Inwestycje

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości


Fundacja Kaliski  Inkubator Przedsiębiorczości                                      
62-800 Kalisz  ul. Częstochowska 25

TEL    +62 764 12 42        FAX +62 764 50 16
e-mail:   sektetariat@kip.kalisz.pl     www.kip.kalisz.pl
Nr KRS : 0000064811 
                                

1. Utworzenie  Inkubatora  Technologicznego  w  Kaliszu - realizator projektu

Realizatorem projektu jest „ Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości". Jest to Fundacja, organizacja pozarządowa, która jako partner władz samorządowych Kalisza, wspiera zadania rozwoju gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy w Kaliszu i regionie. Obecnie koncentrujemy się na najważniejszym zadaniu, którym jest promowanie innowacji i nowych technologii.

Fundacja "Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości" ma ponad 12 letnie doświadczenie i spory dorobek.

Została powołana przez  Radę Miejską Kalisza 12 lutego 1993r . Fundacja KIP jest zarejestrowana od 09.09.1994r, w KRS pod numerem 0000064811.

Administruje obiektami Inkubatora o powierzchni ponad 5800m² w centrum Kalisza. Zatrudnia 21 pracowników etatowych oraz kilkunastu stałych konsultantów i wykładowców. Inkubator dysponuje centrum konferencyjnym (w skład centrum wchodzą: sala konferencyjna na 200 osób, sala  seminaryjna, wykładowa, pokój gościny, sala komputerowa, pełne wyposażenie multimediane  oraz zaplecze  cateringowe).

Jesteśmy członkiem Krajowego Systemu  Usług. Współpracujemy z Komisją Europejską – realizujemy projekt Euro Info, Agencję Poszanowania Energii oraz inne projekty np. w ramach inicjatywy INTERREG.

2. Cele / Przedmiot działania

Jesteśmy organizacją, która od 1995 r. prowadzi jeden z największych w Polsce Inkubatorów Przedsiębiorczości.

We współpracy ze środowiskiem badawczo - naukowym i szkołami wyższymi, postanowiliśmy  przekształcić  Inkubator  Przedsiębiorczości  w  Inkubator Technologiczny.
Nasze doświadczenia i profesjonalizm zostały docenione, bo od listopada 2006 r., po zatwierdzeniu przez Ministra  Rozwoju  Regionalnego realizujemy projekt utworzenia  Inkubatora  Technologicznego w Kaliszu. Wartość tego projektu wynosi 2.47 mln zł, a finansowany jest w ramach Działania 1.3 SPO-WKP. Środki te pozwolą zmienić wygląd budynku i polepszyć standard pomieszczeń. Od 2007 roku zamierzamy realizować  drugą  część projektu na kwotę 19,5 mln zł w ramach już zatwierdzonego projektu kluczowego RPO Wielkopolski. Zainwestujemy w nowy budynek i miejsca dla firm na prowadzenie badań oraz zakup specjalistycznej aparatury.

Atutem Inkubatora Technologicznego  będzie zatem wybudowanie  profesjonalnego  zaplecza technicznego i laboratoryjnego  oraz  możliwość zakupu na potrzeby zlokalizowanych tu firm urządzeń badawczych oraz specjalistycznej aparatury. 

3. Lokalizacja

Kalisz, to najstarsze miasto w Polsce,  lecz młode duchem.
 

 

 

 

4. Mapka dojazdowa  do  Inkubatora Technologicznego w Kaliszu:

5. Oferta

Chcemy zaoferować Państwu znakomite miejsce na prowadzenie biznesu w Inkubatorze Technologicznym w Kaliszu.

Obecnie Firmom w Inkubatorze Technologicznym  przy ul. Częstochowskiej 25 w Kaliszu  oferujemy standardowo powierzchnię  przewidzianą do wynajmu z doskonałą  lokalizacją w centrum Miasta – łącznie ok. 3900m². Firmy dysponują własnym parkingiem wewnętrznym. Do wynajęcia mamy różne  lokale o charakterze biurowym o powierzchni od 16m² – 34m² , oraz lokale o charakterze  przemysłowo – handlowym o powierzchni  od 50 m² do 1.550m². Przewidujemy możliwość dowolnego łączenia  powierzchni  w zależności od potrzeb firmy. Standardowo lokale  są  ogrzewane  centralnie i wyposażone w telefon i stały dostęp do Internetu o wysokich parametrach. W budynku Inkubatora  jest  barek-bistro, a  cały  obiekt  jest monitorowany przez firmę ochrony mienia, zlokalizowaną na miejscu.  Oferujemy atrakcyjne ceny za użytkowanie pomieszczeń w Inkubatorze.
 
6. Usługi Kaliskiego Inkubatora Technologicznego

oferujemy:

  • pomoc w pozyskiwaniu  środków z UE;  dotacji  i  bankowych kredytów innowacyjnych;
  • atrakcyjną pożyczkę dla firmy w ramach naszej działalności pożyczkowej (do 120 tys. zł udzielanych na okres - do 5 lat; oprocentowaną tylko 6%, bez jakichkolwiek innych opłat i prowizji);     
  • bezpłatną możliwość korzystania  z baz danych biznesowych oraz współpracę z krajowymi  i zagranicznymi  przedsiębiorcami w ramach programu Komisji Europejskiej Euro Info; wyjazdy na targi i spotkania biznesowe typu B2B;
  • pomoc na miejscu w obsłudze administracyjnej, biurowej, rejestracji i prowadzeniu firmy, doradztwo biznesowe i prawne (w tym też patentowe); 

Chcemy w Kaliszu wspomagać rozwój nowych inwestycji. Rada Miejska przyjęła uchwały oferujące różne systemy ulg wspierających nowych inwestorów. Inkubator Technologiczny w Kaliszu współpracuje z siecią Parków Technologicznych i Przemysłowych i Stref Ekonomicznych oraz środowiskiem naukowo badawczym polskich uczelni.

Jesteśmy po to, aby pomagać inwestorom stosującym, oferującym oraz  wdrażającym nowe technologie.

7. Zdjęcia

Wejście do siedziby:

Parkingi od ul. Kwiatowej:

Jedno z pomieszczeń - hala 700m2:

Fragment budynku od ul. Częstochowskiej przed wykonaniem nowej elewacji:

Widok sal: konferencyjnej i seminaryjnej w centrum konferencyjnym Inkubatora:

        

8. Kontakt

tel. 062/764 12 42;

tel/fax. 062/ 764 50 16; e-mail: ctt@kip.kalisz.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij