Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj w Polsce

Białogardzki Park Inwestycyjny Invest Park
Nazwa:
Białogardzki Park Inwestycyjny Invest Park

Typ Parku:
Przemysłowo-Technologiczny

Podmiot zarządzający:
zarząd spółki, powołanej przez Miasto Białogard i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych.

Lokalizacja:
Białogard

Profil sektorowy

 • branże: przetwórstwo spożywcze, elektrotechniczna, metalowa, opakowań
 • etap rozwoju: rozwinięty.


Białogardzki Park Inwestycyjny Invest Park oraz działający w sąsiedztwie Inkubator Technologiczny wraz Biurem Obsługi Inwestora i Funduszem Pożyczkowym oferuje wsparcie dla przedsiębiorców planujących uruchomienie lub rozwój działalności produkcyjnej na terenie Polski północno-zachodniej. Położony na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych kraju, niedaleko morza i portów w Kołobrzegu i Darłowie, proponuje przedsiębiorcom kilka wariantów rozwoju inwestycyjnego:
 1. Sprzedaż terenu pod budowę obiektu

  Invest Park Białogard posiada ok. 30 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych, z dogodnym dojazdem i przystankiem komunikacji miejskiej. Teren można podzielić na działki o dowolnej wielkości, zgodnie z potrzebami inwestora. Grunty wyposażone są we wszystkie niezbędne media, tj. sieć energetyczną, wodnokanalizacyjną, gazową i telekomunikacyjną oraz infrastrukturę m.in dla zapewnienia komunikacji miejskiej (pętla autobusowa). Dogodna lokalizacja gwarantuje bezpośredni dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych, portów morskich oraz lotnisk. Grunty zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej, w sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego, w którym działa obecnie 8 polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz w pobliżu hal produkcyjnych i magazynowych 6 inwestorów Invest Parku.
  Po zakupie terenu przedsiębiorca we własnym zakresie realizuje inwestycję.

 2. Budowa obiektu „pod klucz”

  Invest Park występuje jako generalny wykonawca, który realizuje inwestycję według wymagań inwestora, przy jego czynnym udziale. Przygotowuje także dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje (w tym środowiskową, pozwolenia na budowę, na użytkowanie obiektu).

 3. Budowa obiektu „pod klucz” i sprzedaż odroczona

  Invest Park występuje jako generalny wykonawca, realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przygotowuje dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje. Przez określony czas, nie dłużej niż 5 lat, inwestor wynajmuje obiekt, a po upływie ustalonego okresu wykupuje po cenie umownej.

 4. Budowa obiektu „pod klucz” pod wynajem długoterminowy

  Invest Park występuje jako generalny wykonawca, realizuje inwestycję wg wymagań inwestora, przygotowuje dokumentację projektową oraz pozyskuje wymagane decyzje. Obiekt jest wynajmowany przez ustalony przez strony okres.

  • W każdym z wariantów i na każdym etapie inwestycji pomoc w realizacji przedsięwzięcia.
  • Każdy projekt o parametrach zgodnych z oczekiwaniami i ustaleniami z inwestorem w zakresie wielkości, konstrukcji, wyposażenia obiektu, terenu utwardzonego (plac manewrowy, powierzchnia składowa, parkingi).
  • Invest Park objęty działaniem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwia pozyskanie ulg inwestycyjnych, polegających na zwolnieniu z podatku dochodowego na 12 lat.Skracamy czas uruchomienia produkcji, obniżamy jej koszty

Czas przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego i przekazania nowego obiektu produkcyjnego dla inwestora zwykle trwa ok. 18 miesięcy. Na terenach Invest Parku na zlecenie inwestora pełny proces inwestycyjny trwa o połowę krócej.


Kompleksowo obsługujemy inwestorów

Do dyspozycji inwestorów są pracownicy Biura Obsługi Inwestora, Fundusz Pożyczkowy i zespół specjalistów z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. Pomagają w sprawnym uruchomieniu działalności gospodarczej i jej szybkim rozwoju. Zapewniają też opiekę poinwestycyjną.


Pomagamy w rekrutacji kadry

Invest Park wspiera inwestora w rekrutacji i szkoleniu pracowników. W pobliżu Białogardu krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne, ułatwiające dojazd do pracy mieszkańcom całego regionu. Partnerem Invest Parku jest Politechnika Koszalińska. Kształci się na niej ponad 9.000 studentów na ponad 50 kierunkach.


Przyjazny samorząd i ulgi podatkowe

Invest Park to spółka powołana przez lokalny samorząd - Miasto Białogard i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i możliwość zwolnienia z podatków lokalnych to jedne z istotnych zachęt inwestycyjnych.


Dostępność komunikacyjnaInvest Park położony jest ok. 30 km od Koszalina, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych kraju, niedaleko morza i portów w Kołobrzegu i Darłowie. Białogard to największy węzeł kolejowy na Pomorzu Środkowym. Każdego dnia przez stację Białogard kursuje ok. 70 składów pasażerskich i kilka towarowych, oferując bezpośrednie połączenia z każdą większą miejscowością w kraju. Przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 163 Kołobrzeg - Poznań oraz droga nr 166 Białogard - Koszalin. Do drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk jest tylko 8 km. Niedaleko stąd do dróg ekspresowych S6 i S11. Najbliższe lotniska to: Szczecin-Goleniów (95 km), Gdańsk (220 km) oraz Berlin (309 km).


Wygodne miejsce do życia

Bliskość terenów wypoczynkowych, plaż oraz bogactwo przyrody decydują o atrakcyjności Białogardu. Niedaleko znajdują się znane uzdrowiska i kurorty - Kołobrzeg i Połczyn Zdrój oraz Darłowo. Okolice Białogardu, przez który przepływa rzeka Parsęta, to raj dla wędkarzy. To miasto zieleni, wśród której działają liczne strefy aktywności. Jest tu wszystko, co potrzebne do wygodnego życia i pracy: urzędy i instytucje otoczenia biznesu, banki, szpital, szkoły i przedszkola, centrum kultury, kino, kluby i obiekty sportowe, szkoły tańca i jogi.


Firmy działające na terenie parku

 • Tech-Gas s.c. - branża energetyczna (Polska)
 • Kabel Technik Polska Sp. z o.o - branża elektrotechniczna/kolejowa (Indie)
 • BG Production Sp. z o.o. - przetwórstwo spożywcze (Dania/Polska)
 • Logispak Sp. z o.o. Sp. k. - branża opakowań (Polska)
 • STOK EMBALLERING Polska Sp. z o. o.- branża opakowań (Dania)
 • Korpo Sp. z o.o. - branża metalowa (Niemcy)


Invest Park - Twoje miejsce na biznes!


Kontakt:

Białogardzki Park Inwestycyjny „Invest-Park” sp. z o.o.
ul. Kołobrzeska 58, 78-200 Białogard
tel.: +48 600 899 138
e-mail: biuro@investparkbialogard.pl
www.investparkbialogard.pl


(Ostatnia aktualizacja: grudzień 2019)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij