Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Stargardzki Park Przemysłowy

Stargardzki Park Przemysłowy


Nazwa: Stargardzki Park Przemysłowy

Typ Parku: park przemysłowy

Podmiot zarządzający: Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.

Etap rozwoju: rozwinięty

Status SSE: nie posiada


Lokalizacja:

Stargardzki Park Przemysłowy zlokalizowany jest w północno-zachodniej części miasta Stargard. Miasto leży w odległości około 36 km na południowy-zachód od Szczecina, 40 km od zachodniej granicy Polski, około 35 km od międzynarodowego lotniska w Goleniowie, 120 km od terminalu promowego w Świnoujściu i około 180 km od Berlina.


Stargardzki Park Przemysłowy - lokalizacja

Profil sektorowy

Oferta skierowana jest przede wszystkim do inwestorów będących liderami innowacji w swoich branżach, którzy nie tylko wprowadzają nowoczesne technologie w swoich produktach, ale także innowacje w dziedzinach procesu technologicznego, ochrony środowiska, itp.


Oferta Parku

Całkowita powierzchnia Parku Przemysłowego w Stargardzie to 150 ha. Dostępne tereny inwestycyjne, o łącznej powierzchni około 5 ha Tereny te są uzbrojone. W Stargardzkim Parku Przemysłowym działa ponad 50 firm z różnych branż, które łączenie zatrudniają ponad 2500 osób.


Biura - dysponujemy powierzchnią biurową wielkości 3300 m2, z dostępem do w pełni wyposażonej sali konferencyjno-szkoleniowej dla 30 osób.

Firmy działajace na terenie parku:


Firmy działajace na terenie parku


Backer OBR Sp. z o.o. - firma działa na terenie parku od 2005 roku jest znanym producentem grzałek elektrycznych i elementów grzejnych oraz układów sterujących. Firma obecnie działa w dwóch obiektach produkcyjnych i zatrudnia ponad 400 osób.


STARGUM Jan Stankiewicz - firma produkuje na terenie parku przemysłowego od początku jego istnienia. Jest wiodącym producentem wyrobów z gumy  dla przemysłu kablowego oraz  granulatów na nawierzchnie sportowe i rekreacyjne. Firma obecnie działa w kilku obiektach produkcyjnych i zatrudnia ponad 200 osób.


KUCA GROUP Sp. z o.o. - jest prężnie rozwijającą się firma w branży kolejowej. Zajmuje się głównie produkcją i serwisem sieci trakcyjnej kolejowej i tramwajowej. Aktualnie firma zatrudnia ponad 100 osób.


Pomoc regionalna dla inwestorów - ważnym elementem oferty inwestycyjnej Parku jest uchwalona w kwietniu 2007 roku przez Radę Miejską w Stargardzie uchwała o pomocy regionalnej dla inwestorów, której celem jest określenie szczegółowych warunków udzielania pomocy regionalnej przedsiębiorcom na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją na terenie miasta Stargardu. Zaproponowana w uchwale pomoc publiczna ma formę zwolnienia z podatku od nieruchomości. Zakres przedmiotowy zwolnienia obejmuje grunty, budynki i budowle stanowiące nowe inwestycje, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Zwolnienie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy realizować będą inwestycje związane głównie z działalnością produkcyjną. Warunkiem podstawowym umożliwiającym korzystanie z pomocy publicznej jest złożenie wniosku przed rozpoczęciem prac nad danym projektem. Przedsiębiorca ma prawo uzyskać pomoc publiczną na:

  • wspieranie nowych inwestycji (zainwestowanie kwoty przekraczającej 100 tys. euro oraz zakończenie inwestycji w terminie 48 miesięcy od dnia złożenia wniosku),
  • nabycie przedsiębiorstwa, które jest w likwidacji oraz utworzenie nowych miejsc pracy (utworzenie w nabytym przedsiębiorstwie w ciągu 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku co najmniej 50 nowych miejsc pracy),
  • utworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją (utworzenie, co najmniej 50 nowych miejsc pracy w okresie 3 lat od daty zakończenia inwestycji).

Pomoc udzielona na podstawie uchwały podlega sumowaniu z każdą inną pomocą przeznaczoną na realizację tej samej inwestycji lub na tworzenie nowych miejsc pracy, bez względu na jej formę i źródło pochodzenia i nie może przekroczyć maksymalnej intensywności pomocy.

Więcej informacji: www.stargard.pl/dla-biznesu/biznes-pobierz-pomoc-publiczna

 

Dane kontaktowe:

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o. o.
ul. Pierwszej Brygady 35
73-110 Stargard
Tel.: +48 91 834 90 88
sarl@sarl.pl
www.sarl.pl


(Ostatnia aktualizacja: grudzień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij