Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
7 lipca 2006

Zawieszenie wiechy w fabryce Weber-Hydraulika

Niemiecka firma zapowiada zwiększenie planowanych nakładów inwestycyjnych i zatrudnienie od 150 do 200 osób. Inwestycja realizowana jest w Nowogrodźcu – Wykrotach na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Nowy zakład, zbudowany na 4 ha gruntu, będzie wytwarzać elementy metalowe i hydrauliczne. W budowanej hali o powierzchni ponad 7 tysięcy m2 produkowane będą cylindry, pompy i wentyle hydrauliczne oraz urządzenia ratownicze dla straży pożarnych.


Zawieszenie wiechy kończy pierwszy etap budowy fabryki Weber-Hydraulika.

W trakcie uroczystości zawieszenia wiechy Prezes Weber - Hydraulika Bernhard Herzig zapowiedział przyjęcie do pracy 150 do 200 osób oraz zwiększone nakłady inwestycyjne. "Oprócz wydatków na grunt i budynek (a to około 4 mln euro) poczynimy znaczące inwestycje w maszyny i instalacje do produkcji cylindrów hydraulicznych,” powiedział.

Niemiecka firma Weber Hydraulika jest znaczącym producentem na arenie międzynarodowej ruchomych części hydraulicznych. Ma swoje zakłady w Niemczech, Austrii, USA i Brazylii. Budowany zakład jest pierwszym w Polsce.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij