Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Euro-Centrum Park Przemysłowy


Euro-Centrum Park Przemysłowy

Nazwa: Euro-Centrum Park Przemysłowy

Typ: park przemysłowy

Podmiot zarządzający: Euro-Centrum S.A.

Etap rozwoju: Rozwinięty


Euro-Centrum Park Przemysłowy z lotu ptaka (fot.: Euro-Centrum)
Euro-Centrum Park Przemysłowy z lotu ptaka (fot.: Euro-Centrum)


Lokalizacja

Kompleks Euro-Centrum zlokalizowany jest w Katowicach - sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz stolicy województwa śląskiego, które należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski z dynamicznie rozwijającą się gospodarką oraz potężnym kapitałem ludzkim. Na Śląsku wytwarza się 12% produktu krajowego brutto, co pod względem gospodarczym stawia ten region na drugim miejscu w kraju. Kapitał ludzki metropolii wynosi ok. 4,6 mln mieszkańców oraz 40 uczelni wyższych. Sprzyjający inwestorom klimat od lat plasuje to województwo na wysokim miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. Decydują o tym m.in. największe zasoby pracy o najwyższej jakości, bogate tradycje przemysłowe, duży rynek zbytu, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura gospodarcza i komunikacyjna. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic: Warszawa, Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Berlin. Park mieści się w węźle europejskich korytarzy transportowych (autostrady A4, A1, DTŚ) w bliskim sąsiedztwie międzynarodowych portów lotniczych Katowice - Pyrzowice oraz Kraków - Balice.


Profil sektorowy

Euro-Centrum Park Przemysłowy to kompleks nowoczesnych budynków o charakterze biurowym, usługowym i konferencyjno-wystawienniczym. Oferta Parku przeznaczona jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, działających w sektorze technologii energooszczędnych, w tym także branży informatycznej.


Innowacyjne budynki

Ważnym elementem Parku jest działajacy na jego terenie innowacyjny budynek energooszczędny, który zużywa tylko 1/3 energii w porównaniu ze standardowym biurowcem. Powstał dzięki współpracy z austriackim partnerem Weizer Energie - Innovations - Zentrum GmbH. Wynajmujemy w nim powierzchnię firmom, które cenią sobie energooszczędność połączoną z nowatorskim stylem wnętrza. Budynek korzysta z technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, które obniżają koszty jego eksploatacji.


Budynek niskoenergetyczny (fot.: Euro-Centrum)
Budynek niskoenergetyczny (fot.: Euro-Centrum)


Oferta Parku

  • Biura
    Euro-Centrum Park Przemysłowy oferuje pod wynajem ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni. Nowoczesne klimatyzowane powierzchnie open space oraz biura są dostosowywane do potrzeb klientów. Istnieje możliwość samodzielnego ich zaprojektowania lub z pomocą architekta firmy. Na terenie Parku dostępne są bankomaty, restauracja, centrum medyczne i parking na prawie 1000 miejsc oraz całodobowy monitoring.


Biuro (fot.: Euro-Centrum)
Biuro (fot.: Euro-Centrum)


  • Promocja najemców
    Zbliżony profil firm mających siedziby na terenie Parku ma sprzyjać wymianie usług i nawiązywaniu współpracy miedzy nimi. Na stworzonym dla najemców portalu promocyjnym www.ligocka103.pl mogą oni zaprezentować swoje usługi, aktualne wydarzenia i pozyskać dzięki temu nowych klientów.


Budynki biurowe w Parku Przemysłowym Euro-Centrum (fot.: Euro-Centrum)
Budynki biurowe w Parku Przemysłowym Euro-Centrum (fot.: Euro-Centrum)


  • Firmy w Parku
    Park Przemysłowy Euro-Centrum wraz z Parkiem Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum tworzą dynamiczne centrum biznesowe, w którym działa ponad 100 firm. Ich aktualna lista znajduje się na stronie internetowej www.ligocka103.pl/firmy.


Dane kontaktowe

ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice
+48 32 251 74 78
sekretariat@euro-centrum.com.pl
www.euro-centrum.com.pl


(Ostatnia aktualizacja: styczeń 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij