Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości

Co kryje się pod nazwą Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości?

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości (RIP) jest spółką, w której Miasto Ruda Śląska posiada 100% swoich udziałów. Do dyspozycji przedsiębiorców oddano nowy obiekt biurowo - magazynowy o powierzchni około 6 000m2.

Misją Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest tworzenie sprzyjających warunków do powstawania i rozwoju przedsiębiorstw o innowacyjnym charakterze działalności, poprzez zapewnianie im wsparcia infrastrukturalnego, marketingowego, kadrowego oraz finansowego a także przez oferowanie innych usług dodanych.

Lokalizacja

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. mieści się w centrum aglomeracji  Województwa Śląskiego w bliskim sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) oraz nieopodal autostrady A4. Siedziba Inkubatora znajduje się w budynku Górnośląskiego Inkubatora Technologicznego (GIT) w Rudzie Śląskiej - nowego obiektu biurowo-magazynowego, powstałego w ramach działania 1.3 Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004 - 2006.
                                                                                                                                                                                          Do RIP należy również drugi budynek biurowy będący pierwotnie siedzibą spółki.Oferta Inkubatora - najem powierzchni

W nowoczesnym, klimatyzowanym budynku stworzono przyjazne warunki dla działalności nowopowstałych firm innowacyjnych oraz przedsiębiorstw produkcyjno-handlowych.Inkubator oferuje wynajem powierzchni biurowych, przemysłowych i magazynowych.

Do dyspozycji najemców oraz klientów zewnętrznych oddano nowoczesną, multimedialną salę konferencyjną na 100 miejsc oraz salę szkoleniowo-konferencyjną z 20 stanowiskami komputerowymi jak i łącza telefoniczne oraz szerokopasmowy światłowód.


Dodatkową ofertą RIP Sp. z o.o. jest możliwość skorzystania z usługi najmu WIRTUALNEGO BIURA, które staje się praktycznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących firmę w domu lub nieposiadających jeszcze stałej siedziby, czy też nie stać ich na utrzymanie własnego biura, z uwagi na rozpoczynanie działalności firmy.

Najem Wirtualnego Biura polega na najmie skrzynki pocztowej, co umożliwia nowopowstałej firmie umieścić swą nazwę obok adresu Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

 


Szkolenia i kursy

CENTRUM SZKOLENIOWE RIP Sp. z o.o. oferuje szkolenia z zakresu funduszy unijnych, rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej, komunikacji w biznesie, doskonalenia rozwoju osobistego, technik informacyjnych i komunikacyjnych (ICT). Oferta kierowana jest głównie do kadry zarządzającej oraz pracowników przedsiębiorstw, przedstawicieli samorządów gmin i powiatów, osób fizycznych.

Dodatkowo w ramach Centrum Szkoleniowego organizowane są kursy zawodowe, kursy podnoszące kwalifikacje, przekwalifikowywujące oraz realizowane są projekty unijne z obszaru szkoleniowo - doradczego.

Aktualnie w ramach RIP Sp. z o.o. działa REGIONALNY OŚRODEK EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO (EFS) w Rybniku, który świadczy bezpłatne usługi związane z pozyskiwaniem i właściwym wykorzystaniem funduszy z EFS dla szkół, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw  a także osób fizycznych. Ośrodek udziela pomocy wszystkim podmiotom z podregionów rybnickiego i gliwickiego.

Działalność doradcza i informacyjna - CENTRUM DORADZTWA BIZNESOWEGO

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. od 5 lat funkcjonuje na śląskim rynku instytucji otoczenia biznesu. Jednym z obszarów naszej działalności jest doradztwo i pomoc w zakresie pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, dla sektora przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego oraz pomoc w przygotowywaniu wniosków o dotacje unijne  wraz z przygotowywaniem biznes planów, studiów wykonalności i analiz finansowych.

RIP świadczy usługi w ramach obszarów tematycznych tj.:

  • Kompleksowa obsługa procesu pozyskiwania i rozliczania dotacji zewnętrznej,
  • Opracowanie i aktualizacja lokalnych dokumentów programowych, takich jak: Strategie rozwoju gmin i powiatów, Lokalne Programy Rewitalizacji Strategie Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego; Plany Rozwoju Lokalnego.
  • Wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez doradztwo w zakresie przygotowania i realizacji projektów Społeczeństwa Informacyjnego (SI) oraz technologii komunikacyjnych i informacyjnych (ICT).

Działalność proinnowacyjna

Inkubator zajmuje się także realizacją projektów europejskich dotyczących m.in. najnowocześniejszych technologii informatycznych (SilesiaNet); kojarzeniem partnerów gospodarczych; szkoleniami z technik informacyjno - komunikacyjnych; organizacją spotkań przedsiębiorców; organizacją konferencji gospodarczych - rozwój gospodarczej współpracy zagranicznej;

organizacją międzynarodowych misji gospodarczych; usługami doradczymi w zakresie źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych.

Firmy działające na terenie GIT

Największą grupę firm mieszczących się na terenie GIT stanowią głównie firmy nowopowstałe, najczęściej z branży IT, ale i nie tylko. Do największych należą: Tresso Sp. z o.o. (produkcja elementów elektrycznych), Stanusch Technologies Sp. z o.o. (branża IT - sztuczna inteligencja), DST Sp. z o.o. (branża IT), DUO Sp. z o.o. (import, dystrybucja porcelany użytkowo-dekoracyjnej).

Zdjęcia:
Dane kontaktowe

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Karola Goduli 36
41-703 Ruda Śląska
Tel.: 032 342 22 30, w.100
Fax 032 342 22 30, w. 108
e-mail: info@inkubatorrudzki.pl

Biuro Obsługi Klienta
Tel. 032 342 22 30, w.111

Centrum Szkoleniowe
Tel. 032 342 22 30, w. 104

Centrum Doradztwa Biznesowego
Tel. 032 342 22 30

www.inkubatorrudzki.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij