Infolinia: 800 800 120
Dlaczego Polska

Płużnicki Park Inwestycyjny

Budowę Płużnickiego Parku Inwestycyjnego (PPI) zakończono w grudniu 2015 roku. Powierzchnia przewidziana do zagospodarowania wynosi 22,20 ha

W ramach projektu utworzone zostały w pełni uzbrojone tereny przemysłowe przy autostradzie A1. Atrakcyjnie zlokalizowane grunty są własnością gminy Płużnica i można je nabyć po preferencyjnych stawkach. Dodatkowo firmy, które utworzą nowe miejsca pracy otrzymają zwolnienie od podatku od nieruchomości na okres do pięciu lat.Pod Płużnicki Park Inwestycyjny przeznaczono teren położony we wschodniej części Gminy Płużnica w miejscowości Bartoszewice, w odległości 6 km od węzła autostradowego autostrady A1, przy drodze wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno-Stolno. W ramach projektu na terenie parku wybudowano drogi, oświetlenie, sieć wodociągąwą, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieć energetyczną 15 kV,infrastrukturtę teletechniczną, sieć gazową oraz wykonano chodniki i ścieżki rowerowe.Przedsiębiorstwa zainteresowane inwestyją na terenie parku, mogą wydzierżawić grunty (2000 zł/ha rocznie) lub nabyć je na własność (cena od 20 zł/m2). Dodatkową zachętą dla inwestorów są zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres od 1 do 5 lat, w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy oraz ulgi w podatku dochodowym CIT.

Elementy atrakcyjności inwestycyjnej:

  • Atrakcyjna cena - grunty od 20 zł/m2
  • Grunty będące własnością gminy
  • Odległość od autostrady A1 - 6 km
  • Wybór działek i lokalizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami inwestora
  • Ulgi podatkowe


 

O gminie

Gmina Płużnica jest położona na ziemi chełmińskiej, w województwie kujawsko-pomorskim. Ma dogodne usytuowanie ze względu na bliskość Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza. Gmina liczy 5000 mieszkańców, ma 119,33 km2 powierzchni, a w jej skład wchodzi 20 wsi. Znana jest przede wszystkim z przedsiębiorczości i aktywności mieszkańców. Działa tu fundusz poręczeń kredytowych oraz punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Lokalną gospodarkę tworzy ponad 170 mikroprzedsiębiorstw i kilka średniej wielkości firm znanych i cenionych w swoich branżach.

 www.inwestuj.pluznica.pl

 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij