Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Lubelski Park Naukowo - Technologiczny

 

 


Lubelski Park Naukowo-Technologiczny od frontu

 

Misją Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego jest wspieranie rozwoju Województwa Lubelskiego przez stworzenie platformy dla współpracy lubelskich uczelni, przedstawicieli biznesu i środowiska start-up.

Nazwa: Lubelski Park Naukowo - Technologiczny
Typ Parku:  Park naukowo - technologiczny

 

O PARKU

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny został założony w 2005 roku z inicjatywy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Już w 2009 roku do użytku został oddany pierwszy budynek, który wkrótce stał się siedzibą Laboratorium Badań Genetycznych. W marcu 2009 do budynku LPNT wprowadziły się pierwsze przedsiębiorstwa, między innymi Lubelskie Centrum Konsultingu, organizujące szkolenia i konferencje. Politechnika Lubelska umieściła w budynku swoje placówki, takie jak laboratoria kierunku inżynierii biomedycznej, który uczelnia utworzyła razem z Uniwersytetem Medycznym.


LOKALIZACJA

Lubelski Park Naukowo - Technologiczny ma swoją siedzibę w Lublinie, w dzielnicy Felin, w pobliżu Państwowego Muzeum na Majdanku. Swoje budynki ma tutaj Uniwersytet Przyrodniczy. Obok obiektów dydaktycznych i akademików Manhattan i Broadway znajdują się pola doświadczalne Uniwersytetu Przyrodniczego. Również Katolicki Uniwersytet Lubelski posiada w pobliżu swoje wydziały: Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Filozofii. Dojazd do Parku umożliwia komunikacja miejska, w tym system nowoczesnych linii trolejbusowych.

 


Patio. Autor: Artur Mulak


OFERTA PARKU

Zadaniem Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego S.A. jest ułatwianie przepływu wiedzy między biznesem a nauką. Nasz zespół pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz w transferze technologii. Udostępniamy nieruchomości i infrastrukturę techniczną zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności.

 

BUDYNEK


Korytarz między biurami. Autor: Artur Mulak

 

BUDYNEK LPNT TO MIEJSCE WSPÓŁPRACY INSTYTUTÓW NAUKOWYCH, UCZELNI WYŻSZYCH ORAZ ZAKŁADÓW PRODUKCYJNYCH PRACUJĄCYCH NAD NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI I PRODUKTAMI RYNKOWYMI. WIELOFUNKCYJNY OBIEKT WYPOSAŻONY W NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĘ MA ŁĄCZNĄ POWIERZCHNIĘ FUNKCJONALNĄ 12 500 m2.

 

Budynek składa się z 5 segmentów:

 • Segment 1 i 2 - Inkubator Technologiczny
 • Segment 3 - Przestrzeń wystawiennicza
 • Segment 4 - Sala konferencyjna
 • Segment 5 - Biuro zarządu i Przestrzeń biurowo-laboratoryjna

 


PLAN BUDYNKU

 

SALE KONFERENCYJNE I SZKOLENIOWE

 


Sala szkoleniowa. Autor: Artur Mulak

W budynku Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego znajdują się 4 sale szkoleniowe o powierzchniach po 60 m2, które mogą być aranżowane w dowolny sposób. Ustawienie teatralne pozwala na przyjęcie do 50 osób w jednej sali. Sale wyposażone są w rzutniki multimedialne, ekrany, flipcharty oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Istnieje możliwość wyposażenia sal w komputery przenośne.

 

AULA KONFERENCYJNA

 


Aula konferencyjna. Autor: Artur Mulakk


Aulę o powierzchni 600 m2 zaprojektowano dla 420 osób. Jest ona wyposażona w projektory umożliwiające prezentację materiałów w rozdzielczości Full HD, a przed nią mieści się foyer, które również można wykorzystać podczas eventów.

BIURA

Lubelski Park Naukowo Technologiczny oferuje wynajem powierzchni biurowych o wysokim standardzie wykończenia w preferencyjnych cenach.

Korzyści dla najemców to m.in.:

 • Dobra lokalizacja, bliskie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa SSE „Mielec”),
 • Otoczenie firm i jednostek badawczych zajmujących się działalnością innowacyjną,
 • Możliwość korzystania z sal konferencyjno-szkoleniowych w godzinach uzgodnionych z LPNT S.A.,
 • Dostępność miejsc parkingowych,
 • Możliwość korzystania z pomieszczenia socjalnego dla pracowników,
 • Ochrona i bezpieczeństwo (teren wewnętrzny i zewnętrzny budynku jest monitorowany i chroniony przez wyspecjalizowaną firmę ochroniarską).

Preferowany profil działalności firm i instytucji:

 • Sektor R&D,
 • Branża IT,
 • Branża biotechnologiczna,
 • Jednostki badawczo - naukowe.

 

START-UP

LPNT stwarza atmosferę i daje narzędzia do szybkiego rozwoju innowacyjnych pomysłów. Oferujemy wiele bezpłatnych szkoleń, udostępniamy biura i sale konferencyjne, organizujemy mnóstwo eventów i konkursów dla właścicieli start-upów. Inkubator Technologiczny pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności. Pomoc ta obejmuje m.in. wynajem na preferencyjnych warunkach powierzchni biurowej wraz z odpowiednią infrastrukturą, dostęp do specjalistycznie wyposażonych pomieszczeń (sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe) oraz świadczenie usług doradczych z zakresu prawa, księgowości, marketingu, tworzenia biznesplanu.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny przygotował dwa projekty inwestycyjne dla młodych przedsiębiorców.

Projekt Innova-Invest polegał na wsparciu tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw przez świadczenie usług (m.in. doradztwo, organizacja szkoleń, pomoc w sporządzeniu biznesplanu) oraz zasilenie finansowe nowopowstałego przedsiębiorcy w formie objęcia udziałów w tworzonej spółce. Więcej o projekcie: www.invest.lpnt.pl.

Projekt "Platformy startowe dla nowych pomysłów" to jeden z flagowych programów koordynowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Skierowany jest do osób poniżej 35 roku życia, które mają pomysł na biznes, ale brak im wiedzy i środków do jego wdrożenia. Więcej o projekcie: www.lpnt.pl/connect.


Dane kontaktowe:

Lubelski Park Naukowo Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel. (81) 534 61 00 / (81) 440 87 57
faks (+48) 81 531 85 48
e-mail: biuro@lpnt.pl


(Ostatnia aktualizacja: grudzień 2019)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij