Infolinia: 800 800 120
Dlaczego Polska

Białogardzki Park Inwestycyjny INVEST-PARK

Nowe Hale Produkcyjne -Wynajem i Sprzedaż

Białogardzki Park Inwestycyjny „Invest-Park” powstał w północno-zachodniej Polsce, w drugiej połowie 2012 r. Obejmuje on w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne o łącznej pow. 45 ha, w tym 14,38 ha objętych jest statusem K-S Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Invest-Park Białogard to spółka powołana przez Miasto Białogard.

Część terenów Parku uznana została za najlepszy teren inwestycyjny w województwie zachodniopomorskim, w konkursie „Grunt na Medal”, przeprowadzonym pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. 

„INVEST-PARK” to nowe możliwości wsparcia dla przedsiębiorców planujących uruchomienie produkcji w północno-zachodniej Polsce.

Uruchomienie produkcji wiąże się z przeprowadzeniem procesu inwestycyjnego. Proces inwestycyjny tj. zakup działki inwestycyjnej, opracowanie koncepcji obiektu produkcyjnego, wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę, następnie budowa obiektu produkcyjnego z częścią biurowo-socjalną i infrastrukturą (przyłącza, drogi, parkingi itp.) oraz rekrutacja i szkolenie pracowników zwykle trwa ok. 18 miesięcy. Jest to nie tylko długotrwały, ale i kosztowny proces, natomiast na terenach „Invest-Park Białogard” realizujemy pełny proces inwestycyjny w ciągu 6 - 9 miesięcy.

Inwestorowi, któremu zależy na jeszcze krótszym procesie inwestycyjnym, oferujemy na sprzedaż lub wynajem aktualnie budowane obiekty produkcyjne o powierzchni od 1.500 m2 do 5.000 m2.

Jak uruchomić produkcję w Invest-Parku Białogard?

Aby umożliwić szybkie i sprawne rozpoczęcie działalności produkcyjnej na  terenach Invest-Parku oferujemy inwestorowi  jedną z trzech opcji:

Opcja A – Zakup obiektu produkcyjnego
Opcja B -  Wynajem obiektu produkcyjnego
Opcja C - wynajem obiektu produkcyjnego z możliwością jego zakupu po np. 3, 5 lub 10 latach najmu.

Oferujemy tylko nowe obiekty produkcyjne z częścią biurowo-socjalną i z niezbędną do produkcji infrastrukturą techniczną, o parametrach zgodnych z oczekiwaniem inwestora.

Projekt "Invest-Park Białogard" został dofinansowany przez samorząd lokalny, co pozwala nam oferować nowe hale produkcyjne w niskiej cenie.

Naszymi klientami są firmy z Danii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Na pełny proces inwestycyjny składa się: wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę, następnie budowa obiektu produkcyjnego z częścią biurowo-socjalną i infrastrukturą techniczną – przyłącza, drogi, parkingi itp. Czas przeprowadzenia pełnego procesu inwestycyjnego i przekazania nowego obiektu produkcyjnego dla inwestora:

  • 6-9 miesięcy - dotyczy branży przemysłowej, wymagającej uzyskania opinii środowiskowej,
  • 6-9 miesięcy - dotyczy branży spożywczej,
  • 4-6 miesięcy -  dotyczy pozostałych branż.

W ramach projektu Invest–Park Białogard znacznie skracamy czas uruchomienia produkcji, ale także przy tym obniżamy koszty inwestycji.

W trakcie realizacji procesu inwestycyjnego wspieramy inwestora w rekrutacji pracowników o wysokich kwalifikacjach oraz bezpłatnie rekrutujemy i szkolimy kadrę produkcyjną.

Partnerem „Invest-Parku” jest Politechnika Koszalińska, na której kształci się ponad 9.000 studentów, na ponad 50 kierunkach (m.in. elektronika, informatyka, mechanika, mechatronika, budownictwo i ekonomia).

W powiecie białogardzkim krzyżują się ważne szlaki komunikacji drogowej i kolejowej, ułatwiające dojazd do pracy mieszkańcom całego regionu. W promieniu 35 km od „Invest-Parku” mieszka ok. 310.000 osób, spośród których ok. 210.000 osób to osoby w wieku produkcyjnym.

Inkubator Technologiczny

W Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park” zlokalizowany jest również nowoczesny obiekt  Inkubatora Technologicznego (8.000 m2), który oferuje wynajem powierzchni produkcyjnej.

W Inkubatorze Technologicznym można wynająć powierzchnię produkcyjną o wielkości od 360 m2 do 2.000 m2. Inkubator to jedyny tego typu obiekt w województwie zachodniopomorskim.

Aktualnie w Inkubatorze działalność gospodarczą prowadzi 10 przedsiębiorstw, które w sumie zatrudniają ponad 330 osób. Największą powierzchnię zajmują inwestorzy zagraniczni, m.in. międzynarodowy koncern Valassis Communication, Inc., który przeniósł swój oddział z Wielkiej Brytanii oraz niemiecka spółka Kabel-Technik-Polska.

Ponadto przedsiębiorcom z branży metalowej Inkubator oferuje również usługi w ramach Centrum Malowania Proszkowego (www.foseko.pl).


Inkubator Technologiczny w Białogardzie

Tereny inwestycyjne

Invest-Park Białogard posiada w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne o łącznej pow. 45 ha, w tym 14,38 ha objętych jest statusem K-S Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tereny te możemy podzielić na działki o dowolnej wielkości, zgodnie z potrzebami inwestora. Inwestorzy prowadzący działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej mogą otrzymać do 55% zwrotu poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Jesteśmy jedyną Strefą Ekonomiczną na terenie Polski Północnej, na której jest możliwe tak znaczne skrócenie procesu inwestycyjnego i zmniejszenie kosztów inwestycji.  

Oferowane tereny inwestycyjne zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego w Białogardzie.

Lokując inwestycję na terenach „Invest-Parku”, inwestor otrzymuje dodatkowo bezpłatne wsparcie ze strony Regionalnego Biura Obsługi Inwestora. Pracownicy Biura współpracują z wysokiej klasy specjalistami z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. W zależności od potrzeb Biuro zapewnia pomoc przy uruchamianiu produkcji, szkoleniu i rekrutacji pracowników oraz w kontaktach z lokalnymi przedsiębiorcami i administracją publiczną.

 

Białogardzki Park Inwestycyjny „Invest-Park” sp. z o.o.
ul. Kołobrzeska 58, 78-200 Białogard
tel.  +48 94 312 41 49, kom. +48 600 899 138
e-mail: biuro@investparkbialogard.pl


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij