Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce
Strona główna > Inwestuj w Polsce > Zachęty inwestycyjne > Parki Przemysłowe i Technologiczne > Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A. w Legnicy

Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A. w Legnicy

 

Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A. to wspólne przedsięwzięcie KGHM Polska Miedź S.A, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Politechniki Wrocławskiej. Obszar inwestycyjny obejmuje powierzchnię ok. 25,17 hektarów, dla których to terenów został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.


Lokalizacja

Legnicki Park Technologiczny położony jest w południowo-zachodniej części Polski w odległości ok. 70 km od Wrocławia (lotnisko międzynarodowe), 80 km od granicy z Czechami i 90 km od granicy z Niemcami. Wszystkie tereny inwestycyjne należące do Parku zlokalizowane są w granicach miasta Legnicy w bezpośrednim sąsiedztwie Huty Miedzi Legnica.


Oferta terenów inwestycyjnych

Wszystkie tereny Legnickiego Parku Technologicznego zostały objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na podstawie Uchwały Nr XVII/166/12 Rady Miejskiej Legnicy z dnia 27.II.2012r. Obszary objęte planem leżą w całości w granicach terenów GI-GII-GIV - gdzie GI- tereny przemysłu uciążliwego i budownictwa (bez funkcji mieszkaniowej), GII - nieuciążliwa produkcja, handel hurtowy i giełdowy, transport, składy oraz GIV - tereny o różnej działalności gospodarczej oraz biura, handel detaliczny i usługi komercyjne.

Dostęp do większości terenów inwestycyjnych LETIA S.A.  umożliwia droga wojewódzka nr 364.

Ponadto trzy działki o numerach 2/4, 2/5, 2/6 o łącznej powierzchni 4,6445 ha znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie bocznicy kolejowej.


Oferta 1

Działka typu greenfield.
Powierzchnia łącznie 6,95 ha.

W skład wchodzą 4 mniejsze działki:

 • 2/4 - 2,1179 ha
 • 2/5 - 1,5042 ha
 • 2/6 - 1,0224 ha
 • 4/9 - 2,3104 ha

Oferta 2

Działka typu greenfield.

Powierzchnia łącznie 3,9480 ha
(nr 2).

Oferta 3

Działka typu greenfield.
Powierzchnia łącznie 12,7891 ha (nr 6/9).


Infrastruktura:

 • szerokopasmowy Internet / światłowody;
 • Linie wysokiego i niskiego napięcia;
 • Łącza gazowe;
 • dostęp do oczyszczalni ścieków i wysypiska odpadów przemysłowych (niebezpiecznych);
 • dostęp do linii kolejowej i drogi;
 • biura, hale, magazyny;
 • zniwelowany, uzbrojony i bezpieczny teren;
 • urządzenia ochrony przeciwpożarowej i chemicznej.

Oferta 4

Działka typu greenfield.

Powierzchnia łącznie 0,7878 ha
(nr 45).LETIA Business Center

Infrastruktura biurowa i konferencyjna

LETIA BUSINESS CENTER (LBC)

Kompleks powstał w ramach projektu pt. „Likwidacja dysproporcji w rozwoju regionu oraz wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez budowę Centrum Biurowo - Usługowego Legnickiego Parku Technologicznego wraz z infrastrukturą drogową i zagospodarowaniem terenu w Legnicy, wspierającego transfer innowacji oraz osiągnięć sektora B+R przedsiębiorstw” dofinansowanego w ramach Działania 1.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Misją Legnickiego Parku Technologicznego jest kreowanie konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki regionu, poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.

Główne cele Legnickiego Parku Technologicznego to:

 • Pozyskiwanie inwestorów,
 • Rozwój przedsiębiorczości oraz zapewnienie wsparcia w rozwoju,
 • Tworzenie nowych miejsc pracy.


LETIA Business Center

LETIA Business Center to jedyny w Legnicy biurowiec klasy A o powierzchni 8000 m2 z dobrze rozbudowaną infrastrukturą oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Oferujemy powierzchnie biurowe z pełnym serwisem, gwarantujące komfort pracy i osiąganie coraz lepszych wyników. Letia Business Center promuje firmy działające na jej obszarze. Wyjątkowa atmosfera i unikalna architektura LBC sprzyjają pozyskiwaniu kontraktów i realizowaniu nowych projektów biznesowych.

Multimedialne sale gwarantują użytkownikom profesjonalne warunki do spotkań biznesowych i prowadzenia szkoleń firmowych. Wyposażone w najnowszy specjalistyczny sprzęt laboratoria komputerowe pozwalają nam również funkcjonować w obszarach technologii komputerowej. Przedsiębiorcy mogą korzystać także z pracowni rapid prototyping i druku trójwymiarowego.

Wewnętrzne atrium Letia Business Center przykryte niezwykłą szklaną kopułą o powierzchni prawie 440 m2 to idealne miejsce na udane koncerty, konferencje naukowe, wystawy, bankiety, recitale i najważniejsze wydarzenia dla miasta i regionu. Jednorazowo możemy gościć 300 osób. Nieustanne dążenie do spełnienia oczekiwań Klientów pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie w organizacji dużych spotkań biznesowych i eventów promocyjnych.


LETIA BUSINESS CENTER (LBC)

Kompleks Letia Business Center powstał na bazie zrewitalizowanych budynków dawnego szpitala miejskiego, położonego w ścisłym centrum Legnicy, w sąsiedztwie zabytkowej XIX - wiecznej zabudowy. Walory wizualne oraz funkcjonalne rozwiązania architektoniczne budowli doceniło już jury X edycji konkursu na najlepszą budowlę 2012 roku na Dolnym Śląsku, przyznając Letia Business Center tytuł Budowy Roku 2012. Pośród wielu zalet budynku najważniejsze są jego prestiżowa lokalizacja w pobliżu najważniejszych instytucji publicznych miasta, nowoczesne w pełni wyposażone multimedialne sale konferencyjne, restauracja z zapleczem cateringowym oraz pokoje gościnne.


LETIA Business Center


Wsparcie przedsiębiorczości

Pełni pomysłów przedsiębiorcy mogą korzystać z Wirtualnego Biura, które wspiera aktywnych właścicieli firm. W Letia Business Center można za niewielką opłatą abonamentową korzystać z powierzchni biurowych i sal na spotkania biznesowe. Najemcy LBC mogą zarejestrować firmę zyskując najbardziej prestiżowy adres lokalu w Legnicy i korzystać z pomocy prawnej, administracyjnej i promocyjnej centrum.

Rapid prototyping

W Letia Business Center działa laboratorium RAPID PROTOTYPING, w którym powstają przestrzenne drukowane trójwymiarowe prototypy obiektów.

Technologia rapid prototyping w Letia Busines Center w Legnicy to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy w procesie projektowania maszyn, urządzeń, budynków i przedmiotów codziennego użytku. Każdy projekt, zanim zostanie wdrożony, można szybko i tanio sprawdzić oraz przetestować.

W laboratorium rapid prototyping Letia Legnickiego Parku Technologicznego wydrukować można niemal wszystko - od gadżetów, przez projekty architektoniczne budowli, aż po implanty wykorzystywane w medycynie.

Obiekt Konferencyjny

Centrum konferencyjne LBC składa się z czterech eleganckich sal. Wysoki standard ich wykończenia i wyposażenia oraz przestrzeń prawie 170 m2 zapewnia wszystkim odwiedzającym komfortowe uczestnictwo w każdym z organizowanych tutaj wydarzeń. Atuty centrum LBC doceniają także najemcy - m.in. prężnie rozwijające się firmy KGHM METRACO oraz Interferie S.A, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich oraz kilku lokalnych przedsiębiorców.

W centrum konferencyjnym swoją kadrę szkolą firmy z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Grupa Kapitałowa KGHM oraz lokalni przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Biznes z klasą

Letia Business Center to wyjątkowe miejsce w Legnicy, gdzie tworzone są innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Nowoczesna infrastruktura i doświadczony zespół gwarantują osiąganie sukcesów przez firmy i przedsiębiorców korzystających z oferty LBC. Nawiązane u nas kontakty biznesowe przekładają się na rozwój i coraz lepsze wyniki finansowe firm. Dzięki częściowemu dofinansowaniu funduszy unijnych Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A. zapewnia miejsce na prowadzenie biznesu z klasą zarówno lokalnym przedsiębiorcom jak i firmom z poza regionu, które planują ulokować się w LBC.

Restauracja

Kompleks posiada również doskonale położoną - pomiędzy częścią konferencyjną i biurową - restaurację świadczącą usługi na rzecz lokatorów jak i klientów Centrum Konferencyjnego oraz mieszkańców miasta.


BIUROWIEC

W Biurowcu znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych LPT istnieje możliwość wynajęcia powierzchni biurowej.


Infrastruktura usługowa

 1. Wspomaganie inwestora w procesie inwestycyjnym oraz prowadzenie projektu w zastępstwie inwestora lub pomoc w pozyskaniu inwestora zastępczego;
 2. Usługi na rzecz przedsiębiorcy (ekspertyzy, badania, analizy pod kątem możliwości posadowienia inwestycji na danym terenie);
 3. Outsourcing procesów biznesowych - obsługa i doradztwo informatyczne, prawne, księgowe;
 4. Marketing oraz promocja firm i ich produktów;
 5. Wsparcie w zakresie rekrutacji pracowników;
 6. Pośrednictwo w poszukiwaniu partnerów;
 7. Wynajem lokali;
 8. Wynajem powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej w LETIA BUSINESS CENTER;
 9. Uczestnictwo w biznesowych spotkaniach przez LETIA jak i partnerów Legnickiego Parku Technologicznego;


Otoczenie biznesowe

Branże

W Legnicy z dużym powodzeniem funkcjonują firmy z branży motoryzacyjnej, meblowej, spożywczej, maszynowej, chemicznej i metalowej.

Bezpośrednie sąsiedztwo Legnickiego Parku Technologicznego stanowi Huta Miedzi w Legnicy, która wytwarza rocznie, w postaci katod i wlewków, ok. 100 tys. ton wysokiej jakości miedzi elektrolitycznej.

W otoczeniu LETIA S.A. prowadzą swoją działalność firmy z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. Stwarza to możliwość kooperacji z tymi przedsiębiorstwa i wykorzystania bazy surowcowej Grupy Kapitałowej.

W bliskiej odległości działalność swoją prowadzą również firmy zlokalizowane w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łącznie funkcjonują tam pięćdziesiąt trzy przedsiębiorstwa o zatrudnieniu ponad 8 000 osób. (stan na koniec 2007, źródło. MG).


Firmy działające na terenie Legnickiego Parku Technologicznego

Największym pod względem liczby miejsc pracy lokatorem Parku jest Avista Media, która uruchomiła w LPT centrum telefonicznej obsługi inwestora. Kolejno lokatorami Parku są następujące instytucje: Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe (usługi w branżach mechanicznej, konstrukcyjnej, elektromontażowej, instalacyjnej i remontu dźwignic), KGHM METRACO (produkcja metali i związków metali oraz zagospodarowanie odpadów przemysłowych powstających podczas produkcji miedzi), ELSUR (wykonawstwo instalacji przemysłowych, sieci gazowe, montaże maszyn i linii technologicznych i elektrycznych), Legserwis (budownictwo maszyn i sprzętu), PIEROTH (dystrybucja win), REMAK SA (wytwarzanie, montaż i remonty kotłów wodnych i parowych, zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych oraz rurociągów parowych).

Edukacja

Letia Legnicki Park Technologiczny S.A. razem z partnerami merytorycznymi prowadzi kilkadziesiąt szkoleń rocznie obejmujących pogłębianie wiedzy między innymi z zakresu finansów, organizacji pracy, zarządzania, bezpieczeństwa pracy, web design i marketingu. Oferowane szkolenia podnoszą kwalifikacje uczestników i kończą się certyfikatami polskich oraz zagranicznych akademii szkoleniowych i uczelni.

W poniższych uczelniach z regionu kształci się ponad 12 000 studentów, Mogą oni wybierać z bogatej oferty kierunków kształcenia, m.in.: administracja publiczna, ochrona środowiska, reklama, marketing, bankowość, budownictwo, górnictwo, geologia, mechanika i budowa maszyn, elektrotechnika i informatyka, dodatkowo Kolegium Języków Obcych kształci nauczycieli angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Ważniejsze szkoły zawodowe i uczelnie wyższe:

 1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy i Głogowie. Główne kierunki to:
  • Zarządzanie Inżynierskie
  • Sterowanie systemami przemysłowymi
  • Logistyka
  • Inżynieria bezpieczeństwa pracy
  • Technologie informatyczne w Inżynierii Produkcji
  • Energetyka źródeł odnawialnych
  • Systemy i sieci komputerowe
  • Administracja
  • Automatyka i robotyka, robotyka i mechatronika
  • Metalurgia
  • Przeróbka plastyczna metali nieżelaznych - inżynieria procesów ekstrakcyjnych metali nieżelaznych
  • Ekonomia
 2. Wyższa Szkoła Menadżerska
 3. Kolegium Języków Obcych
 4. Filia Politechniki Wrocławskiej
 5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej
 6. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych
 7. Centrum Kształcenia Praktycznego.


Kontakt

Legnicki Park Technologiczny LETIA S.A.
ul. Rycerska 24
59-220 Legnica
Tel.: +48 76 723 54 40
Fax: +48 76 723 54 44
sekretariat@kghm.letia.pl
www.kghm.letia.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij