Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Polsko-Marokańskie Spotkanie Biznesowe

Podczas otwarcia spotkania mówili oni o dotychczasowych doskonałych relacjach gospodarczych pomiędzy krajami i zainteresowaniu obu państw zwiększeniem wymiany handlowej. Podkreślali przy tym, że Polska i Maroko w wielu obszarach gospodarki uzupełniają się, co daje możliwości wymiany nie tylko towarów i usług, ale też know how. Wiceprezes PAIH przypomniał, że dla firm zainteresowanych nawiązywaniem relacji biznesowych do dyspozycji pozostaje Zagraniczne Biuro Handlowe w Casablance, które z powodzeniem łączy polskie i marokańskie podmioty.
Maroko to jeden z priorytetowych rynków afrykańskich dla PAIH - kraj o stabilnej gospodarce, korzystnym położeniu geograficznym i strategicznym znaczeniu jako brama do Afryki Subsaharyjskiej i Maghrebu. Dążymy do tego, aby obecność polskich firm w Maroku była coraz silniejsza, zarówno w formie eksportu, jak i inwestycji bezpośrednich. Widzimy potencjał we współpracy z lokalnymi instytucjami i firmami marokańskimi przy tworzeniu wspólnych przedsięwzięć - mówił Łukasz Gwiazdowski.
W ramach spotkania odbyły się prezentacje firm i organizacji wraz z omówieniem potencjalnych obszarów współpracy oraz networking i rozmowy B2B. Na sali obecni byli przedstawiciele polskiego i marokańskiego biznesu. Po stronie polskiej obecne był Krajowa Izba Gospodarcza, FinTech Polska, Polmlek, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Motoryzacyjna, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Bank Gospodarstwa Krajowego, Green Capital, LPP, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Fundusz Górnośląski.
Stronę marokańską reprezentowali przedstawiciele organizacji branżowych - Marokańskiej Federacji Przetwórstwa Rybnego FENIP, Konfederacji Rolnictwa i Rozwoju Wsi COMADER, Federacji Przemysłu Mineralnego FDIM, Narodowej Federacji Rolno-Spożywczej FENAGRI, a także Marokańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tekstylnego i Odzieżowego AMITH. Mówili oni zarówno o dotychczasowej dobrej współpracy z polskimi firmami, jak i o dużym zainteresowaniu nawiązywaniem nowych kontaktów.
Wydarzenie stworzyło realną przestrzeń do pogłębienia relacji dwustronnych, wymiany doświadczeń oraz omówienia przyszłych kierunków współpracy - w tym w szczególności w obszarach, w których gospodarki obu krajów uzupełniają się.