domowym, a biznes będzie kojarzony z profesjonalnym i rozpoznawalnym miejscem. W ramach usługi wirtualnego biura Technoparku Pomerania zapewniamy odbiór korespondencji, powiadomienie e-mailem o przesyłkach oraz odsyłanie ich na wskazany adres, a także możliwość korzystania z sali spotkań biznesowych.

 


Fot. Jakub Śledziowski. Technopark Pomerania

 

Firmy działające na terenie parku

W chwili obecnej na terenie Technoparku działa około 60 firm, zatrudniających łącznie około 600 pracowników.

Największe z firm:

Lokator strategiczny: Sagra Technology.

Meelogic, Brandbank, Softvig, Astor, Wedding.pl, TEONITE, InProjects, Cyfrowi Wynalazcy, Zaufane Kliniki, Stettiner, Bardins. Technopark Pomerania jest także siedzibą dla lokalnych organizacji branżowych: Stowarzyszenie Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Fundacja Netcamp,  Szczecin Linux/Unix.

 

 


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij