Inwestycje

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku

 

Typ parku:

Park naukowo-technologiczny to miejsce współpracy nauki z biznesem dla innowacyjności  z nowoczesnym zapleczem produkcyjnym, laboratoryjnym oraz administracyjnym. Park Naukowo-Technologiczny w Ełku skupia w swoich działaniach przede wszystkim procesy wspierania przedsiębiorczości i szeroko rozumiane procesy innowacyjne. Prosperują w nim przede wszystkim firmy o charakterze innowacyjnym i w swoim działaniu wdrażające postęp techniczny.

Celem Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku jest zwiększenie potencjału gospodarczego i konkurencyjności miasta Ełk poprzez stworzenie optymalnych warunków do transferu i komercjalizacji technologii, powstawania i rozwoju małych innowacyjnych firm, rozwoju i urynkowienia nowych produktów. Wygenerowania nowych, bardziej perspektywicznych branż rozwoju gospodarczego regionu ełckiego, aktywizacja zawodowa ludności i tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy. Udostępnienie nowych powierzchni produkcyjno-inwestycyjnych i administracyjnych. Szczególne preferencje w doborze firm wykonujących swoją działalność na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku, będą skierowane w kierunku przedsiębiorstw zorientowanych na nowoczesne technologie.

Etap rozwoju:

Obiekt został oficjalnie otwarty 17 października 2012 roku pod przyjętą nazwą Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

Status SSE

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku od 17 grudnia 2013 roku należy do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Ełk.

Lokalizacja

Profil sektorowy

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku działalność gospodarczą prowadzą przedsiębiorstwa zarówno z sektora usług jak i firmy produkcyjne. Podstawowe branże: elektroniczna (produkcja wyposażenia elektrycznego i elektronicznego do pojazdów silnikowych; bardzo szeroka gama wiązek elektrycznych i specjalistycznych przewodów elektrycznych); budowlana (produkcja różnego rodzaju taśm antypoślizgowych, akustycznych, dylatacyjnych, obwodowych jak również podkładek tłumiących drgania); przetwórstwo minerału wermikulit (izolacja akustyczna, termiczna; ochrona przeciwpożarowa konstrukcji stalowych;  dodatek do betonu; jako podłoże do roślin oraz dodatek do pasz.).

Inne: branża odnawialnych źródeł energii (dystrybucja i montaż pomp ciepła, rekuperatorów, kolektorów słonecznych); branża informatyczna (projektowanie systemów IT, świadczenie usług dla branży SEO, hosting tradycyjny oraz pozycjonowanie stron internetowych).

 

Oferta Parku:

 • TERENY INWESTYCYJNE

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku do dyspozycji potencjalnych inwestorów przygotował w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. Kompleksowo wybudowano również  szereg dróg wewnętrznych i połączone je z istniejącym układem komunikacyjnym. Oferta zawiera uzbrojone tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni: 20,72 ha. Tereny będą udostępniane inwestorom w drodze dzierżawy lub sprzedaży.

Nieruchomości uzbrojone są w:

 • sieć wodociągową,
 • kanalizację sanitarną,
 • kanalizację deszczową,
 • sieć energetyczną,
 • sieć teleinformatyczną,
 • oświetlenie uliczne.

Poniższa mapa ilustruje położenie infrastruktury Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku oraz terenów inwestycyjnych:

Tereny inwestycyjne  Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku są sprzedawane lub dzierżawione w trybie przetargu przedsiębiorcom deklarującym prowadzenie działalności innowacyjnej w ramach inwestycji zrealizowanych na zakupionych lub wydzierżawionych terenach.

Lp.

Numer działki

Powierzchnia

1

2201/13

0,1497 ha

2

2201/14

0,1500 ha

3

2201/15

0,1500 ha

4

2201/16

0,3106 ha

5

2201/17

0,2994 ha

6

2201/19

0,2496 ha

7

2201/20

0,2122 ha

8

2201/21

0,3230 ha

9

2201/23

0,2997 ha

10

2201/24

0,3287 ha

11

2201/26

0,4040 ha

12

2150

0,4782 ha

13

2218

0,3429 ha

14

2102

0,7895 ha

15

2122

0,0893 ha

16

2095/1

6,0087 ha

17

2095/3

8,8640 ha

18

2094

1,27 ha

 
 • POMIESZCZENIA BIUROWE

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oferuje pomieszczenia biurowe o powierzchni od 12,5 m2 do 16,6 m2. Pomieszczenia są klimatyzowane. Dodatkowo oferowane jest pełne wyposażenie w postaci biurek, regałów, foteli,  szaf, telefonów VOIP oraz komputerów stacjonarnych. Każde pomieszczenie wyposażone jest standardowo w przyłącze Internetu szerokopasmowego, linię telefoniczną VOIP oraz zasilanie awaryjne UPS.

 • HALE PRODUKCYJNE

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oferuje hale produkcyjno-usługowe o powierzchni od 48 m2 do 348 m2, w układzie modularnym. Moduły mają powierzchnię około 50m2, które posiadają niezależne podłączenie wodne, elektryczne (własne liczniki), klimatyzacyjne i wentylacyjne, jak również teleinformatyczne. Każdy moduł hali posiada niezależne wejście oraz wrota żaluzjowe. W przestrzeni komunikacyjnej mogą poruszać się pojazdy (wózki widłowe, busy) do wysokości 280cm.

Przestrzeń produkcyjno-usługowa jest zaopatrzona w kompletne zaplecze sanitarno-socjalne tzn. szatnie (z szafkami pracowniczymi), sanitariaty (prysznice, toalety), stołówkę (wyposażoną w lodówkę, kuchnię mikrofalową, czajniki, ekspresy do kawy).

 • KOMPLEKS KONFERENCYJNO-WYSTAWIENNICZY

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oferuje swoim lokatorom jak i firmom zewnętrznym trzy sale wystawienniczo - konferencyjne mogące pomieścić do 90 osób. Jest to  idealne miejsce, w którym można zorganizować spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia, warsztaty czy profesjonalne prezentacje.

Udostępniamy przestronne, klimatyzowane sale, wyposażone w sprzęt multimedialny oraz system nagłaśniający niezbędny do tego rodzaju spotkań, dzięki czemu można je przeprowadzić wyjątkowo efektywnie. W ofercie posiadamy również system tłumaczeń symultanicznych, który jest niezwykle ważny podczas konferencji, których uczestnicy posługują się językami obcymi, gdzie rzeczą podstawową jest wzajemne rozumienie się mówców i słuchaczy.

 • BIURO NA GODZINY

Oferta skierowana jest do osób będących początkującymi przedsiębiorcami, których nie stać na długoterminowy wynajem powierzchni biurowej, obecnie pracujących w domu lub myślących o pozostawieniu całodobowej pracy i rozpoczęciu działalności gospodarczej.  Koncepcja polega na udostępnieniu powierzchni  biurowej, gdzie rozmieszczone zostaną jednoosobowe stanowiska pracy czyli biurka wraz z ich kompleksowym wyposażeniem.

 • WIRTUALNE BIURO

To usługa świadczona przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku nieodpłatnie. Dzięki tej ofercie przedsiębiorcy zyskają możliwość rejestracji firmy pod prestiżowym adresem wraz z profesjonalną obsługą sekretarską. Dobry adres wzbudza większe zaufanie do przedsiębiorcy, buduje pozytywny wizerunek firmy oraz podnosi jej prestiż.

 • DORADZTWO I SZKOLENIA

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku świadczy następujące usługi dla firm:

  • Koordynacja procedur inwestycyjnych w urzędach i instytucjach,
  • Przygotowywanie ofert, raportów, analiz i opracowań dotyczących rynku pracy, dostępnych nieruchomości, zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz innych informacji przydatnych w procesie inwestycyjnym, przygotowanie biznes planu,
  • Organizacja spotkań inwestorów z władzami regionalnymi i gminnymi,
  • Organizacja spotkań biznesowych, szkoleń, warsztatów i konferencji,
  • Udzielanie informacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski (zakładanie firmy system podatkowy, prawo lokalne),
  • Gromadzenie informacji  doradztwo w zakresie potencjalnych form pomocy publicznej dla inwestorów  (fundusze UE, granty), własności patentowej i intelektualnej,
  • Promocji gospodarczej przedsiębiorstwa - materiały promocyjne, koordynacja współpracy międzynarodowej w zakresie promocji gospodarczej, prowadzenie kampanii promocyjnych w Polsce i za granicą), organizacja misji gospodarczych z udziałem przedsiębiorstwa.
 • PORADY PRAWNE

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku cyklicznie odbywają się porady prawne dla przedsiębiorców z regionu.

 • USŁUGI LABORATORYJNE

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku posiada w pełni wyposażone laboratorium mikrobiologiczne specjalizujące się w badaniach żywności i środowiska produkcyjnego.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku posiada również w pełni wyposażone laboratorium koloru specjalizujące się w badaniach związanych z kontrolą jakości koloru. Do najbardziej typowych badań można zaliczyć badania walidacyjnie, odbarwień oraz recepturowanie barw.


Dane kontaktowe:

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku
ul. Podmiejska 5
19-300 Ełk
Tel. 87 732 63 01
E-mail: info@technopark.elk.pl

www.technopark.elk.pl


(Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2019)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij