Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny


Nazwa: Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

Typ Parku: park przemysłowo-technologiczny

Podmiot zarządzający: Większościowym udziałowcem jest Miasto Bydgoszcz, posiadające prawie 95% udziałów.

Lokalizacja: Bydgoszcz


Tereny inwestycyjne oferowane przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny oddalone są od centrum miasta o niespełna 5 km i leżą w sąsiedztwie głównych tras komunikacyjnych: 3 km od drogi krajowej nr 5 łączącej Gdańsk z Poznaniem; 3 km od drogi krajowej nr 25 łączącej Konin z Koszalinem i 0,8 km od drogi krajowej nr 10 łączącej Warszawę ze Szczecinem, która stanowi jednocześnie obwodnicę miasta. Odległość od międzynarodowego portu lotniczego wynosi 6 km, a od portu żeglugi śródlądowej 6,5 km. Na terenie Parku funkcjonują bocznice kolejowe połączone z międzynarodową linią tranzytu nr 131 (C-E 65/1) - łączącą Śląsk z portami w Gdańsku i Gdyni.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - odległości od poszczególnych miast

O parku

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce. Zlokalizowany jest w centralnej części kraju - województwie kujawsko - pomorskim - i obejmuje tereny inwestycyjne o powierzchni 286 hektarów. Obszar ten jest uzbrojony w nowoczesną infrastrukturę techniczną i drogową oraz dogodnie skomunikowany. Został objęty w całości miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i częściowo Strefą Ekonomiczną. Dzięki temu to dogodne miejsce pod inwestycje przemysłowe.

Historia Parku sięga 2005 roku. To wtedy utworzono Bydgoski Park Przemysłowy Sp. Z o. o.. Do 2012 roku Spółka zajmowała się tworzeniem odpowiedniej infrastruktury dla inwestorów. Wylesiono ponad 150 hektarów, wybudowano nową sieć dróg z oświetleniem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz uzbrojono teren w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Tereny Parku uzyskały także bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 10. Pod koniec 2009 roku część obszaru BPPT o powierzchni blisko 46 ha włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Od 2010 roku powierzchnia nowo wybudowanych budynków wzrasta skokowo, a nakłady inwestycyjne liczone są w setkach milionów złotych. Z początkiem 2011 roku, kiedy zmieniono nazwę na Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, na terenie funkcjonowało 41 firm. Przez ostatnie osiem lat liczba inwestorów wzrosła do 144, a sam BPPT zrealizował kilka projektów skierowanych również do małych przedsiębiorstw i startupów. W 2015 roku oddano do użytku biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu i Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.


Oferta parku

Jeżeli szukają Państwo ofert nieruchomości inwestycyjnych - działek przemysłowych typu greenfield, Bydgoszcz jest miastem, które z pewnością spełni Państwa oczekiwania. Strefa ekonomiczna w BPPT, to atrakcyjne oferty gruntów inwestycyjnych - nieruchomości, które spełniają wszystkie kryteria stawiane przez projektantów nowoczesnych obiektów przemysłowych.

  • zapewniamy wybór działek przemysłowych zgodnie z indywidualnymi wymaganiami inwestora;
  • pomagamy w sprawnej realizacji procedur administracyjnych, znalezieniu wykonawców i dostawców w procesie budowy;
  • oferujemy działki przemysłowe z nowoczesną infrastrukturą;
  • funkcjonujemy w mieście będącym silnym ośrodkiem przemysłu i usług, o niskich kosztach pracy. Na miejscu działa 16 uczelni, w tym o profilu technicznym i ekonomicznym, a 40 procent mieszkańców to ludzie poniżej 35 roku życia. Bydgoszcz stanowi także centrum metropolitarnego rynku pracy o populacji ponad 850 tysięcy osób.

Aktualna oferta działek inwestycyjnych dostępna jest na stronie https://www.bppt.pl/oferta-inwestycyjna/tereny-inwestycyjne.


IDEA Przestrzeń Biznesu

Na terenie BPPT znajduje się nowoczesny obiekt biurowy. IDEA Przestrzeń Biznesu to biurowiec składający się z 6 kondygnacji, liczących ponad 4 tys. m² powierzchni biurowych wraz z odpowiednią infrastrukturą użytkową oraz wielostanowiskowym garażem podziemnym i naziemnym. W biurowcu znajdują się również sale konferencyjno-szkoleniowe, lunch bar i lobby recepcyjne.


Bydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze

Kolejną z inwestycji BPPT jest Bydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze (BCTW). To miejsce organizowania targów, wystaw, koncertów, szkoleń i konferencji. BCTW wyposażone jest w najnowocześniejsze technologie telekomunikacyjne, wystawiennicze i konferencyjne, w tym system kontroli dostępu, nowoczesny system biletowania oraz najnowocześniejsze systemy audiowizualne i nagłośnieniowy. Do dyspozycji najemców i gości obiektu jest hala wystawiennicza (trójdzielna - z pomocą ścian mobilnych), sale konferencyjne i VIP room.

 


Centrum Technologiczne

BPPT realizuje obecnie projekt budowy nowoczesnego Centrum Technologicznego. Nowa inwestycja umożliwi rozwój przedsiębiorcom poszukującym specjalistycznej przestrzeni do tworzenia nowych produktów bądź testowania ich funkcjonalności. Budynek będzie spełniać kilka funkcji i zostanie podzielony na dwie części - biurową i halową. To pierwsze tego typu miejsce w regionie.

Przedsiębiorcy mogą wybrać hale o powierzchniach około 60, 90 i 360 m². Do dyspozycji są również biura o powierzchniach od około 16 do 40 m².

Całość budynku zajmie łącznie około 6 000 m².

Obiekt zostanie oddany do użytku na początku 2020 roku.


Firmy działające na terenie BPPT

Na terenie parku obecnie funkcjonuje ponad 140 firm, które zatrudniają około 4000 osób. Przedsiębiorstwa pochodzą z USA, Niemiec, Austrii, Włoch, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski. Reprezentują m.in. branże: wyrobów z tworzyw sztucznych, wyrobów z metalu, produkcji materiałów budowlanych oraz logistyki. W 2016 roku duże projekty zrealizowali SPX Flow Technology oraz Lidl. Są to jedne z największych obiektów znajdujących się na terenie Parku. Ze względu na infrastrukturę, w pobliżu BPPT swój obiekt posiada także firma Panattoni Europe. Na powierzchni około 100 000 m2, ulokowały się m.in. firma Oponeo, Kaufland, SUUS i DPD. Do największych inwestorów zalicza się również firma Hanplast - innowacyjny producent paneli fotowoltaicznych oraz przetwórca tworzyw sztucznych, a także globalny producent opakowań i papieru - firma MM Packaging Neupack.


Dane kontaktowe:

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Bydgoskich Przemysłowców 6
85-862 Bydgoszcz
www.bppt.pl
tel.: +48 52 365 33 10
biuro@bppt.pl


Informacji dotyczących terenów inwestycyjnych udziela:

Centrum Obsługi Inwestora BPPT
inwestycje@bppt.pl
tel.: +48 52 365 33 13


(Ostatnia aktualizacja: luty 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij