Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestycje
Strona główna > Inwestycje > Zachęty inwestycyjne > Parki Przemysłowe i Technologiczne > Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia


Nazwa: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

Typ Parku: Naukowo-Technologiczny

Podmiot zarządzający: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w imieniu Gminy Miasta Gdyni

Lokalizacja: al. Zwycięstwa 96/98, 80-451 Gdynia


Profil sektorowy

 • typ Parku: Naukowo-Technologiczny
 • etap rozwoju: rozwinięty
 • status SSE: nie


Oferta Parku

Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia (PPNT Gdynia) to największy w Polsce hub organizacji działających na styku biznesu, nauki i technologii. Misją Parku jest aktywne wspieranie działań biznesowych i tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi innowacji. Park, jako hub biznesowo-naukowy jest nie tylko siedzibą firm parkowych i centrum biznesowym z nowoczesnymi biurami i pracowniami. To także miejsce spotkań i wymiany myśli przedsiębiorców, projektantów, naukowców, pasjonatów.


Oferta Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni


W skrócie, PPNT Gdynia to:

 • infrastruktura: biura, pracownie, centrum konferencyjne, prototypownie
 • firmy parkowe - firmy, które mają siedzibę w PPNT Gdynia
 • specjalistyczne wsparcie ze strony m.in. zespołów merytorycznych PPNT Gdynia: Strefy Startup, Centrum Designu, Informacji Patentowej, Bio Laboratorium


Infrastruktura PPNT Gdynia

Łączna powierzchnia Parku to ponad 80 000 m². Na jego terenie znajdują się biura, pracownie wyposażone w specjalistyczny sprzęt, centrum konferencyjne oraz prototypownie. Do PPNT Gdynia należy również Park Konstruktorów, zlokalizowany na terenie byłej gdyńskiej stoczni.

 • Przestrzeń do pracy
  Dołączając do PPNT Gdynia jako firma parkowa otrzymujesz biuro, a razem z nim pakiet korzyści – konsultacje biznesowe, prawnicze, pomoc w promocji swojego projektu oraz możliwość korzystania z infrastruktury i wydarzeń PPNT Gdynia na preferencyjnych warunkach. Do Parku można dołączyć również jako coworker. Coworking to współdzielona z innymi młodymi i kreatywnymi przedsiębiorcami przestrzeń do pracy w PPNT Gdynia | strefa Startup.

 • Pracownie
  W Parku znajdują się pracownie: druku 3D, badań niszczących i nieniszczących, elektroniczna, wzorcowania przyrządów pomiarowych, nawigacji, krawiecka, ceramiczna oraz PPNT Gdynia | Bio Laboratorium.

 • Centrum konferencyjne
  Rocznie organizowanych jest tu ok. 500 wydarzeń, w tym tak prestiżowe jak: Forum Gospodarcze, Gdynia Design Days, Product Camp, Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory, Kolosy, TEDx Gdynia. Centrum Konferencyjne dysponuje 36 salami, o różnej wielkości (od salek szkoleniowych dla kilkunastu osób, po salę audytoryjną dla 300 osób). Firmy parkowe korzystają z centrum konferencyjnego na preferencyjnych warunkach.

 • Park Konstruktorów
  Przestrzeń skierowana do projektantów i inżynierów. Znajdują się tam pracownie i prototypownie, które stanowią zaplecze dla PPNT Gdynia oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Firmy działające na terenie parku

Do Parku przyjmowane są innowacyjne projekty. Firmy podczas aplikowania do PPNT Gdynia, muszę przejść weryfikację Rady Naukowej, która decyduje o przyjęciu i rozwijaniu w Parku zgłoszonego projektu (lub jego odrzuceniu).

Aktualnie w PPNT Gdynia mieści się około 250 firm, przede wszystkim z branży ICT (teleinformatycznej), ochrony środowiska, automatyki, robotyki, multimedialnej i wzornictwa przemysłowego.


Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia


Dane kontaktowe

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98,
80-451 Gdynia

tel.: +48 58 880 81 50
e-mail: biuro@ppnt.gdynia.pl
www.ppnt.pl


(Ostatnia aktualizacja: grudzień 2019)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij