Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Płocki Park Przemysłowo - Technologiczny


Nazwa: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny

Typ Parku: park przemysłowo-technologiczny

Podmiot zarządzający: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.

Etap rozwoju: rozwinięty


Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T)
jest obszarem inwestycyjnym powołanym do tworzenia atrakcyjnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw jako wspólne przedsięwzięcie Miasta Płocka i PKN ORLEN S.A. Władze samorządowe i kierownictwo Koncernu zdecydowały o wspólnej realizacji Parku stawiając mu za cel stymulowanie rozwoju wiedzy i nauki, kreowanie innowacji, wdrażanie projektów B+R, oferowanie korzyści biznesowych oraz dążenie do tworzenia w Płocku nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.

PPP-T oferuje swoim klientom skomunikowane tereny inwestycyjne, wyposażone w niezbędną infrastrukturę techniczną, oraz atrakcyjne powierzchnie biurowe. Od 2014 i 2015 roku w ramach Parku funkcjonują nowe obiekty Centrum Usług Korporacyjnych oraz Laboratorium Centralnego, przeznaczone dla inwestorów oraz partnerów biznesowych i korporacyjnych Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego oferujących nowoczesne usługi dla biznesu oraz usługi badawczo-wdrożeniowe.


Siedziba Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
Budynek Centrum Usług Korporacyjnych - siedziba Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego


Lokalizacja

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny zlokalizowany jest w Płocku - mieście położonym w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego atutem jest centralne położenie w stosunku do stolic państw Europy Środkowo-Wschodniej i największych miast Polski. Aglomeracje miejskie i centra gospodarcze środkowej Polski, takie jak Warszawa, Łódź czy Toruń, znajdują się w odległości około 100 km od Płocka.

W pobliżu miasta przebiegają ważne szlaki komunikacyjne. Niedaleko miasta krzyżują się auto­strady: A-1 Północ - Południe (droga międzynarodowa nr 1 Gdańsk - Ostrawa) oraz A-2 Wschód - Zachód (droga międzynarodowa nr 2 Moskwa - Berlin). Bliska odległość dzieli również Płock od drogi ekspresowej S-10 Warszawa - Szczecin. Dojazd do największego w Polsce Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie zajmuje tylko 2 godziny, a regionalny port lotniczy w Modlinie osiągalny jest w zaledwie 45 minut. W położonym o niespełna godzinę jazdy Kutnie znajduje się duży międzynarodowy węzeł kolejowy. W Płocku działa też lotnisko, które może przyjmować małe samoloty i śmigłowce.


Grunty inwestycyjne

Tereny inwestycyjne Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego położone są w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu rafineryjno-petrochemicznego PKN ORLEN S.A., spółek Grupy ORLEN a także czołowych europejskich i polskich firm produkcyjnych oraz usługowych branży chemicznej. Są one korzystnie skomunikowane z najważniejszymi miastami i centrami gospodarczymi środkowej Polski. Charakteryzują się również bardzo dogodnym dojazdem z centrum Płocka.

Przestrzeń dla inwestorów zainteresowanych ulokowaniem ośrodków przemysłu i produkcji objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz oferuje grunty przeznaczone na działalność produkcyjną, składową, magazynową i usługową. Tereny PPP-T uzbrojone są w sieci wodociągowe, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, gazociągowe, telekomunikacyjne oraz energię elektryczną. Komunikację wewnątrz strefy inwestycyjnej zapewnia sieć dróg asfaltowych połączona bezpośrednio z ulicami miasta w 7 punktach wylotowych.

Oferowane działki są w pełni gotowe do zainwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz mają odpowiednią powierzchnię pod projekty inwestycyjne o różnej wielkości i o różnym poziomie nakładów kapitałowych, jak również odmiennej przewidywanej skali zatrudnienia.


Tereny inwestycyjne PPPT
Tereny inwestycyjne PPP-T


Jako instytucja otoczenia biznesu PPP-T świadczy na rzecz swoich partnerów i inwestorów szeroką gamę usług rozwojowych na rzecz wsparcia i pobudzania przedsiębiorczości. Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi, instytutami badawczymi, przedsiębiorcami, administracją publiczną, instytucjami otoczenia biznesu i organizacjami międzynarodowymi Park buduje silną sieć kooperacji oraz wspiera i inicjuje działalność B+R.

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny oferuje kompleksowy pakiet usług własnych dla rozwoju przedsiębiorczości, obejmujący między innymi usługi doradcze, szkoleniowe, informacyjne, okołobiznesowe i proinnowacyjne. Celem programu jest pełna obsługa przedsiębiorstw, partnerów i klientów PPP-T, mająca na celu podniesienie kwalifikacji i konkurencyjności podmiotów współpracujących z Parkiem, rozwijanie nowych firm oraz profesjonalizacja działań zarządczych w firmach już istniejących. Usługi rozwojowe realizowane są przez PPP-T we współpracy z renomowanymi i uznanymi instytucjami sektora państwowego i prywatnego.


Laboratorium Centralne

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny jest właścicielem Laboratorium Centralnego o łącznej powierzchni użytkowej około 6,5 tysiąca metrów kwadratowych - największego laboratorium analitycznego o profilu chemicznym w Polsce i jednego z czołowych pod względem wielkości branżowych laboratoriów w Europie. Głównym użytkownikiem i operatorem obiektu jest ORLEN Laboratorium, spółka należąca do Grupy ORLEN, wykonująca analizy paliw, produktów ropopochodnych, wód, ścieków, gleby i powietrza. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładu Głównego PKN ORLEN S.A. w Płocku.


Budynek Laboratorium Centralnego Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego
Budynek Laboratorium Centralnego Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego


Firmy działające na terenie parku

Grupę podmiotów gospodarczych działających w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym stanowią inwestorzy prowadzący działalność na terenie stref inwestycyjnych w wybudowanych zakładach produkcyjno-usługowych oraz lokatorzy Centrum Usług Korporacyjnych, Centrum Administracyjnego i Laboratorium Centralnego - obiektów będących własnością Parku. Na terenach PPP-T swoje przedsięwzięcia ulokowały już firmy z branży chemicznej, przetwórstwa chemicznego, montażowej, izolacji przemysłowych, obróbki metali, przetwórstwa stali i ekspedycji wyrobów stalowych, dystrybucji części dla rolnictwa i przemysłu, czy specjalistycznych usług inżynierskich. Do grupy inwestorów należą: PCC Exol, Flexpol, PaChemTech, Neo-Tec, IZO-BET, Elektrobudowa, Masterflex Polska, FOL-MECH, Centrostal-Wrocław, Rolmar Trade, Nova-Gips, IWMARK.


Zakład produkcyjno-usługowy firmy NEO-TEC w PPP-T
Zakład produkcyjno-usługowy firmy NEO-TEC w PPP-T


Dane kontaktowe:

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A.
ul. Łukasiewicza 39
09-400 Płock
tel.: +48 24 364 03 50, +48 24 364 03 56
fax: + 48 24 364 03 52
sekretariat@pppt.pl
www.pppt.pl


(Ostatnia aktualizacja: styczeń 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij