Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje


Nazwa: Park Technologiczny MMC Brainville
Typ Parku: technologiczny
Podmiot zarządzający: Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o.

Dane kontaktowe:

Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o.
ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 35 13 550
e-mail: biurobrainville.pl
www.brainville.pl

 • Typ Parku - technologiczny
 • Etap rozwoju - rozwinięty
 • Status SSE - nie posiada

 

Lokalizacja:

MMC Brainville
ul. Myśliwska 2,
33-300 Nowy Sącz

Profil sektorowy: ICT (m.in. technologie mobilne, internet i nowe media, technologie gier, animacja i grafika 3D, aplikacje i oprogramowanie, telekomunikacja, e-learning)Zdj. nr 1 Park Technologiczny MMC Brainville

OFERTA PARKU:

Park Technologiczny MMC Brainville to prestiżowy i nowoczesny obiekt biurowo-laboratoryjny, dedykowany do działalności firm z dziedziny multimediów oraz IT. Jest to również doskonałe miejsce dla firm z pozostałych branż, które chcą rozwijać się w atmosferze otwartości na nowe rozwiązania i w pełni korzystać z możliwości technologicznych, jakie oferuje Park.

MMC Brainville dysponuje specjalistycznym zapleczem IT, umożliwiającym świadczenie usług przede wszystkim w branży multimedialnej oraz filmowej.

Park Technologiczny 3.0 MMC Brainville mieści się na malowniczej działce o powierzchni 2 ha, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie trasy wjazdowej z Krakowa do Nowego Sącza. Forma architektoniczna budynku łączy otwartość, dostępność i łatwą orientację przestrzenną, z cechami nowoczesnego budynku biurowego: różnorodną aranżacją powierzchni, zapewnieniem optymalnych warunków pracy biurowej i wykorzystaniem energooszczędnych technologii (environmental-friendly building).

Na unikatową ofertę składają się:

Specjalistyczna infrastruktura

• Studio Motion Capture

Wyposażenie studia Motion Capture daje możliwość wykorzystania technik przechwytywania ruchu stosowanych przez największych wytwórców filmów oraz gier komputerowych. Dodatkowym wyposażeniem studia jest pierwszy w Polsce system przechwytywania mimiki twarzy - Vicon Cara.


Zdj. nr 2 Studio Motion Capture


 • Studio animacji & VFX

Laboratoria oferują dostęp do wysoce wydajnych stacji roboczych oraz bogatej oferty profesjonalnego oprogramowania, głównie z dziedziny filmu, oraz grafiki 3D.

 • Studio skanu 3D & druku 3D

Wyposażenie studia pozwala na kompleksową pracę związana z materializacją obiektów 3D, skanowaniem rzeczywistych przedmiotów lub poprzez połączenie tych dwóch funkcji na kopiowanie istniejących elementów.

 • Studio dźwiękowe

Studio jest przystosowane do świadczenia pełnego serwisu usług studyjnych, udźwiękawiania obrazu, przygotowania materiału do emisji w radiu oraz nagrań lektorskich na potrzeby reklam i materiałów multimedialnych. Studio wyposażone jest w profesjonalny sprzęt nagraniowy w tym pierwszy w Polsce kontroler AVID S6.

 • Studio TV

Wyposażenie Studia TV pozwala na realizację materiałów video wysokiej jakości  dzięki wykorzystaniu kamer FullHD oraz 4K. Dysponujemy studiem z pełnym zapleczem technologicznym oraz greenboxem o powierzchni 185m2

 • Studio kolor korekcji

Studio dzięki profesjonalnemu wyposażeniu pozwala na precyzyjne zmiany kolorystyczne obrazu filmowego, video lub zdjęć. W połączeniu ze studiem TV sanowi doskonałe wsparcie dla produkcji wielkobudżetowych.

 • Renderfarma

Dzięki naszej renderfarmie istnieje możliwość szybkiego generowania sekwencji obrazów końcowych współczesnej animacji trójwymiarowej i efektów wizualnych. Renderfarma wspiera czołowe silniki renderujące oraz oprogramowanie do grafiki 3D i postprodukcji.

Nowoczesna powierzchnia biurowa

Zaplecze konferencyjno-szkoleniowe (z salą kinową)

Dodatkowe zaplecze kreujące pozytywne relacje z klientami (m.in. kawiarnia, kantyna)

Inkubator Przedsiębiorczości

Centrum Badań i Wdrożeń

Obserwatorium Technologiczne

Centrum Doradztwa Innowacyjnego i Gospodarczego.

 


Zdj. nr 3 Audytorium


Na terenie nowoczesnej infrastruktury Parku funkcjonuje powierzchnia najmu, która została zaprojektowana w taki sposób, aby zaoferować Najemcom jak najszerszy wachlarz możliwości.

Dostępne są różnej wielkości powierzchnie od tzw. „open space” do zamkniętych przestrzeni z możliwością modularnego wewnętrznego podziału. Inteligentne systemy budynkowe pomagają utrzymać optymalne parametry komfortu w każdym pomieszczeniu.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się obszar rekreacyjny, dający możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy także przeprowadzać prezentacje w formule „open air”, czy też organizować okolicznościowe spotkania biznesowe w atmosferze spotkania towarzyskiego.Zdj. nr 4 Inkubator PrzedsiębiorczościCentrum szkoleniowe

Wyposażenie laboratoriów oraz budynku Parku Technologicznego 3.0 MMC Brainville pozwala kompleksowo, w komfortowych warunkach przeprowadzać profesjonalne szkolenia na wysokiej klasy infrastrukturze sprzętowo - programowej.

Jesteśmy autoryzowanym centrum szkoleniowym i treningowym firmy Autodesk. Posiadamy status Authorized Academic Partner Autodesk.

Oferujemy szkolenia z następujących obszarów:

 • Technologie informacyjno - komunikacyjne
 • Programy biurowe
 • Grafika komputerowa 2D i 3D
 • Projektowanie dwuwymiarowe oraz przestrzenne
 • Szkolenia branżowe (na infrastrukturze laboratoryjnej Parku)

 

W ofercie MMC Brainville znajduje się szeroki wachlarz usług IT. Dostosowane są zarówno do wymagań skali, specyfiki branżowej, a także do indywidualnych potrzeb klientów. Podstawą i główną dziedziną wykorzystania serwerowni będzie rendering na potrzeby multimedialne (filmy, animacje, wizualizacje).

 • Serwerownia

Na terenie MMC Brainville znajduje się Centrum Przetwarzania Danych z serwerownią o powierzchni ok. 200 m2, mieszczące serwery, macierze, w tym wysoce specjalistyczną multimedialną macierz filmową i inne urządzenia sieciowe. CPD posiada przystosowane i w pełni uzbrojone szafy serwerowe, gotowe do podłączenia urządzeń klientów (serwerów, urządzeń sieciowych) oraz dodatkowe pomieszczenia - przygotowane na przyjęcie kolejnych urządzeń.


Zdj. nr 5 Serwerownia

 

 • Centrum danych

CPD oferuje zaawansowane formy usług, np. wydzielenie części przestrzeni operacyjnej tylko dla konkretnego Klienta („Prywatne Centrum Danych”), jak również rozbudowane usługi „Centrum Zapasowego” (Disaster Recovery Center) składającego się z Rezerwowego Centrum Danych i odpowiednio wyposażonej przestrzeni biurowej (Zapasowe Biuro).

 • Personalizacja

Nasi klienci mogą wynająć również sprzęt komputerowy: gotowe zestawy komputerowe, serwery, specjalistyczny sprzęt informatyczny. Oferta wynajmu serwerów zawiera także serwery wirtualne, do wykorzystania z dowolnymi systemami operacyjnymi lub platformą hostingową.

Klienci Parku będą mieli możliwość korzystania z szybkiego i niezawodnego dostępu do Internetu.

 

Obiekt MMC Brainville wyposażony jest we wszelkie systemy bezpieczeństwa, m.in.:

 • W zakresie sygnalizacji pożaru, włamania i napadu oraz detekcji stężenia CO i LPG w garażu
 • Ponadto budynek objęty jest kontrolą dostępu i monitoringiem CCTV
 • Pełną integrację, konfigurację oraz sterowanie poszczególnymi systemami zapewnia system zarządzania budynkiem (BMS).

MMC Brainville to Park Technologiczny, który powstał w ramach projektu pn. Park Technologiczny - Miasteczko Multimedialne, zrealizowanego przez Spółkę Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o.

Projekt był dofinansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.3.


 

Dane kontaktowe:

Miasteczko Multimedialne sp. z o.o.
Ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz
Tel. +48 18 44 99 463
Fax. +48 18 44 99 461
biuro@brainville.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij