Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Puławski Park Naukowo-Technologiczny


„MIEJSCE SPOTKANIA NAUKI Z BIZNESEM”

www.ppnt.pulawy.pl

„Puławski Park Naukowo-Technologiczny” to projekt zrealizowany w latach 2007 - 2012 przez Gminę Miasto Puławy, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 25 maja 2012 roku. Wartość projektu wyniosła ok. 78 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii 69 mln zł.

OFERTA PARKU

Puławski Park Naukowo-Technologiczny oferuje ponad 12000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, usługowej, produkcyjnej i laboratoryjnej z dostępem do zaplecza szkoleniowo-konferencyjnego.

Obiekt Parku tworzą trzy dwukondygnacyjne budynki wyposażone w efektywny system ogrzewania i klimatyzacji oraz dostęp do zaawansowanej sieci teleinformatycznej. Obiekt posiada recepcje, lunch-bar, pokoje gościnne, systemy bezpieczeństwa, całodobową ochronę, monitoring kamerowy oraz parking na 400 pojazdów.

INKUBATOR TECHNOLOGICZNY

Inkubator Technologiczny dysponuje kompleksem laboratoryjno-biurowo-produkcyjnym.

Oferuje innowacyjnym firmom przyjazne środowisko dla rozwoju nowych technologii. Oprócz dostępu do nowoczesnej infrastruktury, przedsiębiorcy korzystają z pakietu usług około biznesowych wspierających ich rozwój m.in.: doradztwo, szkolenia, promocje, pożyczki, poręczenia.

Dla nowo powstałych firm Puławski Park Naukowo-Technologiczny oferuje działania inkubacyjne, które ułatwiają przetrwanie we wstępnej fazie funkcjonowania i dalszy rozwój (preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie).


CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Centrum Przedsiębiorczości jest  miejscem stworzonym w szczególności dla podmiotów prowadzących działalność konferencyjno-szkoleniową, dydaktyczną oraz consultingową. W jego skład wchodzi pięciomodułowa sala konferencyjna, która może pomieścić do 300 osób. Każdy z modułów wyposażony jest w nowoczesny sprzęt multimedialny z możliwością prowadzenia wideokonferencji i szerokopasmowy dostęp do internetu. Na mniejsze spotkania biznesowe oferowane są kameralne salki konferencyjne. Infrastrukturę Centrum Przedsiębiorczości uzupełniają pokoje biznesowe, powierzchnia wystawowa umożliwiająca prezentację oferty firmy oraz zaplecze cateringowe i pokoje gościnne. Dysponujemy szerokim wachlarzem usług okołokonferencyjnych. Korzystając z bogactw naszego regionu aranżujemy aktywny wypoczynek uczestników konferencji, zaś współpracujący z nami lokalni restauratorzy i producenci regionalnej żywności przygotują dla Państwa smaczny posiłek. Obiekt konferencyjno-szkoleniowy Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest obecnie najnowocześniejszym obiektem tego typu w województwie lubelskim.


CENTRUM TECHNOLOGICZNE

Centrum Technologiczne to specjalnie utworzona powierzchnia, która ma umożliwić wsparcie dla transferu nowych technologii do sfery biznesu. Puławski Park Naukowo-Technologiczny oferuje przedsiębiorcom wyposażone pomieszczenia biurowe, pomieszczenia laboratoryjne wyposażone i do adaptacji oraz pomieszczenia produkcyjne. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w mechaniczny obieg powietrza, instalację c.o., indywidualną instalację elektryczną z tablicą bezpiecznikową i własnym podlicznikiem prądu, dostęp do sieci LAN i WiFi.


DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ DZIAŁALNOŚĆ NA TERENIE PUŁAWSKIEGO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO:

 • doskonała lokalizacja inwestycji w pobliżu największego kombinatu nawozowo-chemicznego w Polsce oraz możliwość korzystania z wiedzy i badań kadry naukowej pięciu instytutów badawczych;
 • najwyższe standardy wyposażenia pomieszczeń biurowych, nowoczesne laboratoria oraz przestrzenne hale produkcyjne;
 • usługi organizacyjne, informacyjne i konsultacyjne, okołobiznesowe;
 • usługi doradcze, szkoleniowe służące wspieraniu przedsiębiorczości;
 • usługi promocyjne dla firm działających na terenie Parku;
 • pomoc we wdrażaniu i transferze nowych technologii;
 • bezpieczeństwo i komfort;
 • budowanie sieci wzajemnych powiązań pomiędzy firmami prowadzącymi działalność na terenie Parku oraz instytucjami naukowymi z otoczenia Parku;
 • możliwość działania w e-parku (wirtualny lokator parku);
 • bardzo dobra dostępność komunikacyjna w ramach transportu publicznego miasta Puławy oraz kolejowego;
 • Centrum konferencyjno-szkoleniowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny;
 • Inkubator Technologiczny, w którym oferowana jest pomoc dla nowo powstałych i istniejących już firm (m.in. preferencyjne stawki czynszu, wyposażenie, doradztwo)

 

DANE KONTAKTOWE:
Puławski Park Naukowo - Technologiczny
ul. Mościckiego 1
24-110 Puławy
tel. +48 81 464 63 16
e-mail: biuro@ppnt.pulawy.pl
www.ppnt.pulawy.pl


POŁOŻENIE

Puławy położone są w zachodniej części województwa lubelskiego, na prawym brzegu Wisły, na granicy Wyżyny Lubelskiej i Mazowsza. Miasto uznawane jest za jedno z najbardziej „zielonych” miast w Polsce, a sąsiedztwo Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zapewnia mu malownicze krajobrazy i stwarza możliwości aktywnego wypoczynku. Puławy to idealne miejsce dla inwestorów, turystów, ludzi z pasją i dla tych, którzy pragną spełniać swoje ambicje.

Puławy są miastem aktywnym gospodarczo. Włodarze miasta dbają o stwarzanie udogodnień i ulg dla przedsiębiorców, wspierają instytucje realizujące projekty biznesowe, są współzałożycielem Puławskiego Parku Przemysłowego i właścicielem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego usytuowanego na terenie o znaczącym potencjale produkcyjnym i logistycznym.ODLEGŁOŚĆ OD WIĘKSZYCH MIAST REGIONU, POLSKI  I  EUROPY:

 • Lublin 45 km.
 • Warszawa 130 km.
 • Lwów (Ukraina) 260 km.
 • Wilno (Litwa) 545 km.
 • Bratysława (Słowacja) 690 km.
 • Wiedeń (Austria) 696 km.
 • Berlin (Niemcy) 700 km.
 • Praga (Czechy) 768 km.

Najbliższe Porty Lotnicze:

 • Port Lotniczy Lublin 60 km.
 • Port Lotniczy Radom (w budowie) 60 km.
 • Lotnisko Chopina w Warszawie 120 km.
 • Port Lotniczy Warszawa-Modlin 170 km.
 • Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka 175 km.

 

OŚRODKI NAUKOWO-BADAWCZE

Puławy są ważnym ośrodkiem nauki i szeroko pojętej działalności badawczej, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Działalność realizuje pięć ośrodków naukowo-badawczych:

 • Instytut Nawozów Sztucznych,
 • Instytut Ogrodnictwa Oddział Pszczelnictwa w Puławach.
 • Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa,
 • Państwowy Instytut Weterynaryjny,
 • Wojskowy Instytut Epidemiologii i Higieny,

Kapitałem Puław są wykształceni i kompetentni mieszkańcy, którzy  znajdują zatrudnienie nie tylko w Zakładach Azotowych PUŁAWY S.A., uważanych za najbardziej rentowną i stabilną spółkę w regionie, ale również w instytutach naukowo - badawczych funkcjonujących na terenie miasta.

KULTURA, TURYSTYKA, PRZYRODA, SPORT W PUŁAWACH

Puławy w przeszłości były bardzo ważnym ośrodkiem politycznym i kulturalnym w Polsce. Określano je mianem „Polskich Aten”. Sercem Puław jest malowniczy Park Czartoryskich, który swoją obecną formę w przeważającej części zawdzięcza inicjatywie księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Budowle takie jak: Dom Gotycki, Świątynia Sybilli, Brama Rzymska, Kaplica wzorowana na rzymskim Panteonie oraz przede wszystkim Pałac Czartoryskich umacniały pozycję Puław w kręgach ówczesnej elity, a dziś stanowią bogatą ofertę turystyczną i kulturalną miasta. Puławy w symbiozie z historią oferują także możliwość spędzania wolnego czasu na malowniczo położonym nad Wisłą bulwarze i rekreację w położonym w sąsiedztwie Porcie Marina z wieżą widokową. Obydwa projekty uatrakcyjniły wygląd prawego brzegu Wisły i stanowią dogodne zaplecze do uprawiania różnych form aktywnej turystyki mieszkańcom Puław.


PRZYRODA

Okolice terenów Zakładów Azotowych „PUŁAWY S.A.” stanowią malownicze rezerwaty „Łęg na Kępie” i „Piskory”, które z racji tego, że są zamieszkiwane przez rzadko spotykane gatunki ptaków, są nie lada gratką dla ornitologów i miłośników łona natury.

SPORT

Sportowym ambasadorem Puław jest Konrad Czerniak - młody, utalentowany pływak, finalista igrzysk olimpijskich w Londynie w roku 2012, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2011 roku, podwójny złoty medalista Mistrzostw Europy w 2011 roku, brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2010 roku, złoty medalista Mistrzostw Polski w latach 2010-2011. Ponadto sportowym ambasadorem jest klub piłki ręcznej „KS Azoty Puławy”, który od kilku lat skutecznie reprezentuje miasto nie tylko w ekstraklasie w kategorii seniorów, ale również w Europejskich Pucharach w turnieju Challenge Cup, jak również może pochwalić się medalami Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kategorii juniorów.

Nowoczesne obiekty sportowe, w tym: zmodernizowany stadion; hala sportowa z krytą pływalnią, siłownią i boiskiem do piłki ręcznej, jak również wykwalifikowani trenerzy, umożliwiają dzieciom i młodzieży wychowanie poprzez sport. Dzięki temu młodzi adepci sportu mogą trenować w sekcjach: piłki ręcznej, pływania, podnoszenia ciężarów, lekkiej atletyki i innych. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji fitness kluby, ścieżki rowerowe, aquapark oraz stoki narciarskie w niedalekim Rąblowie.


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij