Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje

Krakowski Park Technologiczny


Krakowski Park Technologiczny

 

Wsparcie firm w szybszym rozwoju

Krakowski Park Technologiczny od ponad 20 lat współtworzy warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości.

Początkujące firmy IT mogą skorzystać z Inkubatora Technologicznego, startupowa społeczność ma do wyboru bogatą ofertę wydarzeń (warsztaty, hackathony i konferencje), a na wszystkie przedsiębiorstwa czekają fundusze zalążkowe, zwolnienia podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowych.

Budynek Krakowskiego Parku Technologicznego
Budynek Krakowskiego Parku Technologicznego


Polska Strefa Inwestycji - sprawdzona propozycja dla dojrzałych przedsiębiorstw

Wsparcie nowych inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji Krakowski Park Technologiczny wydał rekordową liczbę decyzji o wsparciu, zajmując w 2019 roku drugie miejsce wśród spółek zarządzających strefami.

Firmy inwestujące w ramach PSI mogą liczyć na szereg korzyści, w tym ulgę podatkową.


Digital Dragons - działalność na rzecz branży gier

Digital Dragons, kluczowe na europejską skalę branżowe wydarzenie dla świata gamingu, co roku przyciąga twórców gier, przedstawicieli studiów deweloperskich oraz wystawców z całego świata.

Popularnością cieszy się także cykl szkoleń Digital Dragons Academy. To propozycja dla młodych programistów, studentów i osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy w branży gier. Szkolenia w sezonie 2019/2020 po raz pierwszy na stałe zawitały do dwóch miast: Krakowa oraz Warszawy.

Dopełnieniem bogatej growej oferty KPT jest Inkubator Digital Dragons, stworzony z myślą o niezależnych twórcach gier, chcących rozwijać swoje pomysły i umiejętności.


Targi podczas Digital Dragons
Targi podczas Digital Dragons


Przemysł 4.0 - wzmocnienie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw

Startupy z innowacyjną ofertą dla Przemysłu 4.0 znajdą w KPT program akceleracyjny KPT ScaleUP. Wspierane młode spółki stają przed szansą na półroczną bezpośrednią współpracę z przemysłowymi gigantami, a także merytoryczną opiekę mentorów, szkoleniowców oraz biznesowych doradców.

Należąc do wąskiego grona pięciu polskich konsorcjów, KPT realizuje projekt Digital Innovation Hub (Centrum Innowacji Cyfrowej). Ekspercki zespół DIH wesprze tych przedsiębiorców, którzy w swoich zakładach i fabrykach chcą wdrożyć technologiczne innowacje, ale nie wiedzą, jak to zrobić.

Jako DIH, spółka działa także na skalę międzynarodową. To za sprawą realizowanego projektu S3HubsinCE. Jego celem jest odpowiednie usytuowanie Centrów Innowacji Cyfrowej z Europy Środkowej w Regionalnych Strategiach Innowacji.

KPT jest liderem międzynarodowego konsorcjum projektowego Interreg Europa Środkowa i współpracuje m.in. z takimi instytucjami jak jeden z instytutów Fraunhofera czy narodowe platformy Przemysłu 4.0 z Austrii i Czech. Ten projekt to poszerzenie działań związanych z Digital Innovation Hub na arenie międzynarodowej.

Współpraca z europejską siecią EIT Digital służy wsparciu przedsiębiorstw w obszarze wzrostu, rozwoju technologii i pozyskiwania partnerów biznesowych na rynkach międzynarodowych.


Przemysł 4.0 - wzmocnienie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw


Współpraca z regionem

By rozwiązywać lokalne problemy (np. smog), KPT współdziała z regionalnymi władzami. Za pomocą nowoczesnych metod ko-kreacji i design thinking-u, eksperci parku wraz z partnerami podejmują wyzwania w obszarze promocji małopolskiej oferty gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem branż: lifescience i electromobility. Ważne miejsce w działalności KPT zajmuje angażowanie się w rozwój procesów inwestycyjny w regionie.

Wszystkie te działania dowodzą kompleksowości oferty Krakowskiego Parku Technologicznego. To dzięki nim firmy wspierane przez małopolską spółkę mogą odnosić sukcesy.

Zapraszamy do współpracy!


Kontakt

Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Podole 60
30-394 Kraków
NIP 675-11-57-834

Sekretariat
tel.: +48 12 640 19 40
fax: +48 12 640 19 45
biuro@kpt.krakow.pl
www.kpt.krakow.pl


(Ostatnia aktualizacja: kwiecień 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij