Infolinia: 800 800 120
Dlaczego Polska

Elbląski Park Technologiczny

Elbląski Park Technologiczny (EPT) znajduje się w Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji w północnej części miasta Elbląga na obszarze Modrzewiny, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce.

Podstawowym zadaniem EPT jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej. Nowoczesny kompleks zapewnia przedsiębiorcom możliwość dzierżawy wolnych obszarów i powierzchni biurowych, a także korzystania z infrastruktury oraz profesjonalnych usług doradczych, transfer technologii oraz pomoc w pozyskaniu środków finansowych, w tym funduszy unijnych. EPT posiada Akredytację Ośrodka Innowacji, w zakresie prowadzenia usług doradczych dla MŚP oraz akredytację SOOIPP dla ośrodka innowacji.Sercem Elbląskiego Parku Technologicznego jest Centrum Badawczo-Rozwojowe świadczące usługi na rzecz przedsiębiorców, w skład którego wchodzą:

 • Centrum Jakości Środowiska - Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych (LZAŚ) posiada akredytację PCA nr 1546 na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005, w zakresie badań chemicznych, analityki chemicznej oraz badań właściwości fizycznych, wody, wody do spożycia i ścieków. Laboratorium uzyskało również Certyfikat obronności i bezpieczeństwa państwa. Wysokiej jakości aparatura analityczna - m.in chromatograf gazowy, chromatograf jonowy, spektrofotometr adsorpcji atomowej, spektrometr masowy z plazmą wzbudzoną indukcyjnie pozwala wykwalifikowanego personelowi oznaczyć między innymi: parametry fizykochemiczne, metale, jony oraz związki organiczne (pestycydy, WWA). Oferta LZAŚ skierowana jest zarówno dla przedsiębiorców i instytucji, jak i osób prywatnych. Ponadto laboratorium organizuje kursy, szkolenia, a także pokazy o charakterze edukacyjnym.

 • Centrum Metaloznawstwa świadczy usługi w zakresie badań materiałowych i wzorcowań przyrządów pomiarowych dla przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki przemysłowej, a w szczególności dla firm zajmujących się produkcją wyrobów z metali i eksploatujących wyroby z metali.

 • Laboratorium Badań Środowiska Pracy i Emisji wykonuje badania czynników szkodliwych występujących w środowisku pracy, zanieczyszczeń wprowadzonych do środowiska pod wpływem działalności człowieka oraz badania chemiczne metodami klasycznymi.

 • Centrum Transferu Technologii Informatycznych świadczy usługi w ramach tworzenia i wdrażania oprogramowania użytkowego i systemów bazodanowych, szybkiego prototypowania przy pomocy urządzeń specjalistycznych 3D i systemów CAD/CAM, grafiki komputerowej i multimediów oraz teleinformatyki. Dysponujemy wysokiej jakości i dokładności drukarką 3D.

 • Centrum Technologii Drewna i Mebli prowadzi badania mebli oraz akcesoriów meblowych w komorze klimatycznej, komorze starzeniowej oraz na maszynie wytrzymałościowej. Prowadzone są również działania mające na celu informatyzację procesów produkcyjnych w firmach branży meblowej.


Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe


Na potrzeby przedsiębiorstw pozyskujemy finansowanie z funduszy europejskich i realizujemy projekty:

 • Rozwój przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego poprzez wsparcie sektora nauki w zakresie rozwiązań innowacyjnych o wartości 1 148 376 zł
 • Opracowanie innowacyjnych rozwiązań dla firm w Elbląskim Parku Technologicznym poprzez transfer specjalistycznej wiedzy o wartości 1 284 763 zł
 • Platformy Startowe dla nowych pomysłów Hub of Talents o wartości 1 085 570 zł
 • Startup House – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu o wartości 999 238,47 zł,


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w EPT


W Elbląskim Parku Technologicznym znajduje się nowoczesne Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, w którym można zorganizować spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia, warsztaty czy profesjonalne prezentacje. Udostępniamy przestronne, klimatyzowane sale, wyposażone w sprzęt multimedialny, system nagłaśniający, kabinę i urządzenia do tłumaczeń symultanicznych oraz profesjonalny sprzęt umożliwiający prowadzenie wideokonferencji.


Centrum Badawczo-Rozwojowe
Elbląski Park Technologiczny z lotu ptaka

Dlaczego warto inwestować w Elblągu?

 • 67 ha terenów inwestycyjnych w nowej dzielnicy Elbląga-Modrzewinie Południe
 • 30 ha Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
 • Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji o pow. 5832 m kw do użytku inwestorów w tym cztery centra badawczo-rozwojowe: metaloznawstwa, ochrony środowiska, informatyki stosowanej oraz technologii drewna
 • korzystne połączenia komunikacyjne: lądowe, kolejowe i wodne (elbląski Port Morski, bezpośredni dostęp do portów trójmiejskich),
 • kompleksowa obsługa wszystkich inwestorów,
 • duży potencjał kadry pracowniczej i zarządzającej
 • atrakcyjna lokalizacja - skrzyżowanie drogi ekspresowej S7 oraz drogi Berlin - Kaliningrad,Tereny inwestycyjne Modrzewina Południe


Kontakt:

ul. Stanisława Sulimy 1
82-300 Elbląg
biuro@ept.umelblag.pl
www.ept.umelblag.pl
tel.: +48 55 239 34 67


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij