Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Park Przemysłowy Łomża

Park Przemysłowy Łomża

Nazwa: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.

Typ Parku: park przemysłowy

Podmiot zarządzający: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.

Dane kontaktowe:

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166
18 - 400 Łomża
tel.: +48 86 219 93 00,
fax: +48 86 218 37 33
e-mail: sekretariat@parklomza.pl
www.parklomza.pl
www.ppl24.pl


Park Przemysłowy Łomża stanowi spójny element szeregu działań podjętych przez władze samorządowe miasta Łomża mające na celu stworzenie przestrzeni niezbędnej dla wsparcia i rozwoju inicjatyw gospodarczych oraz poprawy atrakcyjności gospodarczej miasta.

Park Przemysłowy Łomża jest miejscem tworzonym dla ludzi z ciekawym, innowacyjnym pomysłem na firmę. Celem powstania Parku Przemysłowego Łomża jest stworzenie nowoczesnej Instytucji Otoczenia Biznesu o różnych funkcjach, wspierających rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw opartych na wiedzy, umiejętnościach i aktywności mieszkańców subregionu łomżyńskiego.

Dnia 20 grudnia 2012 r. władze Miasta Łomża na podstawie aktu notarialnego powołały do życia spółkę Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., z siedzibą w Łomży przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166.


Park Przemysłowy Łomża
Park Przemysłowy Łomża


Lokalizacja:

Nieruchomość zlokalizowana jest w centrum miasta Łomża, przy ulicy Gen. Władysława Sikorskiego 166 w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego. Lokalizacja zapewnia doskonałą dostępność komunikacyjną ze wszystkimi miastami północno-wschodniej Polski oraz Gdańskiem, Olsztynem i Warszawą.

Dogodną komunikację zapewniają drogi krajowe DK61 (Warszawa-Augustów), DK64 (Łomża-Białystok) oraz DK63 łącząca Węgorzewo z przejściem granicznym z Białorusią w Sławatyczach.

Aktualnie trwa realizacja trasy VIA BALTICA (po śladzie drogi ekspresowej S61) stanowiącej część unijnej strategii I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego (TEN-T) łączącego Warszawę z Helsinkami w Finlandii i przebiegającego przez Litwę, Łotwę i Estonię.

Dojazd do największego w Polsce Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie położonego w odległości 151 km zajmuje niespełna 2 godziny. Nieco bliżej położony jest Międzynarodowy Port Lotniczy Modlin znajdujący się w odległości 140 km. 


Etapy rozwoju:

Rozwój Parku Przemysłowego Łomża zaplanowano trójfazowo:

Etap I - Budowa i wyposażenie Inkubatora Przedsiębiorczości
Etap II - Budowa i wyposażenie Hali Usługowo - Produkcyjnej

Pierwszy etap budowy Parku został zakończony 30 grudnia 2015 roku. Aktualnie trwa realizacja drugiego etapu rozwoju Parku Przemysłowego Łomża. Jego celem jest stworzenie nowoczesnej hali usługowo - produkcyjnej o powierzchni 3600m².


Profil sektorowy:

Działalność Parku Przemysłowego Łomża ukierunkowana jest przede wszystkim na firmy stosujące technologie w szczególności z branży ICT a także z branż o innych profilach stosujące innowacyjne technologie. Projekt Park Przemysłowy Łomża jest ważny dla rozwoju miasta Łomża oraz kluczowy z punktu widzenia rozwoju regionalnego. Park jest istotnym elementem regionalnego systemu innowacji, a przez to narzędziem transformacji w stronę gospodarki opartej na wiedzy. Działalność Parku będzie ułatwiać powstanie kontaktów i sieci współpracy środowisk biznesowych i naukowych w mieście i regionie.

Oferta Parku

Miejscem, w którym wykorzystywany jest naukowy i technologiczny potencjał subregionu łomżyńskiego jest Inkubator Przedsiębiorczości, którego łączna powierzchnia wynosi 3620 m² z czego 2849 m² stanowi powierzchnia użytkowa biurowa i usługowa. Znajdują się tu 35 komfortowo wyposażone, klimatyzowane pomieszczenia biurowe o powierzchniach od 14 do 36 m².

Pomieszczenie biurowe
Pomieszczenie biurowe


Park Przemysłowy Łomża oferuję następujące usługi:

Najem powierzchni biurowej i usługowej:

 • atrakcyjne warunki najmu
 • doradztwo finansowe, prawne i inwestycyjne
 • prestiżowa lokalizacja w centrum miasta
 • komfortowo wyposażone biuro
 • dostęp do bezpłatnego Internetu szerokopasmowego
 • stała opieka teleinformatyczna
 • wsparcie w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego
 • korzystanie z sal spotkań biznesowych
 • dostęp do pomieszczenia socjalnego
 • skrzynka poczty polskiej
 • lokal gastronomiczny
 • miejsce parkingowe

Sala konferencyjna
Sala konferencyjna


Inkubator Przedsiębiorczości - w którym znajduje się 35 komfortowo wyposażonych, klimatyzowanych pomieszczeń biurowych o powierzchniach od 14 do 36 m².

Wirtualne Biuro - usługa polegająca na outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności podmiotu w siedzibie. Prestiżowy adres w PPŁ zwiększy atrakcyjność firmy i pozwoli na oddzielenie sfery prywatnej od biznesowej, dzięki rejestracji działalności pod adresem innym niż domowy. Wirtualne biuro to prestiż i oszczędność.

Sala konferencyjna - wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, klimatyzowana sala umożliwiająca organizację szkolenia, konferencji lub sympozjum na 80 osób. Zapewniamy kompleksową obsługę gastronomiczną wydarzenia.

Sale spotkań biznesowych - 10-osobowe, klimatyzowane sale przeznaczone do spotkań biznesowych i szkoleń, wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny wraz z zapleczem socjalnym.

Sala Call Center - przystosowana i umeblowana do świadczenia usług telemarketingowych.

Wynajem przestrzeni serwerowej - firmom i instytucjom przykładającym szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich systemów informatycznych oraz przetwarzanych w nich informacji zapewniamy możliwość wynajmu przestrzeni serwerowej z przeznaczeniem pod bazy danych, pliki oraz kopie zapasowe.

Świadczymy usługi hostingowe oraz kolokacji (serwerownia o powierzchni 120m²) w oparciu o własne zasoby zlokalizowane w serwerowni PPŁ.

Sala spotkań biznesowych
Sala spotkań biznesowych

 
Firmy działające na terenie parku

Z usług Parku Przemysłowym Łomża korzysta 150 przedsiębiorstw.

Największą grupę przedsiębiorstw lokujących swoje usługi w PPL stanowią firmy z branży IT m.in. Cognibe Sp. z o.o., Imperio Laboratories Sp. z o.o., Skłodowscy.pl Sp. z o.o., Facetel Sp. z o.o., Fit IT Radosław Łaski, Soft PC Parzych Cychol s.j., Elektron Paweł Góralczyk, All sun Sp. z o.o.

Poza podmiotami z branży IT w PPL swoje biura mają także firmy produkcyjne jak Landton Bartosz Fabiszewski czy FHU Iberis Marek Derejko obejmujące swoim zasięgiem obszar Polski oraz Europy.

Wnętrze budynku
Wnętrze budynku

 

Dane kontaktowe:

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166
18-400 Łomża
tel.: +48 86 219 93 00,
fax: +48 86 218 37 33
e-mail: sekretariat@parklomza.pl
www.parklomza.pl
www.ppl24.pl


(Ostatnia aktualizacja: grudzień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij